Poniedziałek,   23 Października 2017
MIDAS
Benefis Daniela Cioka
07.08.2009.
W pięknych salach Dworu Krasińskich w Opinogórze przyjaciele z Ciechanowa i Pułtuska, druhowie z harcerstwa, rodzina oraz wszyscy, którzy znają i cenią twórczość Daniela Cioka świętowali w piątkowy (7 bm.) wieczór 50-lecie jego pracy twórczej. Z Jubilatem rozmawiał, wypytując nawet o intymne szczegóły życia i twórczości dyr. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Roman F. Kochanowicz, a muzycznie uświetnili spotkanie pianista Andrzej Kałuszkiewicz oraz wnuczęta pana Cioka – śpiewające (i to jak!) rodzeństwo: Dominika i Grzegorz Domałowie. Nie zabrakło  - zrozumiałych w takiej chwili - momentów sentymentalnych: śpiewano piosenki harcerskie oraz, oczywiście, „Sto lat”. A potem przecięto wstęgę i zebrani mogli rozkoszować się twórczością Daniela Cioka na wystawie zatytułowanej: „Kataryniarzem jestem...”. Skąd taki tytuł będzie można dowiedzieć się już we wtorek 11 sierpnia, w najbliższym numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej. A już teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii Wydarzeń na naszej stronie.
 
 
 
Kampania społeczna "Użyj wyobraźni"
07.08.2009.

 
Akcja „Alkohol i narkotyki”
07.08.2009.
Wczoraj na terenie powiatu pułtuskiego przeprowadzono wzmożone działania pod kryptonimem ,, Alkohol i Narkotyki”. Efekty działań są porażające. Zatrzymano 7-u nietrzeźwych kierujących, wśród których  rekordzistami okazali się dwaj rowerzyści. Jeden z nich miał 2.4 ‰, a drugi 3.3 ‰ alkoholu  w wydychanym powietrzu. W ramach akcji na terenie naszego powiatu osiem patroli skontrolowało 67 kierujących różnymi pojazdami.

Czytaj całość
 
Festyn w Długosiodle
07.08.2009.

W imieniu Społecznego Instytutu Ekologicznego chciałabym zaprosić na organizowany przez nasz Instytut Festyn Żywności Tradycyjnej „Stół Darów Ziemi między Bugiem a Narwią” , który odbędzie się 16 sierpnia br. w Długosiodle. Będzie to prezentacja gmin biorących udział w projekcie Społecznego Instytutu Ekologicznego „Między Bugiem a Narwią. Partnerstwo na rzecz efektywności ekologicznej.”
Naszym zamiarem jest pokazanie możliwości turystycznych, potencjału ekologicznego oraz dziedzictwa kulturowego i kulinarnego tego terenu.
Każda gmina otrzyma bezpłatne miejsce w zorganizowanych przez SIE namiotach oraz będzie mogła zaprezentować się publiczności ze sceny: informacje o gminie, występy artystów gminnych i zespołów itp. Producenci wyrobów lokalnych i twórcy ludowi będą mogli sprzedawać swoje produkty. Początek imprezy o godz.10.00.
O godzinie 17.00 zapraszamy na poczęstunek regionalny.

Licząc na Państwa obecność, Pozostaję z szacunkiem
Izabella Byszewska,
koordynator pionu „Przetwórstwo” projektu

Kontakt: Izabella Byszewska – 605 064 039
Grażyna Kurpińska – 0501 010 303

Program realizowany w ramach wsparcia udzielonego przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię
poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej
w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

 
Zlikwidowali pomnik
07.08.2009.
Wczoraj zlikwidowano pomnik Walk i Męczeństwa, stojący w Pułtusku od 1963 roku. Decyzja o postawieniu nowego pomnika zapadła z uwagi na brak możliwości rekonstrukcji żelbetonowej rzeźby. Autorem nowego pomnika jest artysta z Ciechanowa – Marek Zalewski. Pułtuszczanie będą mogli zobaczyć pomnik prawdopodobnie już we wrześniu, co zbiegnie się z zakończeniem remontu drogi krajowej.
 
 
 
Autor nowego pomnika Marek Zalewski - podczas prezentacji projektu w marcu br.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1031 1032 1033 1034 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9271 - 9279 z 9299

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka