Wtorek,   19 Września 2017
MIDAS
Zagrali dla niepełnosprawnych Utwórz PDF Drukuj
13.11.2014.
 
W niedzielę 26 października Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pułtusk już po raz kolejny zagrała na spotkaniu osób niepełnosprawnych w Zielonce, organizowanym pod hasłem „Wszystkie Anioły Małej Ani”. Coroczne spotkanie jest hołdem złożonym chorej Ani, która 12 lat temu zginęła pod kołami samochodu na przejściu dla pieszych, inicjatorce Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci.
Na zaproszenie dr Kazimierza Szałaty do Zielonki koło Warszawy przyjechało tego dnia kilkaset dzieci. Spotkanie rozpoczęła Msza św. z okazji 75 rocznicy erygowania parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce. Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. abp Henryk Hoser – biskup diecezji warszawsko – praskiej, który w swojej homilii podkreślił, iż osoby niepełnosprawne są niezwykłym darem dla społeczeństwa, ponieważ uczą go pokory, szacunku i wrażliwości na drugiego człowieka. Ponadto ci ludzie bardzo często charakteryzują się niebywałą zdolnością empatii czyli współczucia, odczuwania wszystkich nastrojów w otoczeniu.
Po mszy św. abp Hoser poświęcił Pietę sprowadzoną z Włoch, a ufundowaną przez Stowarzyszenie Patronki Dobrej Śmierci. Następnie wszyscy uczestnicy na czele z Orkiestrą udali się do miejscowego gimnazjum na koncert. Jak co roku spotkanie zwieńczyła parada i harcerski apel przy krzyżu na ul. Kolejowej. W tegorocznym zlocie udział wzięło około 400 dzieci między innymi z Lasek, Pułtuska, Ostrowi Mazowieckiej, Fiszora, Mocarzewa, Niegowa, Zielonki, Ząbek, Wołomina, Otwocka i Marek.

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 2
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 2
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka