Galeria

Wtorek,   31 Maja 2016
Wielkie gotowanie na zamkowej polanie
30.05.2016.
 
Już po raz ósmy Dom Polonii w Pułtusku stał się stolicą polskiej kuchni, a to za sprawą prestiżowego, Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”, którego, od początku i niezmiennie, organizatorem jest Stefan Birek – szef kuchni Hotelu LORD w Warszawie. W sobotę 28 maja do konkursowych zmagań kulinarnych stanęli nie tylko kucharze profesjonaliści, ale także ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem, czyli uczniowie szkół gastronomicznych. Swoich sił próbowali także najmłodsi, motocykliści oraz dziennikarze i aktorzy, a wśród nich tradycyjnie i obowiązkowo ekipa Pułtuskiej Gazety Powiatowej.
Pełna relacja w jutrzejszym wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Dziś zapraszamy do oglądania zdjęć w Fotogalerii.
 
XIV Wielki Jarmark Średniowieczny
30.05.2016.
 
Po raz czternasty na pułtuskim rynku zorganizowano Wielki Jarmark Średniowieczny. W sobotę 28 maja, na mieszkańców i gości czekało wiele atrakcji. Oprócz turniejów – łuczniczych i rycerskich, pokazu walk średniowiecznych, podziwiano modę średniowieczną oraz pokazy tańców z prezentowanej epoki. Można było wziąć udział w quizie historycznym, czy też w warsztatach rzemiosł dawnych. Każdy kto zdecydował się wziąć udział w Jarmarku mógł zaopatrzyć się w pamiątkowe gadżety i skosztować tradycyjnej kuchni. Jarmark zakończył się koncertem muzyki dawnej i pokazem fireshow. 
Organizatorami XI Wielkiego Jarmarku Średniowiecznego byli: Muzeum Regionalne w Pułtusku Stowarzyszenie Starożytników, Templum Temporis – agencja eventowa oraz Burmistrz Miasta Pułtusk. 
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
 
 
25 lat w służbie Bogu i ludziom
29.05.2016.
 
Piękna i wzruszająca uroczystość 25 – lecia kapłaństwa proboszcza parafii św. Jana Pawła II, ks. Sławomira Stefańskiego, stała się dziś udziałem wszystkich tych, którym bliska jest osoba ks. Sławomira – rodzinie, parafianom, uczniom szkół, dyrekcji i nauczycielom, przedstawicielom samorządu gminy Pułtusk, księżom z dekanatu pułtuskiego i nie tylko. Uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył dostojny Jubilat wraz z dziekanem Wiesławem Koskiem i wicedziekanem ks. Januszem Zdunkiewiczem.
Szczegóły niebawem w PGP, zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii.

Prezentujemy także muzyczne życzenia dla ks. proboszcza Sławomira Stefańskiego od dzieci z parafialnej scholki.
 
 
Dwie kolizje w Dzierżeninie
27.05.2016.
W czwartek 26 maja, na trasie Pułtusk – Warszawa, doszło do dwóch, na szczęście niegroźnych kolizji. W obu przypadkach sprawcy zostali ukarani przez policjantów mandatami karnymi. 
19 letnia kierująca Daewoo Matizem, mieszkanka powiatu serockiego, wyjechała z drogi podporządkowanej dzięki uprzejmości jednego z kierowców. W tym czasie na jej pas ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, wjechał motocyklista, który wyprzedzał ciąg samochodów. 36 – letni mieszkaniec Warszawy, kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala. Na szczęście doznał jedynie ogólnych potłuczeń ciała i po obserwacji został zwolniony. Za nieprawidłowy manewr wyprzedzania motocyklista został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Do drugiego zdarzenia, również doszło na drodze Pułtusk – Warszawa. 47 – latek, kierowca Seata Leon, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w pojazd Suzuki poruszający się przed nim. W wyniku zderzenia 21 – letnia pasażerka ze stłuczeniami okolic kręgosłupa trafiła do szpitala. Po badaniach opuściła placówkę medyczną. Za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, policjanci ukarali kierowcę Seata mandatem karnym. 

sierż. szt. Alicja Bobińska
KPP Pułtusk
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
W sobotę w Pułtusku
27.05.2016.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 7704

 
jkwl
Gwarant
   
Sonda
Nasze filmy
 

 
Nasza Jedynka