Poniedziałek,   26 Września 2016
Nowa zieleń przed Urzędem Gminy w Pokrzywnicy
22.09.2016.
 
Urząd Gminy w Pokrzywnicy zmienił swoje otoczenie. Dotychczasowy teren zieleni przed frontem tego obiektu został urządzony od nowa.
Pojawiły się nasadzenia trwałych roślin ozdobnych, które nie wymagają zbytniej pielęgnacji takich jak: hortensja bukietowa, krzewuszka cudowna, róża okrywowa, tawuła  japońska i szara, pęcherznica kalinolistna, pięciornik krzewiasty, lilak, irga pozioma, barwinek pospolity, jabłoń purpurowa oraz krzewy iglaste: żywotnik, różne odmiany jałowca, cis, mikrobiota syberyjska oraz sosna górska. Rośliny te wyściółkowano glebą przekompostowaną korą. W sumie dokonano nasadzeń 348  sztuk roślin.
Wykonano obrzeża rabat oraz piękny trawnik darniowy pełny z alejkami spacerowymi z kostki brukowej. Zamontowano automatyczny  system nawadniania roślin. Uzupełniono ogrodzenie od strony północnej.
Całość prezentuje się bardzo estetycznie i tworzy niejako nowy wizerunek siedziby władz samorządowych w Pokrzywnicy.
Autorką projektu była architekt krajobrazu Pani Monika Gąsiorowska, a wykonawcą prac  –  firma  ZARBUD Arkadiusz Zaręba.

UG Pokrzywnica
 
IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pułtusku
22.09.2016.
 
W sobotę 17 września w  Dzierżeninie odbył się IV Zjazd OP ZOSP RP w Pułtusku. Obrady poprzedziła msza św. w intencji strażaków powiatu pułtuskiego w kościele parafialnym w Dzierżeninie pod przewodnictwem kapelana powiatowego strażaków ks. Józefa Gawlika oraz miejscowego proboszcza ks. Kazimierza Kozickiego.
W zjeździe uczestniczyli delegaci na zjazd wybrani podczas odbytych zjazdów gminnych w br. oraz przedstawiciele ustępujących władz oraz nowi członkowie delegowani z gmin do składu zarządu powiatowego. Nie zabrakło także zaproszonych gości. 
Szczegóły niebawem w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg

 
Sukces Kina "Narew"
21.09.2016.
zdj. Polski Instytut Sztuki Filmowej 
 
W dniu wczorajszym, pułtuskie Kino "Narew" odniosło wielki sukces. A mianowicie otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Kino", za promocję polskiego filmu, organizację imprez tematycznych oraz przegladów polskiego kina w roku 2015! Gala wręczenia nagród odbyła się we wtorek 20 września w Gdyni, a statuetkę odebrała Izabela Sosnowicz - Ptak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Sztuki w Pułtusku. Serdecznie gratulujemy.
 
Z tej okazji MCKiS zaprasza wszystkich Mieszkańców na specjalny seans filmowy w naszym pułtuskim Kinie. 
 
 
 
Pierwszoklasiści z Prusa ślubowali
21.09.2016.
 
21 września uczniowie klas pierwszych: 1 Tż, 1 TorTuf, 1 K/w, 1 Wz, w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali sumiennie wykonywać wszystkie swoje obowiązki, przestrzegać postanowień zawartych w Statucie Szkoły, osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, szanować nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, szanować koleżanki i kolegów, szanować tradycję i dbać o dobre imię Zespołu Szkół.
Do uczniów klas pierwszych kilka słów skierowali czwartoklasiści:
„Drogie Koleżanki i Koledzy! Od pierwszego września tworzycie wraz z nami wielką szkolną rodzinę. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma również obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej wdrożą Was nauczyciele i rodzice. My – starsi koledzy, będziemy służyć Wam pomocą, gdy szkolne życie okaże się trudne. Każdy z Was pozostawi w tej szkole cząstkę siebie. Przeżyjecie tu sukcesy, ale być może i gorycz porażek. Sięgnięcie po nowe doświadczenia, będziecie zbierać wyjątkowe przeżycia i wrażenia. Tu zawiążą się Wasze przyjaźnie i sympatie. Mamy nadzieje, że lata spędzone w naszej szkole będziecie wspominać miło w dorosłym życiu. Życzymy wszystkim powodzenia, pogody ducha i wiary we własne siły.”
Czytaj całość
 
Nowa Harcerska do końca października
21.09.2016.
Do końca października ma potrwać remont ul. Harcerskiej. Wykonawcą prac jest firma "Drogi i Mosty". W dniu dzisiejszym, w Urzędzie Miejskim, burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz oraz Jan Kaczmarczyk podpisali stosowną umowę. Ul. Harcerska zyska nową nawierzchnię asfaltową oraz obustronne chodniki. Ponadto zostaną wykonane nowe wjazdy do posesji. Przebudowa ruszy lada dzień.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 8081

Prefabruk
 
 
 
 
 
 
KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   
Sonda
Najlepszy podmiot działający w handlu
 
Najlepszy podmiot działający w usługach
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka