Galeria

Poniedziałek,   22 Grudnia 2014
Co to jest szczęście?
17.12.2014.
20 grudnia w pułtuskiej bazylice będzie miała miejsce premiera spektaklu teatralnego sztuki Edmunda Morrisa „Drewniana miska” w reżyserii ks. Michała Podgórskiego. W rolę aktorów wcielą się młode osoby z grup parafialnych.
Akcja „Drewnianej miski” osadzona jest w wielopokoleniowej rodzinie. Jednym z wątków poruszonych przez autora jest starość z wszelkimi jej przejawami – z nieporadnością, chorobą itp. Sztuka to kompendium moralności współczesnej rodziny wielopokoleniowej i jej zagrożeń. Sztuka pozwala zastanowić się nad definicją szczęścia – czy można osiągnąć radość poprzez zaspokojenie tylko swoich potrzeb i luksusów, czy jest to również służba drugiemu i rezygnacja ze swoich ambicji? Czym tak naprawdę jest miłość, czy tylko używaniem życia kosztem innych? 

Zapraszamy w sobotę 20 grudnia na godzinę 19 do bazyliki pułtuskiej.
 
 
Utrudnienia w ruchu
16.12.2014.

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku informuje iż w dniu 17.12.2014 w godz. 8.00- 13.00 droga powiatowa nr 3401W Kacice-Pokrzywnica-Smogorzewo-Krzyczki Pieniązki- Krzyczki Szumne w m. Koziegłowyw związku z remontem uszkodzonego przepustu zostanie zamknięta. Ruch drogowy odbywał się będzie objazdem przez drogę gminną Koziegłowy-Olbrachcice- Nowe Niestępowo. (st sierż. Alicja Bobińska,KPP Pułtusk)

 
W 50 numerze PGP
15.12.2014.
Tragiczny wypadek w Borsukach. Jedna osoba nie żyje!
Do zdarzenia doszło rano w piątek 12 grudnia. Kierowca wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

Szpital nie ma większego kontraktu

Dziwne pomysły NFZ

Gdzie są iluminacje?

(Nie) sprawiedliwa demokracja
W wyborach do Rady Miasta wybieraliśmy radnych w wyborach większościowych w okręgach jednomandatowych. Nowa ordynacja, zdaniem jej twórców, miała poprawić jakość demokracji. I zapewne tak się stało, choć nie ulega wątpliwości, że ustawodawcy zatrzymali się w połowie drogi. 

Kolizja w Grabówcu
11 grudnia ok. godz. 21, w Grabówcu, kierujący Kią Sorento z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad samochodem i wywracając pojazd uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Na szczęście kierującemu nic poważnego się nie stało.

Kierowco – przygotuj się na zimę!
Zbliża się  zima, razem z nią coraz trudniejsze warunki drogowe, do których należy przygotować samochód, a co ważniejsze styl jazdy. Świadomość, jakie zagrożenie na drodze, niesie za sobą zimowa aura może uchronić przed problemami związanymi z uszkodzeniem pojazdu w skutek kolizji a bywa że przed znacznie poważniejszymi.

Szlachetni ludzie, szlachetna pomoc
Po raz drugi w powiecie pułtuskim, po raz czternasty w całej Polsce - w ubiegły weekend odbył się finał Szlachetnej Paczki – akcji pomocy docierającej lokalnie do najbardziej potrzebujących. W powiecie pułtuskim pomoc otrzymało 55 rodzin. 

Mikołajkowy prezent z Jońca
Jeżeli zaledwie po siedmiu latach ćwiczeń i występów ci młodzi muzycy osiągnęli tak wysoki poziom, to z wielkim prawdopodobieństwem można przewidywać, że za kilka lat będą jedną z najlepszych dętych orkiestr w Polsce. Mowa o Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Jońcu. O poziomie ich gry mogliśmy przekonać się podczas mikołajkowego koncertu, którym – w ramach obchodów 20 – lecia Akademii Humanistycznej im. Gieysztora – uraczyli mieszkańców Pułtuska 6 grudnia.

Wyniki konkursu na „Najpięknieszą kartkę bożonarodzeniową”
10 grudnia, jury w składzie – Burmistrz Miasta Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz, dyrektor Miejskiego  Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku Izabela Sosnowicz Ptak, Barbara Popielska oraz Andrzej Popowicz – dokonało oceny prac zgłoszonych do konkursu „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.

„Pomóżmy im osiągnąć więcej...” - podsumowanie projektu w SOSW

Bajeczne recytacje w Płocochowie
27 października uczniowie szkoły podstawowej w Płocochowie rywalizowali w konkursie recytatorskim pt. Opowiedz mi bajkę wierszem lub prozą. Wśród najmłodszych – przedszkolaków – jurorzy przyznali I miejsce Naomi Szczygieł, II – Kamilowi Elakowi, III – Jakubowi Kołaczkowi, a wyróżnili: Patrycję Kowalską, Inez Kuczyńską i Ewelinę Murawską.

Uczniowie odebrali certyfikaty
6 i 7 grudnia odbyły się ostatnie zajęcia z carvingu, realizowane w Zespole Szkół w ramach projektu „Nauka przez praktykę gwarancją sukcesu na rynku pracy”. 

Piernikowe serca w Przedszkolu Nr 5
2 grudnia uczennice Zespołu Szkół im. B. Prusa z kl. 2 Tż: Oliwia Stachowska, Justyna Tarwacka i Monika Mieszkowska, wraz z nauczycielką przedmiotów gastronomicznych Anną Kmiołek – Gizarą, odwiedziły wychowanków Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Pułtusku.

Nasz dziennikarz Zbigniew Tołłoczko, tam był
Kosmici w Wylatowie

Sport:

Mikołajkowe Zawody Pływackie
W sobotę 6 grudnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz siódmy zorganizował mikołajkowe zawody pływackie. W zawodach na pułtuskiej pływalni wzięło udział ponad 100 uczestników, którzy konkurowali w czterech stylach na dystansach od 25 do 100 m. 

Semiramida na zawodowej Gali w Ząbkach
13 grudnia, zawodnicza KS Semiramida i wychowanka Cezarego Rzepnickiego, po raz ostatni w tym roku stanęła na ringu podczas Gali DSF Kickboxing Challenge 2, gdzie stoczyła kolejną walkę, tym razem o Zawodowe Mistrzostwo Mazowsza w K – 1. 

RLK – Pultovia znów bez wygranej
Pultovia Pułtusk doznała trzeciej kolejnej porażki w wyjazdowym meczu z Kontrą Przasnysz. Nie udało się przełamać złej passy – Kontra wygrała 67 – 53.

 
Ewelina znów na ringu
12.12.2014.
Już jutro, 13 grudnia, pułtuszczanka Ewelina Nowosielska, po raz kolejny skrzyżuje rękawice z Dorotą Godziną. A stawką tego starcia będzie tytuł Zawodowej Mistrzyni Mazowsza K – 1 w kategorii do 56 kilogramów. Walka odbędzie się podczas drugiej edycji gali DSF Kickboxing Challenge w Ząbkach. Trzymamy kciuki za Ewelinę!
 
 
Uwaga: silny wiatr!
12.12.2014.
Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie przewiduje od godz. 17:00 dnia 12.12.2014 do godz. 06:00 dnia 13.12.2014 wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 6091
PSB Mrówka
facebook.jpg
Sonda
pultusk.jpg starostwo.jpg

jedynka
4x4
PALK
reklama
Nieruchomości