Wtorek,   24 Października 2017
MIDAS
Robert Gajda-geniusz!
10.10.2017.

 OD CZASU DO CZASU Felieton byłego naczelnego 

 

Robert Gajda na burmistrza! Gdzie tam na burmistrza. Na Prezydenta! Robert Gajda jest bowiem geniuszem. Oto dowody:

Dowód 1 

Rok temu, w lipcowe wczesne popołudnie, dyrekcja nowego pułtuskiego szpitala (którego właścicielem, współwłaścicielem, prokurentem zarządu – prosimy wybrać prawidłowe - jest Robert Gajda) zaprosiła wielu gości na uroczystość w szpitalu na Popławach. Goście przybyli znakomici – starostowie, burmistrzowie, przewodniczący rad i sami radni. Byli księża i przedsiębiorcy, byli działacze polityczni i dziennikarze. Byli też ludzie z szefostwa państwowych instytucji dzielących pieniądze na służbę zdrowia. Spotkanie, którego pomysłodawcą był Robert Gajda było zaplanowane z rozmachem. Miał nawet być Minister Henryk Kowalczyk, ale jak mówił na rozpoczęciu uroczystości sam Robert „Heniek” miał ważną sprawę wagi państwowej i nie mógł przybyć. Rozumieją Państwo – wagi państwowej! 

Po przywitaniu gości Robert Gajda opowiedział jak to stawał się właścicielem, współwłaścicielem, etc. szpitala i jak to ten szpital pod jego rządami dobrze funkcjonuje. Nie omieszkał wspomnieć, że to wszystko robi dla dobra ogółu. Po tym przemówieniu głos zabrali włodarze miasta i powiatu. Zarówno Starosta jak i Burmistrz nie mogli się nachwalić Roberta! I tu uwaga – jeden przekazał mu 50% (a może nawet 100%) powiatowego szpitala o wartości 100 milionów, a drugi umorzył ochoczo podatek od nieruchomości. I co? To nie Robert Gajda dziękował swoim darczyńcom, ale oni dziękowali jemu! Rozumieją Państwo? Nie? To może taka analogia – Kulczyk dostaje od państwa trzy fabryki i umorzenie podatku, zaprasza prezydenta i premiera i oni… tak, tak dziękują mu, że mogą wziąć udział w takiej fajnej imprezie. 

Co to ma wspólnego z "geniuszostwem" Roberta i jego predyspozycjami na Prezydenta. Otóż wyobraźcie sobie Państwo, że nasz Prezydent w sprawach reparacji za wojnę dostaje miliardy euro z Niemiec, Austrii (jakby nie było to część Rzeszy), Francji i Anglii (wszak nas zdradzili), Rosji (cios w plecy) i USA (mogli pomóc, a nie pomogli). Na koniec Merkel, Macron, Putin i Trump publicznie dziękują naszemu Prezydentowi, że łaskawie zgodził się odszkodowania wziąć. Geniusz?! 

Czytaj całość
 
W 41 numerze PGP
09.10.2017.
 
Znęcał się nad żoną i dziećmi
09.10.2017.
Od 1 listopada 2016 r. 38 – letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad 38 – letnią żoną i dziećmi. Na wniosek KPP w Pułtusku prokurator Prokuratury Rejonowej w Pułtusku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz nakaz opuszczenia lokalu.
 
Paweł Antośkiewicz I Zastępcą Komendanta Policji
09.10.2017.
 
W dniu dzisiejszym stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku objął, dotychczasowy pełniący obowiązki na tym stanowisku, nadkomisarz Paweł Antośkiewicz. W uroczystości, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Pułtusku, oprócz Komendanta Jarosława Olszewskiego, policjantów i pracowników pułtuskiej komendy, uczestniczyli zaproszeni goście: Minister Henryk Kowalczyk, wicestarosta Beata Jóźwiak, zastępca burmistrza Róża Krasucka, Prokurator Rejonowy w Pułtusku Jolanta Świdnicka, Komendant Powiatowy PSP w Pułtusku Henryk Krasucki wraz z zastępcą Grzegorzem Baprawskim, a także wójtowie gmin powiatu pułtuskiego, przedstawiciele duchowieństwa i związków zawodowych. 
 
Gwałtu, co się dzieje...
09.10.2017.
 
…mogli zawołać przechodzący w niedzielę wieczorem koło kina Narew. Bo było tam bardzo głośno, ale i wesoło za sprawą Grupy Teatralnej „Kabat”, która – jako trzeci uczestnik konkursu „PTA-K” - zaprezentowała komedię Aleksandra Fredry „Gwałtu co się dzieje”. Grupa działa od dwu lat przy Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. Reżyserowała Edyta Przybysłowska – Herman. Rzecz o tym, co działo się w Osieku, gdy kobiety przejęły rolę mężczyzn, a ich – swoich mężów – zmusiły do prac typowo kobiecych. W role podporządkowanych wcielili się: Radosław Serafin, Maciej Kienig, Jakub Witkowski, Kamil Jankowski a „rządzących” pań: Weronika Rogowska, Anna Zembrzuska, Paulina Rogalska i Marlena Kaszlewicz. „Wyzwolicieli” odegrali: Dawid Sadowski, Mateusz Mrugacz, Szymon Łazarz i Arkadiusz Maćkowski. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 9302

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka