Niedziela,   22 Października 2017
MIDAS
Odpust w Sokołowie Utwórz PDF Drukuj
16.08.2009.

 15 sierpnia dla mieszkańców i gości parafii Sokołowo to nie tylko święto państwowe upamiętniające Cud nad Wisłą i kościelne Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To także wielki i huczny odpust połączony z festynem rodzinnym. W tym roku w Sokołowie odbyły się także Gminne Dożynki. Nie powinien się więc dziwić ten, który zobaczył tłumy uczestników tych wspaniałych uroczystości. Tym bardziej, że  pogoda dopisała.

 

Msza Święta odpustowa i równocześnie dożynkowa zgromadziła ogromne tłumy wokół malutkiego kościółka w Sokołowie. Z racji na pogodę i ilość uczestników Mszę odprawianą przez Księdza Kanonika Wiesława Koska koncelebrowano na zewnątrz kościoła. Na jej zakończenie odbyła się procesja dożynkowa i wierni podzielili się bochnami chleba wypieczonego z tegorocznego ziarna.

Zaraz po mszy gości powitał wójt gminy Obryte Henryk Szczepanik i proboszcz parafii Sokołowo Andrzej Rosiak.  Kilka słów do zgromadzonych wygłosił wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk.

Koncerty zespołów Cliver, Factor i Activ cieszyły się dużą popularnością nie tylko młodszej części widowni. Dla wygłodniałych był pyszny bigos i kanapki z wyjątkowym smarowidłem oraz małosolnym ogóreczkiem. Popić można było piwem kozicowym i jeszcze na deser spróbować ciasta. Wszystkie te pyszności przygotowały gospodynie z parafii Sokołowo. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na prace konserwatorskie w kościółku.

Wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa. Każdy los wygrywał mały upominek, ale i tak wszyscy czekali na losowanie nagrody głównej – ufundowanego przez dyrektora Zambet S.A. Romana Dukalskiego roweru.

Kiedy sierpniowy zmierzch okrył Sokołowo tłum uczestników bawił się wspaniale na zabawie tanecznej. Wielu z tańczących zapowiadało z uśmiechem na twarzy, że w tym roku zabawa potrwa do białego rana...

obejrzyj zdjęcia w naszej galerii
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka