Wtorek,   24 Października 2017
MIDAS
Rozzłoszczony wędkarz
02.09.2009.
Nie wolno zwracać uwagi turystom, szczególnie skupionym na łowieniu ryb, bo mogą się rozzłościć. Przekonali się o tym na własnej skórze funkcjionariusze Państwowej Straży Rybackiej, którzy zwrócili uwagę na śmieci porozrzucane w miejscu biwakowania wędkarza. Turysta czuł się najwyraźniej dobrze w otoczeniu puszek, butelek i innych odpadów i jak lew bronił swojego śmietnika. Wielkie wzburzenie wywołały w nim również wyniki kontroli sprzętu wędkarskiego, którym dysponował. Teraz 47-letniemu mężczyźnie (zam. w  Warszawie) zostanie postawiony zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Do zdarzenia doszło w sobotę 29 sierpnia. Mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu.
 
Pułtusk w 70. rocznicę
01.09.2009.
W samo południe nad Pułtuskiem zawyły syreny. Przy pomniku obrońców Pułtuska poczty sztandarowe pochyliły barwy, żołnierze stanęli na baczność. Licznie zebrani uczestnicy uroczyści pochylili głowy. W ten sposób rozpoczęły się obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tak wielu uczestników wrześniowej uroczystości nie było chyba od czasu odsłonięcia pomnika.  Okolicznościową mowę wygłosił starosta Andrzej Dolecki. Rektor Akademii Humanistycznej Adam Koseski mówił o przebiegu wojny i jej konsekwencjach dla Polski. Wspomnienia wojennej grozy, ale i bohaterstwa Polaków powróciły w wierszach recytowanych przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi. Całości dopełniła oprawa muzyczna w wykonaniu orkiestra OSP, która zagrała wiązankę utworów patriotycznych. Delegacje organizacji, szkół i instytucji złożyły wieńce.
 
 
 
Więcej zdjęć w Galerii Wydarzeń
 
Szwedzi śpiewają o polskich bohaterach
01.09.2009.
Szwedzka grupa muzyczna SABATON nagrała kilka lat temu piosenkę o polskich żołnierzach broniących Wizny nad Narwią.Obejrzyj teledysk i posłuchaj tej piosenki.

W najbliższą niedzielę w Strękowej Górze nad Narwią, tuż obok ruin bunkra w którym bronił się kapitan Raginis odbędzie się koncert zespołu SABATON 

 
Specjalne wydanie Pułtuskiego Notatnika Kulturalnego
28.08.2009.
Dziś w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej ukazało się specjalne wydanie Pułtuskiego Notatnika Kulturalnego. Jest ono poświęcone wydarzeniom sprzed 70 lat. Polecamy teksty o 13 Pułku Piechoty, obronie Pułtuska czy walkach pod Zambskami Kościelnymi.
W Notatniku jest także reportaż „Trzej Muszkieterowie” opisujący wrześniowe losy trzech mieszkańców naszego miasta: pilota Włodzimierza Gedymina, kawalerzysty Jana Estkowskiego i piechura Stafana Cisaka. Przeczytaj o ich bohaterskiej postawie w 1939 roku i losach późniejszych.

Ten numer Pułtuskiej Gazety Powiatowej powinien przeczytać każdy Pułtuszczak
 
 
Aneta Wierzbicka wicedyrektorem
01.09.2009.
    W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie  nastąpiło szereg zmian. Przede wszystkim zmieniła się nazwa szkoły, którą kieruje dyrektor Krzysztof Nuszkiewicz.
    Zastępcą dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej została z dniem 1 września bieżącego roku Aneta Wierzbicka, zajmująca w latach 2004 -2009 stanowisko wychowawcy w internacie.
    Aneta Wierzbicka jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku, w 1999 roku ukończyła wydział pedagogiki i zarządzania działalnością edukacyjną. W tym roku ukończy studia podyplomowe w SGGW w Warszawie na wydziale organizacji turystyki i agroturystyki.

 

Zbigniew Tołłoczko
    
 
««  start « poprz. 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9208 - 9216 z 9302

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka