Galeria

Czwartek,   29 Stycznia 2015
Najlepsza położna mieszka w Pułtusku
27.01.2015.
Profesjonalizm, opanowanie, służenie pomocą, gdy jest to potrzebne, a z drugiej strony delikatność – to cechy najlepszej położnej w Polsce – Położnej na medal. Jedną z trzech laureatek konkursu w ramach I kampanii zorganizowanej przez Akademię Malucha Alantan, pod patronatem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzic po Ludzku i portalu edukacjapacjenta.pl, została Katarzyna Adamczyk – położna na medal z Pułtuska, najlepsza w województwie mazowieckim.
Więcej w dzisiejszym wydaniu PGP, a już za tydzień, na łamach 5 numeru Pułtuskiej Gazety Powiatowej ukaże się wywiad z najlepszą położną w województwie mazowieckim – położną z Pułtuska, Katarzyną Adamczyk.
 
Kochamy Pułtusk w Walentynki (i nie tylko) - konkurs
26.01.2015.

Niespełna półtora miesiąca zostało do święta zakochanych. Pułtuska Gazeta Powiatowa jak co roku przygotowała z tej okazji dla swoich Czytelników konkurs. Nie będzie to jednak taki konkurs jak zawsze - z życzeniami dla swoich ukochanych, bowiem bohaterem tegorocznego jest... nasze miasto Pułtusk. 

Napiszcie – prozą lub wierszem - za co kochacie Pułtusk, lub dlaczego zdecydowaliście się zamieszkać w Pułtusku – jeśli pochodzicie z innego miasta, albo też, dlaczego w Pułtusku pozostaliście - to do rdzennych pułtuszczan, albo, dlaczego nie wyobrażacie sobie żyć gdzie indziej. 

Możecie również przesłać zdjęcie z którego aż bije Wasza miłość do miasta, własnoręcznie wykonany gadżet możecie o Pułtusku zaśpiewać, dla Pułtuska zatańczyć i uwiecznić to np. telefonem – ograniczeniem może być tylko Wasza wyobraźnia. 

Każda z form przekazania miłości do miasta będzie dopuszczalna, ważne aby pokazać, jak kochacie Pułtusk w Walentynki i nie tylko! Najciekawsze prace opublikujemy w specjalnym walentynkowym wydaniu PGP oraz na pultusk24 i nagrodzimy albumami „Pułtusk - Wenecja Mazowsza”. 

Książka została wydana w 2012 roku. Na 124 stronach znajdziecie w niej historię miasta autorstwa dra Krzysztofa Wiśniewskiego, opis i fotografie najcenniejszych zabytków, a także byłych  i aktualnych, pułtuskich wydarzeń. Część albumowa ukazuje najpiękniejsze miejsca Pułtuska i okolic, również z lotu ptaka. Zawiera tłumaczenia na języki angielski i francuski. Oprawa twarda, papier kredowy. 

1.
1.jpg
2.
10.jpg
3.
11.jpg
4.
2.jpg
5.
3.jpg
6.
4.jpg
7.
5.jpg
8.
6.jpg
9.
7.jpg
10.
8.jpg
11.
9.jpg
 

Prace można dostarczyć osobiście, nadsyłać pocztą tradycyjną na adres: Ul. Świętojańska 15, 06-100 Pułtusk lub na maila: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć od dziś do piątku 13 lutego. 

 

 
W 4 numerze PGP
26.01.2015.
Ale się działo!
Sesja budżetowa nowej Rady Miasta 

Tydzień włamań i kradzieży
Ubiegły tydzień, zapisał się w policyjnych aktach, jako czas kradzieży z włamaniem. Włamania te miały miejsce zarówno w zamieszkałych, jak i niezamieszkałych pomieszczeniach. Przedmiotami kradzieży stał się między innymi sprzęt budowlany oraz elektroniczny.

11 – letni Jan Bąk najlepszym wolontariuszem 23 finału WOŚP
Każdy z nas zapewne pamięta zimną i wietrzną niedzielę 11 stycznia, kiedy cała Polska grała razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Grał także Pułtusku, a serce pułtuskiej WOŚP biło w sztabie przy Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku. To właśnie tam 200 wolontariuszy dostarczało zebrane pieniądze podczas 11 finału. Wśród nich był 11 – letni Jan Bąk, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, któremu udało się zebrać największą kwotę – 1 513,53 zł.

Najlepsza położna mieszka w Pułtusku
Profesjonalizm, opanowanie, służenie pomocą, gdy jest to potrzebne, a z drugiej strony delikatność – to cechy najlepszej położnej w Polsce – Położnej na medal. Jedną z trzech laureatek konkursu w ramach I kampanii zorganizowanej przez Akademię Malucha Alantan, pod patronatem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzic po Ludzku i portalu edukacjapacjenta.pl, została Katarzyna Adamczyk – położna na medal z Pułtuska, najlepsza w województwie mazowieckim.

Festiwal, który połączy pokolenia...
Taki będzie III Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona, zainaugurowany 14 stycznia, w 73 rocznicę urodzin artysty, podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Pułtusku.
Amfiteatr im. Krzysztofa Klenczona Domu Polonii w Pułtusku, złoty jubileusz zespołu Czerwone Gitary – to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego Festiwalu.

Kolejne wydanie Pułtuskiego Notatnika Kulturalnego, a w nim:

Wracają tradycje teatralne Pułtuska
„Wszem wobec i każdemu z osobna” ogłaszamy, że wreszcie otwiera się pole do popisu dla wszystkich mieszkańców Pułtuska o ziemi pułtuskiej, którym marzy się kariera teatralna. Oto Miejskie Centrum Kultury i Sztuki, pod honorowym patronatem burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza oraz rektora Akademii Humanistycznej im. Gieysztora prof. Adama Koseskiego, organizuje projekt edukacyjny pt. Tradycje teatralne Pułtuska. 

11 lat Stowarzyszenia
Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Winnica oraz Wzajemnej Pomocy zarejestrowane zostało w dniu 9 czerwca 2004 roku, a już we wrześniu tego roku działalność jego członków założycieli zainteresowała dziennikarzy telewizyjnych. Powstał interesujący film dokumentalny pt. „Gmina Winnica”, którego emisja na ekranach telewizorów odbyła się 25 września 2004 roku. Od tamtego czasu upłynęło ponad 10 lat. 

Karol Czejarek poleca klasykę niemiecką w przekładach Andrzeja Lama!
Profesora Akademii Humanistycznej (a wcześniej Uniwersytetu Warszawskiego). Jego Dzieło jest wydarzeniem bez precedensu. Znakomite również pod względem edytorskim! 

Miasto małe, ale historia wielka
Przez wiele lat przejeżdżałem przez Radzymin w drodze na wakacje spędzane w Urlach. Ciężarówka z rzeczami (bo tak się wtedy jeździło na letnisko) zatrzymywała się nawet przy restauracji w rynku, by kierowca mógł się posilić. Pamiętam też jeszcze kolejkę wąskotorową, którą można było dojechać do miasteczka. O jego historii dowiedziałem się wiele lat później.
O tym, że ma pewne związki z... Pułtuskiem też. 

Ponadto

Pożegnanie strażaka
W czwartek 22 stycznia pożegnaliśmy dha Stanisława Nalewajka – zasłużonego strażaka, Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Pułtusku.

Odszedł Wojciech Werczyński
W środę 21 stycznia zmarł Wojciech Werczyński – jeden z największych w historii Nadnarwianki. Na co dzień oklasków i pochwał unikał z taką starannością, z jaką tylko dbał o sprawy klubu. Zawsze w drugim szeregu, choć pod względem oddania nie miał sobie równych.

Sport

Mistrz olimpijski w Semiramidzie
20 grudnia Centrum Sportowe Semiramida odwiedził Józef Grudzień – dwukrotny mistrz olimpijski w boksie. 
 
11 lat Stowarzyszenia
26.01.2015.
 
Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Winnica oraz Wzajemnej Pomocy zarejestrowane zostało w dniu 9 czerwca 2004 roku, a już we wrześniu tego roku działalność jego członków założycieli zainteresowała dziennikarzy telewizyjnych. Powstał interesujący film dokumentalny pt. „Gmina Winnica”, którego emisja na ekranach telewizorów odbyła się 25 września 2004 roku. Od tamtego czasu upłynęło ponad 10 lat. Wiele zmieniło się na scenie społecznej i politycznej, na przykład, drugą już kadencję urząd wójta gminy Winnica piastuje członek Stowarzyszenia /wcześniej Aleksander Piątkowski, teraz Mariusz Kowalewski - sekretarz w zarządzie organizacji/, członkami Stowarzyszenia są też: Krzysztof Nuszkiewicz burmistrz miasta i gminy Pułtusk oraz Artur Miler  radny miejski w Pułtusku, a Zbigniew Tołłoczko - prezes stowarzyszenia, od 2004 roku jest dziennikarzem Pułtuskiej Gazety Powiatowej. W dniu 24 stycznia br. licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania noworocznego członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Winnica oraz Wzajemnej Pomocy z zaciekawieniem oglądali wydarzenia w gminie Winnica sprzed niemal 11 lat. 
Relacja w jutrzejszym wydaniu PGP. Zdjęcia w naszej Fotogalerii.
 
Spotkanie uświetnił koncert Anety Rzewnickiej przy akompaniamencie Andrzeja Ambroziaka 
 
 
Zaproszenie
26.01.2015.
Poseł Henryk Kowalczyk
Powiatowy Zarząd PiS

Zapraszają na spotkanie z Andrzejem DUDĄ – kandydatem na prezydenta

1 lutego godz. 18.00
Sala Maneż Dom Polonii w Pułtusku
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 6188
facebook.jpg
Sonda
Kto powinien zarządzać pułtuskim szpitalem?
 
pultusk.jpg starostwo.jpg

jedynka
4x4
PALK
reklama
Nieruchomości