Wtorek,   19 Września 2017
MIDAS
Przytłacza nas współczesny konsumpcjonizm Utwórz PDF Drukuj
12.12.2016.
 
Chciałoby się więc zaapelować słowami T. Różewicza: „Kochani ludożercy (…) Nie mówcie odwróceni tyłem, Ja mnie mój moje”. Dlatego my, Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „TRÓJECZKA” – Nauczyciele i Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z OI w Pułtusku staramy się odczytać przesłanie poety i uczyć młode pokolenia wrażliwości, empatii i miłości do bliźniego. Staramy się dostrzec coś więcej niż czubek własnego nosa. Chcemy, aby czas Adwentu nie był tylko czasem zabiegania o rzeczy materialne. 
 
 
 
Dlatego kilka kolejnych przedświątecznych dni i popołudni ciężko pracujemy, aby inni też mogli poczuć magię tych najpiękniejszych w roku Świąt. Zbieramy adresy, pakujemy paczki i roznosimy lub rozwozimy je najbardziej potrzebującym, będącym w trudnej sytuacji życiowej i materialnej – osobom starszym i samotnym z terenu naszego miasta, gminy i nie tylko.  Dzięki darczyńcom – klientom sklepów Tesco i Lidl – w tym roku zdołaliśmy uzbierać aż ponad 850 kg żywności trwałej. 
Radują się nasze wolontariackie duże i małe serduszka, gdy na twarzach obdarowywanych pojawia się niepewny, ale  szczery uśmiech, a z ust płynie ciche „Bóg zapłać”. Cieszymy się, że pomagamy, że zanosimy do wielu domowych ognisk, tę najważniejszą iskrę – iskrę miłości, która ogrzeje serca innych ludzi, a przede wszystkim ubogaci nasze wnętrze. 

„W dzień Bożego Narodzenia” 
Wszystko jest, jak przed rokiem: 
na szybach srebrne kwiaty 
i ten sam obraz w ramach okien; 
świat biały, jak opłatek...
Pamiętaj: będą
ludzie smutni, opuszczeni,
niepotrzebni nikomu -
i nikt z nimi słowa nie zamieni,
nie zaprosi do swego domu...

Weź do ręki biały opłatek,
choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić -
i życz szczęścia całemu światu;
niech się wszystkie serca rozweselą!...
Zdzisław Kunstman

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „TRÓJECZKA” życzy Wszystkim magicznych i  pełnych radości i życzliwości Świąt Bożego Narodzenia. 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 2
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 2
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka