Poniedziałek,   23 Października 2017
MIDAS
Silne wiatry i opady deszczu
05.10.2017.

Silny wiatr, nawet do 100 km na godzinę i intensywne opady deszczu to prognoza pogodowa na dzisiejszy wieczór, noc i poranek następnego dnia na terenie całego Mazowsza. Od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 60 km/h będzie wiało w subregionie wschodnim, do 70 km/h w północnym, do 80 km/h w centralnym i zachodnim i do 100 km/h w subregionie południowym, z północnego zachodu i zachodu. Wiatrom towarzyszyć będą opady wysokości od 20 mm do 35 mm.

 
„Tu jest moje miejsce – promujemy nasze miasto i gminę”
04.10.2017.
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Trójeczka” działające przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku realizuje projekt „Tu jest moje miejsce – promujemy nasze miasto i gminę”.
Jest on finansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W ramach realizacji zadania Stowarzyszenie „Trójeczka” planuje zorganizować i zaprosić uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Pułtusk do udziału w konkursach: fotograficznym „Wielkie małe miasto” oraz plastycznym na album pt. „Miasteczko na skraju Puszczy.” Ponadto chce przeprowadzić turniej wiedzy o Pułtusku i okolicy poprzedzony wycieczkami po mieście. Realizacja projektu ma na celu przybliżenie dzieciom ich małej ojczyzny, kształtowanie u nich właściwych postaw, oraz promocję miasta. 
Organizacja ma na uwadze troskę o wspólne dobro i działanie edukacyjne na rzecz społeczności lokalnej.
Projekt zakończony będzie wernisażem w Galerii „Cztery strony świata” i otwarciem wystawy prac
nagrodzonych w konkursach. Pozwoli to zaprezentować mieszkańcom miasta i gminy piękno naszego miasta i okolic oraz promować jego walory turystyczne.
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych gminy Pułtusk do 
udziału w projekcie.

Stowarzyszenie „Trójeczka”
 
Pułtuscy akademicy zainaugurowali kolejny rok
04.10.2017.
 
W sobotę, 30 września, dwudziesty czwarty raz w Pułtusku zabrzmiała stara pieśń „Gaudeamus igitur” - profesorowie i studenci Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora rozpoczęli kolejny rok akademicki. Relacja w aktualnym, 40 numerze gazety.
Czytaj całość
 
Urocze pieski szukają nowego domu
04.10.2017.
 
Do oddania w dobre ręce śliczne szczeniaczki, dwie suczki i dwa pieski. Samodzielne, ok 6 – tygodniowe. Odbiór w Gnatach Lewiskach, gm. Winnica.
Tel. 506 158 304
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
 
 
Odpowie za znieważenie policjanta
03.10.2017.
Odpowiedzialność przed sądem poniesie 65 – letni mieszkaniec Pułtuska, który w trakcie interwencji znieważył funkcjonariuszy.
Patrol Policji podjął interwencję wobec dwóch mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym. W trakcie czynności, jeden ze sprawców został ukarany mandatem, drugiemu zaś represja Policjanta nie przypadła do gustu. Funkcjonariusz poinformował 65 – letniego mężczyznę, że zostanie wobec niego sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu. W reakcji na to, mężczyzna zaczął się awanturować z Policjantami. Używał wobec funkcjonariuszy słów wulgarnych. Odwagi w zachowaniu dodał mu stan w jakim się znajdował, mieszkaniec Pułtuska miał ponad promil alkoholu o organizmie. Awanturnik został doprowadzony do komendy. Po spędzonej nocy w celi usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 9299

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka