Galeria

Wtorek,   29 Lipca 2014
Żyją przy wysypisku śmieci
24.07.2014.

Elementy cmentarnych pieczar, pokruszony asfalt, kilometry papy, eternit i tony innych odpadów zajęły miejsce drzew. Tym sposobem teren przy ulicy Grabowej podwyższa jedno z pułtuskich przedsiębiorstw, szykując go pod budowę supermarketu. -Sama inwestycja nam nie przeszkadza, chcemy tylko, żeby usunęli stąd te wszystkie śmieci z ziemi - mówią sąsiedzi zmęczeni walką z przedsiębiorcą o czyste środowisko.

 

Na zdj.: Mieszkańcy żyją teraz przy śmietniku. Nagrobki, pieczary, eternit widują na co dzień przez okno. Śmieci te służą nowemu sąsiadowi do podwyższania terenu. 

Mieszkańców ulicy Grabowej, których domostwa położone są tuż przy moście wyszkowskim, najbliżej jezdni, dotychczas w znacznej części od hałasu i spalin osłaniały drzewa. Tuż za nimi rozciągało się bagno, torfowisko, za nimi łąki. Obszar stanowił otulinę Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Spółka panów: K. I W. uzyskała pozwolenie na wycięcie drzew, teren zaś znikł z mapy jako otulina NPK.

Czytaj całość
 
Zaginął pies! Na znalazcę czeka nagroda!
24.07.2014.

20 lipca w Płocochowie zaginął pies rasy Labrador Rotriewer – biszkoptowy (biały). Nosi niebieską obrożę. Suczka wabi się MILA , znakiem szczególnym psa jest piąty pazur na tylnej łapie. Ostatni raz widziano ja 20 lipca przy ul. Nasielskiej wraz z drugim psem rasy BEAGLE. Znalazcę lub osoby, które widziały pieska właściciele proszą o kontakt pod numerem telefonu 511 681 846 bądź na fb z Renata Rachuba.

 
Poszukują statystów
29.11.1999.
 
 
Przypominamy zwiastun filmu
 
 
Z oficjalnego profilu na Faceboku dowiedzieliśmy się, iż Zbigniewa Zamachowskiego w roli Doktora Kadrylla zastąpi Tomasz Karolak. Zdjęcia ruszają już w najbliższy wtorek 29 lipca. 
 
Lato z siatkówką
23.07.2014.
 
Zagraniczni goście
23.07.2014.
 
To było trzecie już spotkanie przedstawicieli państw współpracujących w ramach projektu „BIEP - perspektywy pozostania na wsi”. Celem projektu realizowanego w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci, jest dyskusja i wymiana doświadczeń na temat aktualnej sytuacji obszarów wiejskich. Współorganizatorem /wśród 5 grup/ i uczestnikiem projektu jest Lokalna Grupa Działania „Zielone Mosty Narwi”. 
Więcej w aktualnym wydaniu gazety.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 5678
Prefabruk
MIDAS
facebook.jpg