Sobota,   28 Lutego 2015
Co myślicie o Gali Disco Polo? - sonda PGP
24.02.2015.
W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy naszą kolejną sondę. Tym razem pytamy pułtuszczan co myślą o zorganizowaniu w naszym mieście Gali Disco Polo.
Zachęcamy do oddawania głosów.
 
Koncert z okazji 95 - lecia zaślubin z morzem
24.02.2015.
 
Centralne obchody jubileuszowe 95 – lecia zaślubin Polski z Bałtykiem odbyły się 10 lutego w Pucku, pod patronatem burmistrza tego miasta. W Pułtusku zaślubiny uświetniono 21 lutego koncertem zorganizowanym przez Okręg Mazowiecki Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Orkiestrę Reprezentacyjną Ligi Morskiej i Rzecznej, pod honorowym patronatem rektora Akademii Humanistycznej prof. dra hab. Adama Koseskiego. Przybyli mieszkańcy Pułtuska i powiatu pułtuskiego, przedstawiciele miejscowych samorządów: wicestarosta pułtuski Beata Jóźwiak, burmistrz miasta i gminy Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz. Spośród gości wymienić należy posła na Sejm RP Michała Pacholskiego z Łęczycy (PSL), komendanta WKU w Wyszkowie ppłka Leszka Wieczorka. Przypomniano słowa zaślubin wypowiedziane w dniu 10 lutego 1920 roku przez gen. Józefa Hallera: „Zaślubiam Cię morze na znak rzeczywistego i wieczystego naszego panowania”.
 
 
 
Relacja za tydzień w PGP, wkrótce zdjęcia w naszej Fotogalerii.
 
W 8 numerze PGP
23.02.2015.
Plaga oszustw na terenie powiatu
Halo? Dzwonię, żeby poinformować , że firma Energa obniża opłaty za prąd. W ciągu kilku minut przyjedzie kurier ze zmianą umowy. -  Tak zaczyna się początek nieprzyjemnych sytuacji, a często dramatów ludzi, głównie starszych, którzy padli ofiarą oszustów. O tym, że nie podpisali umowy z firmą Energa, tylko trzy inne umowy np. na usługi telekomunikacyjne orientowali się, kiedy było już za późno. W powiecie pułtuskim w taki sposób oszukano w ostatnim czasie 17 osób.

Okradli starszego mężczyznę
Pułtuska Policja odnotowała nowy sposób działania oszustów. Na terenie gminy Pokrzywnica dwoje młodych osób oszukało starszego, samotnie mieszkającego mężczyznę. Skradli mu ok. 800 zł. 
 
Pułtuskie imprezy w pigułce – co nowego, co zostaje
W piątek 20 lutego, podczas konferencji prasowej, burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz przedstawił całoroczny kalendarz imprez kulturalnych i sportowych na rok bieżący. Wśród nich znalazły się wydarzenia cykliczne – te największe – np. Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza (termin bez zmian), Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona oraz te, które odbędą się w naszym mieście po raz pierwszy, jak np. Gala Disco Polo, czy Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych. 

Przedszkole Miejskie nr 3 w Pułtusku do likwidacji
Decyzją Burmistrza Miasta Krzysztofa Nuszkiewicza z dniem 1 września 2015 r. Przedszkole Miejskie nr 3 (na Popławach) zostanie przeniesione do Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku. W czwartek 5 lutego w „dwójce” odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli rodzice przedszkolaków, dyrektor  przedszkola nr 3 Bożena Skłucka a także dyrekcja ZS nr 2 - Krystyna Estkowska i Halina Grzesiak.  

Kolejne, 2 wydanie Pułtuskiego Notatnika Kulturalnego, a w nim:

O nauczaniu, młodzieży, patriotyzmie i nie tylko...
Z Danutą Tyszkiewicz rozmawia Lech Chybowski

Bogate i do pozazdroszczenia
Często mówimy: Pułtusk - miasto biskupie, Pułtusk – Wenecja Mazowsza. Ostatnio mamy też hasło promocyjne: Pułtusk – miasto dobrze ułożone. Ale czy można powiedzieć, że Pułtusk znaczy wiele w historii polskiego teatru? Od 17 lutego wszyscy lokalni patrioci z całym przekonaniem mogą mówić – tak, nasze miasto i jego mieszkańcy wnieśli sporo do historii polskiego teatru.

By przodkowie nie wstydzili się za nas...
Ta starannie wydana książka przenosi nas w świat znajdujący się tuż obok, ale w świat którego już nie ma, świat, w którym mimo wielu zmian „jedno pozostało niezmienne: piękne lasy sosnowe, tylko tu śpiewające igliwiem podczas powiewu wiatru, pachnące żywicą lasy, w których można  pożywić się jagodami i poziomkami, zebrać kosz grzybów”. To świat Puszczy Białej lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. 

Na niemo, ale z muzyką
Drugą lekcję z historii kina polskiego „odrobiło” więcej pułtuszczan. W czwartkowy wieczór, 19 lutego, sala kina „Narew” wypełniona była niemal w całości. Temat „lekcji”: „Nasze kino nieme. Romantyzm strywializowany”, a ilustracją tematu – dramat psychologiczny „Mocny człowiek” z roku 1929 w reżyserii Henryka Szaro.

Karol Czejarek poleca prace profesora SZCZEPAŃSKIEGO

Ponadto w numerze:

Utalentowana młodzież LO im. Piotra Skargi
- XII Szkolne Spotkanie ze Sztuką

Książę szuka żony
Brawo! Brawo! Brawo! Tak należy rozpocząć artykuł i tak go zakończyć. Brawa i gratulacje dla pomysłodawcy, organizatorów i wykonawców spektaklu teatralnego „Książę szuka żony”, wystawionego w dniu 12 lutego br. w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Gzach. 

Kongres w Lokalnej Grupie Działania
W dniach 29 – 30 stycznia w Gzowie, odbył się "Kongres rozwoju obszaru LGD Zielone Mosty Narwi". Tematem przewodnim spotkania była prezentacja dobrych praktyk z wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Zielone Mosty Narwi na lata 2009-2015 oraz przyszła perspektywa finansowa na lata 2014-2020. Spotkanie prowadził Albert Jaworski prezes Zarządu LGD Zielone Mosty Narwi. 
 
Zajrzyj do naszych galerii
23.02.2015.

W fotogalerii pultusk24.pl co jakiś czas pojawiają się nowe zdjęcia. Już teraz zajrzyj do roku 2009 lub 2010 i zobacz fotki z wielu ciekawych uroczystości.

Kongres Narodu Czeczeńskiego w Pułtusku 

Poświęcenie pomnika Jana Pawła II 

Otwarcie ratusza po remoncie 

Otwarcie nowego budynku sądu w Pułtusku 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 6264
facebook.jpg
Sonda
Co myślicie o Gali Disco Polo w Pułtusku?
 
pultusk.jpg starostwo.jpg

jedynka
4x4
PALK
reklama
Nieruchomości