Wtorek,   24 Października 2017
MIDAS
Europejski Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół B. Prusa Utwórz PDF Drukuj
06.10.2017.
 
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. ZS im. Bolesława Prusa tradycyjnie wziął udział w tym święcie.
Słowa to teksty piosenek, piosenki to muzyka. Nauczyciele języków obcych, wraz z uczniami, postanowili uczcić ten szczególny dzień prezentacją poprzez szkolny radiowęzeł muzyki w wielu językach. Nauczycielki – M. Matuszewska, M. Paliszewska oraz B. Smutkiewicz – sięgnęły po standardy muzyczne wykonawców takich jak Sting czy Blue Cafe oraz nowinki z niemieckich, rosyjskich i ukraińskich list przebojów. Język ukraiński jest ważny dla naszej szkolnej społeczności, gdyż od dwóch lat kształcą się u nas kolejne grupy uczniów z tego kraju, wzbogacając naszą wiedzę kulturową.
Szkoła wzięła też udział w happeningu, w którym spróbowaliśmy  pobić „światowy rekord” z okazji Europejskiego Dnia Języków! Organizatorzy pod patronatem Rady Europy  chcieli zaangażować jak najwięcej osób, grup, organizatorów wydarzeń z jak największej liczby krajów w stworzenie wideoklipu na temat: „Uwielbiam (ten język) ponieważ…” i ustanowienie rekordu z okazji 26 września! Nasi ukraińscy uczniowie, wraz z panią B. Smutkiewicz - nauczycielką języka angielskiego, nakręcili krótki film,  włączając się do akcji. Opowiadają w nim, że uczą się języków obcych, ponieważ chcą mieszkać w Polsce i innych krajach Europy, chcą rozmawiać z rówieśnikami o ważnych dla nich sprawach.  Jednomyślnie stwierdzają, że języki obce jednoczą ludzi. Film zgodnie z wymaganiami organizatorów jest krótki i trwa dwadzieścia sekund. Wypowiadają się w nim ukraińscy uczniowie z kl. II technikum organizacji reklamy:   Bohdan Lesko, Iwanna Platko, Kateryna Kritsak, Maksym Shulha, Viktor Savchenko. Zapraszamy do obejrzenia naszego mini-filmu na stronie internetowej szkoły.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka