Czwartek,   21 Września 2017
MIDAS
Bystrzak zaprasza! Utwórz PDF Drukuj
05.01.2017.
 
Od kilku miesięcy w naszym mieście działa placówka Akademia Twórczego Rozwoju „Bystrzak”, która zlokalizowana jest na Popławach przy ul. św. Andrzeja Boboli 8. Założycielką i właścicielką Akademii jest Ewelina Melnicka – Stworzenie Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak” wynikało z fascynacji twórczością i kreatywnością oraz z przekonania, że twórcze myślenie można rozwijać – podkreśla.

„Bystrzak” to bogata oferta działań, które mają wpływ na wszechstronny rozwój dzieci w aspekcie indywidualnym i grupowym. Działań, które mają wpływ na umysł, ciało i duszę uczestnika. Takie zintegrowane działanie pozwala dotrzeć do uświadomionych i nieuświadomionych talentów, umiejętności i potencjałów, które każde dziecko posiada. Pozwala także poznać własne możliwości, a co za tym idzie – odkryć w sobie poczucie własnej wartości.
 

 
Naszym najważniejszym zadaniem jest sprawić, aby dzieci polubiły myślenie i nie bały się stawać nawet przed najtrudniejszymi wyzwaniami. Chcemy aby twórczość je bawiła i wzbudzała ciekawość otaczającym światem – dodaje właścicielka „Bystrzaka”. 

„Bystrzak” to innowacyjny program kompleksowych i wszechstronnych zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży opracowany przez polskich pedagogów. Oparty jest na modelu inteligencji wielorakiej prof. Gardnera. Dzięki czemu kursy intelektu w „Bystrzaku” działają wielopłaszczyznowo, rozwijając w dziecku 8 inteligencji: matematyczno – logiczną, ruchową, językową, wizualno – przestrzenną, muzyczną, intrapersonalną, interpersonalną i przyrodniczą.

Oferta „Bystrzaka” jako jedyna w Polsce łączy ze sobą zabawę, eksperymenty oraz najnowsze techniki rozwojowe i pamięciowe funkcjonujące na całym świecie – w roczne kursy przygodowo – podróżnicze dla poszczególnych grup wiekowych. Dzieci w Akademii będą bawiły się twórczo, zwiększając wiedzę na temat otaczającego świata. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej pozytywnie ocenia wysoką jakość i zawartość merytoryczną programu.
 

KADRA

Ewelina Melnicka
Z wykształcenia pedagog, doradca zawodowy. Ukończyła szkolenie z zakresu technik pamięciowych oraz zasad rysowania map myśli. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć artystycznych w przedszkolu. Uwielbia twórczość i szeroko rozumiane DIY (zrób to sam), które, jak podkreśla, dają jej dużo satysfakcji. Ukończyła kurs animatora zabaw dla dzieci.
Prywatnie mama dwóch bystrzaków – Mateuszka i Grzesia. To z nimi kreatywnie i bardzo aktywnie spędza czas.

Elwira Radziszewska
- Obcowanie z dziećmi daje mi wiele radości. Jestem szczęśliwa że udało mi się przełożyć tę pasję na pracę zawodową – mówi o sobie Elwira Radziszewska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i logopeda. Podczas zajęć wykorzystuje różnorodne techniki pedagogiczne, terapeutyczne, a obecnie również nowoczesne strategie edukacyjne – Pragnę  sprawić, aby dzieci polubiły myślenie i nie obawiały się stawać przed różnorodnymi wyzwaniami. 

Kinga Sadowska
Absolwentk studiów magisterskich na kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz psychodietetyki na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym. 

Placówka współpracuje również z innymi osobami, które prowadzą warsztaty np. krawiecki lub szachy. 

Pragniemy aby dzieci, które do nas zawitają miały możliwość udziału w niepowtarzalnych zajęciach przez cały rok. Będziemy ich przewodnikami w tej Bystrzakowej przygodzie.

Akademia Twórczego Rozwoju „Bystrzak” oferuje szeroki wachlarz zajęć:

Podróżnicze kursy rozwoju

Kolorowy świat 
- całoroczna przygoda dla dzieci w wieku 2 – 3 lat
- dzieci nabywają umiejętności podczas podróży przez zaczarowane miejsca z bajek

Tajemnicza planeta
- dla dzieci 4 – 5 lat
- kurs to wspaniała wyprawa w tajemny i nieznany świat, w którym dziecko poznaje ciekawostki dotyczące naszego kraju
- poprzez „wędrówkę” po Polsce poznają legendy i historię niezwykłych miejsc, np. wrocławska legenda o kluskowej bramie, uwieńczona przygotowaniem klusek śląskich

Kraina przygód
- 6 lat
- dzieci nabywają umiejętności wędrując po świecie
- w trakcie wyprawy zwiedzają różne kraje, niezwykłe miejsca
- dzieci poszerzają wiedzę na temat obyczajów i tradycji związanych z tymi krajami
 
 
Wehikuł czasu
- całoroczna przygoda dla dzieci w wieku 7 – 10 lat
- uczestnicy rozwiązują zagadki naukowe, eksperymentują, zwiedzają nieznane i tajemnicze zakątki świata, poszerzając tym samym wiedzę z zakresu chemii, geografii, fizyki i biologii

Zajęcia kulinarne z dietetykiem

Na zajęciach dzieci dowiadują się nie tylko jak przyrządza się wspaniałe potrawy z całego świata, ale także poznają zasady zdrowego odżywiania.
Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych: 4 – 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12 lat
 

Warsztaty artystyczne

To tworzenie różnorakiej sztuki. Dzieci wykonują m.in. jesienne wianki, brzozowe ozdoby ecco na choinkę, a także zimowy krajobraz zamknięty w kuli, kartki 3D scrapbooking, decoupage, filcowanie, ozdoby przestrzenne i wiele innych

Robotyka

Warsztaty edukacyjne, podczas których dzieci uczą się analitycznego i logicznego myślenia, poznają podstawy nauk ścisłych (matematyki, informatyki, fizyki i mechaniki), skonstruujemy prawdziwe, poruszające się roboty! 

Twórcze urodziny

Odbywają się w wybranej fabule, m.in.: urodziny Indiańskie, Hawajskie, Pirackie, księżniczek i rycerzy, w krainie lodu, magiczne, detektywistyczne, indyjskie, egipskie, etc.
Dzieci tworzą materiały, które pomagają im przenieść się w tematykę urodzin. Poprzez 3 godzinną zabawę angażujemy wyobraźnię i integrujemy grupę, co staje się dla dzieci niezapomnianą przygodą. 

Warsztat krawiecki:
Warsztaty szycia dla dzieci, bawiąc – uczą. Uczą kreatywności, swobody działania, wiary w możliwość uszycia wszystkiego co jest potrzebne a także technik umożliwiających uzyskanie zamierzonego efektu. 

Podróżnicze – FERIE W MIEŚCIE
 
Podczas tych zajęć dzieci poprzez zabawę będą poznawać Arktykę, Szwecję, Grecję, Czad oraz Tanzanię. Każdego dnia będzie im towarzyszyć twórczość, zabawa, nauka oraz akcent kulinarny danego rejonu. Celem warsztatów jest uświadomienie dzieciom, że można ciekawie spędzić wspólnie czas, bez TV i komputerów, świetnie się przy tym bawić, i dodatkowo – jeszcze się czegoś nauczyć, a może i odkryć nowe pasje. Zapowiada się ciekawa przygoda.
 

W planach Akademii jest także organizacja warsztatów:

Szachowego – sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności.

Technicznego – dzieci niezwykle rzadko mają możliwość wypowiadania się za pomocą różnorodnych materiałów dzięki którym mogłyby budować, konstruować i majsterkować. Działania te rozwijają myślenie praktyczne i twórcze.  Głównym zadaniem jest rozwój abstrakcyjnego myślenia i zmysłu technicznego.
 
NOWOŚĆ! Kurs szachowy dla dzieci  rodziców!
 
 
 
 
Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak
ul. Św. Andrzeja Boboli 8
Pułtusk – Popławy
tel. 534 846 828

www.pultusk.bystrzak.org

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 2
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 2
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka