Poniedziałek,   23 Października 2017
MIDAS
Trwa jesienna kwesta PCK
17.10.2017.
Zachęcamy do wsparcia jesiennej kwesty PCK, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących.
 
 
Na zdj. Maja Sokołowska i Natalia Grudnowska z Publicznego Gimnazjum nr 1
 
Samochód w rowie
17.10.2017.
Dziś rano w miejscowości Budy Porębskie (gmina Pokrzywnica) kierujący samochodem osobowym z nieustalonych przyczyn wjechał do rowu. W wyniku wypadku ranne zostały 2 osoby. Kierujący i pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Wstępnie ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 
 
19 października Międzynarodowy Dzień Mediacji
17.10.2017.
 
19 października 2017 r. obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Mediacji. Tydzień mediacji potrwa do 20 października. W czasie jego trwania mediatorzy będą udzielać bezpłatnych porad i informacji o korzyściach płynących z mediacji. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.
Międzynarodowy Dzień Mediacji to inicjatywa, która ma na celu upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączyli się również pułtuscy Policjanci. 19 października (w najbliższy czwartek) w pułtuskiej komendzie, będą udzielane bezpłatne porady mediatorów.
Strony uczestniczące w sporze mają prawo do mediacji zanim jeszcze sprawę przejmie sąd i w konsekwencji podejmie arbitralną decyzję. Rozstrzygnięcie konfliktu poprzez mediację, czyli bezpośrednio przez zwaśnione strony, zawsze jest lepsze od wyroku sądu, ponieważ jest kompromisem, do którego doszli sami zainteresowani. Postępowanie mediacyjne daje stronom możliwość współdecydowania w swojej sprawie. Pozwala poznać i zrozumieć stanowisko drugiej strony. Ułatwia wzajemne relacje między pokrzywdzonym, a sprawcą przestępstwa po popełnieniu przestępstwa i umożliwia wspólne funkcjonowanie w społeczeństwie bez poczucia krzywdy czy zagrożenia. Pozytywnymi aspektami w procesie mediacji jest wypracowanie przez strony przy udziale mediatora satysfakcjonującej ugody, a przede wszystkim uzyskanie szybkiego naprawienia szkody i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego za doznaną krzywdę od sprawcy przestępstwa z pominięciem prowadzenia postępowania egzekucyjnego.

Do koordynacji ww. działań z ramienia KPP w Pułtusku wyznaczony został Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego – asp. sztab. Jarosław Dublicki. tel. (023) 692 72 02.
 
V edycja kursu samoobrony
17.10.2017.
Centrum Sportowe Semiramida zaprasza na jubileuszową piątą edycje kursu samoobrony. Oficjalne spotkanie organizacyjne odbędzie się 25 października o godz. 18.30 w Akademii Humanistycznej w Pułtusku ul. Daszyńskiego (wejście główne).
 
 
Czytaj całość
 
W 42 numerze PGP
16.10.2017.
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 9299

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka