Wtorek,   24 Października 2017
MIDAS
70 lat „Ruszkowskiego”
16.10.2017.

 W tym roku przypada dokładnie 70 rocznica utworzenia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku – szkoły słynącej niegdyś z tradycji harcerskich i żeglarskich. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w sobotę 14 października. Na absolwentów z całej Polski czekała okolicznościowa akademia i poczęstunek. Więcej zdjęć w naszej Fotogalerii.

 
Gminny Dzień Edukacji Narodowej
16.10.2017.

Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni gminnych placówek oświatowych Dzień Edukacji Narodowej uczcili 13 października w Zespole Szkół nr 2 w Pułtusku. Uroczystość rozpoczęła się występem szkolnego chóru pod batutą Renaty Golatowskiej, następnie wręczono nagrody burmistrza, dyrektorów placówek, medale okolicznościowe, a także dyplomy dla nauczycieli, którzy otrzymali mianowanie na kolejny stopień oraz dla pracowników odchodzących na emeryturę. Wieczór zwieńczył występ Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 
Rosyjski szpieg wyrzucony z pracy w naszej Akademii
13.10.2017.
Dziś tematem dnia jest wydalenie z Polski rosyjskiego wykładowcę uznanego przez służby za szpiega (agenta wpływu). Współpracował on z pułtuską Akademią, która jednak pierwsza się na nim poznała. Dymitryj K. był związany z naszą uczelnią, ale już w czerwcu władze AH wszczeły wobec niego postępoanie dyscyplinarne i od obecnego roku akademickiego nie kontynuuje z nim wspólpracy. Naukowiec szkalował dorobek polskiej historiografii i uprawiał swoistego rodzaju politykę historyczną. Akademia Humanistyczna zareagowała stanowczo! Dziś okazało się, że polskie służby uznały, że "mężczyzna prowadził działalność wymierzoną w polskie interesy, inicjował elementy wojny hybrydowej przeciwko Polsce, a także utrzymywał kontakty z rosyjskimi służbami specjalnymi"
 
Oświadczenie Rektora AH prof. dr hab. Adama Koseskiego w tej sprawie:
 
 
 
 
Obywatelski Parlament Seniorów
13.10.2017.
 
1 października w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych, odbyła się w Warszawie II Sesja plenarna delegatów Obywatelskiego Parlamentu Seniorów II kadencji (2016-2019). Obywatelski parlament Seniorów to pierwsze w historii ogólnopolskie przedstawicielstwo osób starszych, apolityczne, neutralne religijnie i światopoglądowo, reprezentujące interesy 9 milionów seniorów w Polsce. Delegatami są przedstawiciele wszystkich środowisk senioralnych w Polsce, w szczególności Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz gminnych rad seniorów. Pułtusk reprezentował Delegat do Ogólnopolskiego Obywatelskiego Parlamentu Seniorów Witold Saracyn.
Więcej we wtorek, w 42 numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 9302

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka