Poniedziałek,   29 Maja 2017
MIDAS
Dama z XXI wieku Utwórz PDF Drukuj
20.04.2017.
>> Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Pułtusku, studentka fizjoterapii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, saksofonistka w pułtuskiej Orkiestrze, uczestniczka pierwszej edycji konkursu Pułtuskich Teatrów Amatorskich, wreszcie Maria Walewska 2017 – z Kingą Kozłowską, laureatką tegorocznego konkursu na odtworzenie postaci Marii Walewskiej, rozmawiała Ewa Kowalczyk <<
 
 
 
 
PGP: Pułtuszczanie znają Kingę Kozłowską jako saksofonistkę Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Pułtusku. Ukończyłaś Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Pułtusku. Przypomnij naszym Czytelnikom czym zajmujesz się aktualnie?
Kinga Kozłowska: Do orkiestry chodzę nadal, nieustannie od 7 lat, chociaż na próby mam ostatnio coraz mniej czasu. Na co dzień mieszkam w Warszawie, studiuję fizjoterapię na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w trybie dziennym, zajęcia mam od rana do wieczora, pięć dni w tygodniu więc obecnie skupiam się głównie na uczelni i przyszłym zawodzie. 

Czytaj całość
 
Damy radę z obwodnicą Utwórz PDF Drukuj
20.04.2017.
 
O obwodnicy, a także o medialnym ataku na Jolantę Branską – współpracownicę z biura poselskiego, zatrudnieniu młodego doradcy, o wycince drzew, reformie oświaty i kandydacie PiS na burmistrza Pułtuska – z Ministrem Henrykiem Kowalczykiem rozmawiała Anna Morawska.

Ostatnio w mediach ogólnopolskich atakowani są Pana współpracownicy – Jolanta Brańska i Przemysław Bednarski. Jolancie Brańskiej zarzuca się nieuczciwe działania w Funduszu Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników, gdzie najpierw pracowała jako kierownik, obecnie zastępca. Z kolei Przemysławowi Bednarskiemu zbyt młody wiek do odpowiedzialnych funkcji, które piastuje. Czy mógłby Pan odnieść się do tych zarzutów?

Temat mojej współpracownicy z biura poselskiego pani Jolanty Brańskiej wywołał jeden dziennikarz Dawid Tokarz z „Pulsu Biznesu”. Pozostałe powołują się na ten artykuł, zwykle bez sprawdzenia informacji u źródła. Redaktor Tokarz to dobry znajomy byłego prezesa KRUS-u Jacka Dubińskiego, u którego pracowała Jolanta Brańska. Właśnie działania Brańskiej powstrzymały przed nieuzasadnioną wypłatą odszkodowania, większą niż należało o około milion złotych, przez prezesa Dubińskiego dla swojego kolegi. Brańska poinformowała również o innych sprawach dotyczących działalności byłego prezesa KRUS. Sprawy były na tyle poważne, że prezes Dubiński podał się do dymisji.
Czytaj całość
 
Co słychać w gminie Obryte Utwórz PDF Drukuj
19.04.2017.
 
Inwestycje drogowe, wdrażanie rozwiązań ekologicznych w budynkach użyteczności publicznej i u indywidualnych odbiorców, place zabaw dla dzieci, przeprawa promowa i wiele innych inwestycji wykonano w ubiegłym roku w praktycznie w każdej z miejscowości na terenie gminy. Rok 2017 nie będzie gorszy, o czym dowiedzieliśmy się od Wójta Gminy Obryte Jana Mroczkowskiego.

Jakie inwestycje zrealizowano w ubiegłym roku na terenie gminy Obryte i za jaką kwotę?

W 2016 roku na realizację zadań inwestycyjnych wydaliśmy 1.142.272,34 zł, w tym na zadania własne gminy 762.496,74 zł oraz na dotacje dla Powiatu Pułtuskiego na dofinansowanie zadań na terenie gminy Obryte 379.775,60 zł.
Czytaj całość
 

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka
 
4x4