Środa,   25 Stycznia 2017
MIDAS
Jasełka przedszkolaków z Piątki
21.12.2016.
 
Radosne i rozśpiewane przedszkolaki z PM nr 5 w Pułtusku wprowadziły dziś wszystkich zebranych w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjne jasełka przygotowywały po czujnym okiem swoich wychowawczyń, a za piękny i wzruszający występ zostały nagrodzone brawami nie tylko przez swoich młodszych kolegów i koleżanki, ale także przez obecnych rodziców, dyrekcję przedszkola i zaproszonych gości – ks. Dariusza Witkowskiego, który odczytał Ewangelię o Narodzeniu Chrystusa, prezes Oddziału Powiatowego ZNP Marię Korbal oraz dyrektora Muzeum Regionalnego w Pułtusku Andrzeja Popowicza. Wszystkich zebranych powitała dyrektor Iwona Staśkiewicz, życząc na zakończenie spotkania spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. 
 
Bożonarodzeniowe jasełka w miejskiej Czwórce
21.12.2016.
 
W obecności rodziców, wychowawczyń, dyrekcji przedszkola i zaproszonych gości – burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza, ks. Marcina Lewandowskiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców Eweliny Wielechowskiej, przedszkolaki z miejskiej Czwórki zaprezentowały we wtorek 20 grudnia tradycyjne, bożonarodzeniowe jasełka, którymi wprowadziły wszystkich obecnych w klimat nadchodzących Świąt. Ewangelię o Narodzeniu Chrystusa odczytał ks. Marcin Lewandowski. Społeczność przedszkola przyjęła świąteczne życzenia od dyrekcji – Lidii Sadowskiej i Teresy Sepełowskiej, a także od burmistrza miasta. Zakończeniem wieczoru było wspólne dzielenie się opłatkiem i wieczerza wigilijna. 
 
Dziennikarskie śledztwo PGP - matka, która udusiła noworodka jest ofiarą gwałtów własnego ojca
21.12.2016.
Ojciec gwałcąc ją przez 6 lat zniszczył jej psychikę i naznaczył życie piętnem niemal nie do zniesienia. Po latach od uwolnienia się od tamtego koszmaru wpakowała się w kolejny. Dziś przebywa w areszcie z zarzutem zamordowania własnego dziecka.
 
 
Kępiaste. W niewielkiej wsi w gminie Pokrzywnica rozegrała się tragedia.
 
W aktualnym wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej opisujemy tragiczne losy Alicji B. Ma ona zaledwie 29 lat, a niewyobrażalnie potwornymi przeżyciami mogłaby obdarzyć kilka kobiecych życiorysów. I każdy z nich uznalibyśmy za życiorys tragiczny. Gwałcona latami przez ojca, rodziła dzieci i zostawiała je w szpitalu. Po wielu latach zdecydowała się pójść na policję. Efektem był wyrok 10 lat pozbawienia wolności dla ojca i wątpliwa sława ofiary „polskiego Fritzla”. Pod koniec listopada br., na działce w Kępiastych w gminie Pokrzywnica urodziła syna. Po kilkunastu dniach policjanci z Pułtuska odkopali noworodka starannie zasypanego ziemią w przydomowym ogródku.
Czytaj całość
 
"Pułtusk kolęduje" - przypominamy najpiękniejsze kolędy i pastorałki
20.12.2016.
W 2007 roku Pułtuska Gazeta Powiatowa wydała pierwszą płytę z cyklu „Pułtusk Kolęduje”. Projekt powstał przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Dziś, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, chcemy przypomnieć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu lokalnych artystów. Wszystkie utwory z płyty dostępne są na naszym kanale YouTube. A już niebawem na naszym kanale kolędy i pastorałki z wydania jubileuszowego płyty "Pułtusk kolęduje". Życzymy miłego odbioru.
 
 
 
Prezent dla Czytelników – kalendarz na 2017 rok!
20.12.2016.
Kup najnowszy, podwójny, świąteczno – noworoczny numer Pułtuskiej Gazety Powiatowej, a w prezencie otrzymasz kalendarz na 2017 rok!
 
 
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 99 z 8471

KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka