Sobota,   21 Stycznia 2017
MIDAS

 

Osiemnaste urodziny zobowiązują!
18.01.2017.

Pułtuska Gazeta Powiatowa w 2017 roku będzie obchodzić swoje 18-te urodziny. Taki wiek zobowiązuje! Dlatego przygotowaliśmy trochę ciekawych zmian w gazecie. Z uwagą prosimy śledzić kolejne wydania, bo już od najbliższego będziemy Państwa pozytywnie zaskakiwać.

W najbliższym wydaniu będzie nie tylko wyjątkowo ślicznie, ale także trochę nadepniemy na odcisk politykom. 

 
Festiwal na miarę jubileuszu
17.01.2017.
 
Skaldowie, Ania Rusowicz – to gwiazdy kolejnego już, jubileuszowego V Festiwalu Krzysztofa Klenczona, którego oczywiście najważniejszą częścią jest konkurs. Ten zainaugurowano w dniu urodzin artysty 14 stycznia. Dziś, w Urzędzie Miejskim, odbyła się konferencja poświęcona organizacji tego wydarzenia, z udziałem patrona honorowego, Alicji Klenczon, rzecznika prasowego festiwalu Macieja Cybulskiego, organizatorów i partnerów.
Tegoroczna impreza zapowiada się naprawdę ciekawie, bowiem na scenie oprócz gwiazd, wystąpią wszyscy laureaci nagrody głównej poprzednich edycji konkursu, przy fontannie stanie grająca ławeczka z postacią Krzysztofa Klenczona – jej odsłonięcie zainauguruje rozpoczęcie festiwalu. W programie przewidziano także tygodniowe warsztaty muzyczne. Mamy również dobre wieści dla uczestników konkursu – oprócz tego, że konkursowy repertuar został zróżnicowany, to w tym roku można będzie „zgarnąć” naprawdę sporą kasę – np. za I nagrodę 8 000 zł! A wszystko 30 czerwca i 1 lipca. Zapraszamy na V Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona.
Szczegóły niebawem na łamach Pułtuskiej Gazety Powiatowej.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg

 
Wyzwanie dla pułtuszczan – potrzebne lajki i komentarze!
17.01.2017.
 
Zachęcamy pułtuszczan do podjęcia wyzwania polegającego na zdobyciu 1000 lajków i 500 komentarzy pod zdjęciem zamieszonym na FB przez mieszkankę Pułtuska. W tę zabawę facebookową zaangażowano burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza, który za zdobycie odpowiedniej liczby lajków i komentarzy obiecał ufundować w Dniu Dziecka dmuchaną zjeżdżalnię dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 5. Do dzieła!

 
Bądź jak Maria Walewska – nabór zakończony
17.01.2017.
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na odtworzenie postaci Marii Walewskiej, organizowanego przez Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza, Pułtuską Gazetę Powiatową, Muzeum Regionalne w Pułtusku oraz Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Do konkursu zgłosiło się 10 dziewcząt. Już niebawem przedstawimy Państwu nasze kandydatki. 

 
Tomek Kalita walczył do końca
17.01.2017.

Wczoraj wieczorem zmarł Tomek Kalita. Ten ideowy polityk lewicy od dłuższego czasu walczył na dwóch frontach – jeden to walka z rakiem, drugi to walka z bezdusznym systemem ograniczającym bądź wręcz zakazującym stosowania w procesie leczenia marihuany leczniczej. Walkę z rakiem przegrał. Jaki będzie wynik tej drugiej?

 

Jego zaangażowanie w legalizację leczniczej marihuany zostało dostrzeżone między innymi przez Prezydenta RP. Andrzej Duda zaprosił jesienią Tomka do swojej kancelarii i z uwagą wysłuchał argumentów. Dziś pożegnał Go słowami: „Odszedł Tomasz Kalita. Dzielny i dobry Człowiek. Żal ściska serce!"

Tomasz Kalita to absolwent pułtuskiej Akademii oraz były dziennikarz Pułtuskiej Gazety Powiatowej. W latach 1999 – 2000 pisywał on na naszych łamach. Z żalem przychodzi więc dziś pisać o Jego śmierci i przytaczać wpis Jego Żony:

Trzeba natychmiast żyć! Jest później niż się wydaje.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 8459
    
 
   
   
  
     

Prefabruk
KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka