Wtorek,   24 Października 2017
MIDAS
Święto Wojska Polskiego w Wyszkowie
21.08.2009.
„Jest rzeczą dla żołnierza stworzyć dla Ojczyzny piorun co błyska, a gdy trzeba uderza.”
Józef Piłsudski

    Uroczystości rozpoczęto mszą świętą za Ojczyznę i w intencji kadry wojskowej i pracowników cywilnych Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie.
    Mszę świętą odprawił ksiądz dziekan Waldemar Krzywiński w asyście księdza kanonika Jerzego Dębowskiego.
    „Razem tworzymy jedną rodzinę, ludzi ochrzczonych, ludzi wyznających Pana Boga. Pamiętajmy też o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę wierząc, że oni łączą się z nami z wysokości Nieba” - powiedział ks. dziekan Waldemar Krzywiński, zapraszając zgromadzonych wiernych do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.
 
 
 
Więcej zdjęć na naszej stronie w Galerii Wydarzeń.
 
 
Czytaj całość
 
Dożynki w Długosiodle
21.08.2009.
    W minioną niedzielę 16 sierpnia w Długosiodle odbyła się uroczystość dożynkowa, odpust i festyn żywności tradycyjnej. W  miejscowym kościele mszę świętą odprawił i homilię wygłosił ks. dr Janusz Aptacy. Do wiernych zwrócił się też proboszcz parafii ks. kan. Stanisław Marzec.
    Uroczystość dożynkowa połączona była z festynem Żywności Tradycyjnej „Stół Darów Ziemi między Bugiem, a Narwią” przygotowanym przez Społeczny Instytut Ekologiczny w Warszawie.
    Obecni byli między innymi: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusz Nalewajk, starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski, wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, przewodnicząca Rady Gminy Długosiodło Krystyna Rytelewska, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
 
 
 
    Więcej za tydzień w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej. Zdjęcia w „Galerii Wydarzeń” na www.pultusk24.pl
 
Okradli straż
21.08.2009.
Kolejna kradzież ogrodzenia, tym razem w Świeszewku. Złodzieje ukradli dwa skrzydła bramy i furtkę z budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Wartość skradzionej bramy to 1500 zł.
 
Oświatowcy obradują w Maneżu
20.08.2009.
Od rana w pułtuskim Domu Polonii o problemach oświaty obradują delegaci  Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarnośc”. XXIII już zjazd potrwa do jutra.
 
Lecą żurawie
20.08.2009.
Może to jeszcze nie koniec lata ale w pewnym sensie początek końca. Gniazdujące w okolicach Pułtuska pary żurawi wyprowadziły młode i nauczyły już je doskonale latać. Teraz wieczorami zlatują się po kilka sztuk na śródleśne łąki i głośno nawołują. Za jakiś czas mniejsze grupki będą się zbierały w większe, coraz większe. Aż pewnego słonecznego, jesiennego dnia wzbiją się wysoko... i odlecą przeczekać do wiosny gdzieś na południu.
Na filmie wieczorne zloty żurawi niedaleko Psar. 
 
 
««  start « poprz. 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9235 - 9243 z 9302

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka