Galeria

Poniedziałek,   15 Września 2014
Podziękowania
09.09.2014.
Serdecznie dziękuję Pani Danucie Gąsiorowskiej z miejscowości Kamionna za odnalezienie i opiekę nad moją suczką husky oraz Panu Markowi Gorczyńskiemu pracownikowi „Farmy Krzyczki” za przekazanie informacji o miejscu przebywania mojego psa.
Dziękuję również wszystkim osobom, które zadzwoniły do mnie z informacjami.

Monika Tołłoczko Dąbrowska
 
XX – lecie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego
09.09.2014.
 
Organizatorami rajdu rowerowego, który odbył się 7 września, z okazji Jubileuszu XX – lecia powstania Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego – enklawa Narwiańska był Nadbużański Park Krajobrazowy z siedzibą w Łochowie i Dom Polonii w Pułtusku. 
Więcej w aktualnym wydaniu gazety. Zdjęcia w Fotogalerii.
 
W 36 numerze PGP
08.09.2014.
Kampanię czas zacząć!
 - znamy nazwy komitetów wyborczych
16 listopada czekają nas wybory samorządowe. Od dziś będziemy się starali co tydzień pisać o wyborczych zdarzeniach i wydarzeniach, zakulisowych rozgrywkach, przygotowaniach i planach kandydatów. A będzie się działo, ponieważ po raz pierwszy radni startować będą z okręgów jednomandatowych. Pierwszą potwierdzoną informacją jest lista Komitetów Wyborczych zarejestrowanych w ciechanowskiej delegaturze Państwowej Komisji Wyborczej, zamknięta 8 września. Specyfika tegorocznych wyborów sprawiła, że jest ich tak wiele...

Zwycięzca bierze wszystko, czyli okręgi jednomandatowe

Pułtusk – kto na burmistrza!

Nastolatkowie zatrzymani za narkotyki
Od 28 sierpnia do 4 września za nielegalne posiadanie narkotyków zostało zatrzymanych dwóch mieszkańców Pułtuska w wieku 17 i 18 lat. 

Kolejni nietrzeźwi bez uprawnień
Od 28 sierpnia do 4 września, podczas kontroli drogowych, policjanci z KPP w Pułtusku ujawnili kolejnych amatorów jazdy na „podwójnym gazie”, wbrew sądowym zakazom.

Wspaniała uroczystość w Golądkowie
Był dzień 15 stycznia 1924 roku, gdy po raz pierwszy zabrzmiał dzwonek na lekcje w szkole rolniczej. Czasy były inne, inny budynek szkolny, ale miejsce to samo - Golądkowo na Mazowszu. Minęło 90 lat od tamtych dni. 

Sienkiewicz na pułtuskim rynku
W sobotę w całej Polsce tu i ówdzie dało się słyszeć brzmienie „Potopu” Henryka Sienkiewicza.
W Pułtusku to znane dzieło pod ratuszem odczytali znani nam wszystkim pułtuszczanie – przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy szkół i przedszkoli, a także redaktorzy lokalnych mediów.

Program XII Dni Patrona Miasta św. Mateusza

I Mateuszowy Maraton ZUMBY

Dożynki i VII Festyn Rodzinny w Zatorach
Na szóstkę spisali się wszyscy, którzy przyczynili się do organizacji i wykonawstwa Gminnych Dożynek w Zatorach, połączonych z VII Festynem Rodzinnym. Moi rozmówcy głęboko sięgali w pamięć, by przypomnieć sobie, jak dawno temu były dożynki w gminie Zatory – podobno ponad lat dwadzieścia. Tym większy szacunek dla organizatorów za szeroki rozmach udanego przedsięwzięcia podjętego, można powiedzieć, po raz pierwszy i bez doświadczenia. 

DROP. i Mosqitoo na mateuszowej scenie
 Rzecz w tym, by o zespołach, które wystąpią w Pułtusku wiedzieć jak najwięcej, zanim się je zobaczy i usłyszy. Pisanie o tym co było, zatraca sens informacji. Przypomnę, że niebawem XVII edycja Dni Patrona Miasta Pułtuska, świętego Mateusza. W tym roku będziemy mieli prawdziwą ucztę muzyczną, ponieważ  zobaczymy i posłuchamy na pułtuskiej scenie wspaniałych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Będzie Krystyna Prońko, Róże Europy, Zakopower, a także Mosqitoo i DROP. I to właśnie o tych dwóch, na końcu wymienionych zespołach, piszę. Dlaczego? To bardzo ciekawe projekty muzyczne, które, co nie wszyscy wiedzą, są mocno związane z Pułtuskiem.  

Rozpoczęli nowy rok szkolny
Przedstawiamy kolejną fotorelację z rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015, tym razem z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku, Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku oraz Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku.

XX – lecie  Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego
Organizatorami rajdu rowerowego, który odbył się 7 września, z okazji Jubileuszu XX – lecia powstania Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego – enklawa Narwiańska był Nadbużański Park Krajobrazowy z siedzibą w Łochowie i Dom Polonii w Pułtusku. 

Grzybiarz myli się tylko raz
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pułtusku informuje, że w siedzibie PSSE w Pułtusku, ul. 3 Maja 20, trwa dyżur klasyfikatora grzybów i wydawanie atestów na świeże grzyby. Prosimy o zgłaszanie się w sezonie zbierania grzybów w poniedziałki i środy od godz. 8.00 – 10.00.

Sport:

Szydłowo znowu niegościnne
Nadnarwianka przegrała wyjazdowy mecz 6. kolejki rozgrywek IV ligi z Koroną Szydłowo. To trzecia porażka pułtuszczan w tym sezonie. Zespół Pawła Brodzkiego spadł na 16. miejsce w tabeli.

Turniej Tenisa Ziemnego „Pierwszy krok”
W ramach imprez sportowo – rekreacyjnych „Lato w Mieście 2014”, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku w dniu 30 sierpnia na kortach MOSiR, odbył się Turniej Tenisa Ziemnego „Pierwszy krok”.  Mimo, że mecze rozgrywali najmłodsi, to emocji nie brakowało. 
 
Wspaniała uroczystość w Golądkowie
08.09.2014.
 
Był dzień 15 stycznia 1924 roku, gdy po raz pierwszy zabrzmiał dzwonek na lekcje w szkole rolniczej. Czasy były inne, inny budynek szkolny, ale miejsce to samo – Golądkowo na Mazowszu. Minęło 90 lat od tamtych dni. Absolwenci i nauczyciele, którzy licznie przyjechali na jubileusz szkoły wspominali to, co zapamiętali. 
Relacja w jutrzejszym numerze PGP. Zdjęcia w Fotogalerii.
 
Przyłącz się do sieci
08.09.2014.
 
Pod takim hasłem odbył się w sobotę 6 września eko – piknik pułtuski, zorganizowany przez Gminę Pułtusk i Jednostkę Realizującą Projekt „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Pułtusk”.
Impreza plenerowa na terenie gościnnego Zespołu Szkół nr 2 na Popławach przepełniona była licznymi atrakcjami, zarówno dla tych najmłodszych, jak i starszych pułtuszczan. Na eko – scenie zaprezentowali się lokalni artyści – tancerze ze Studia Tańca „SWAG” Olgi Nitkowskiej – Brejnak, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta – burmistrz Wojciech Dębski przeczytał dzieciom eko – bajkę, Zuzanna Kołodziej poprowadziła zumbę rodzinną, a na zakończenie z koncertem wystąpił zespół Magic Stars.
Relacja wkrótce w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej. Zdjęcia w Fotogalerii.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 5772
Dom Polonii
 AH
PSB Mrówka

Prefabruk
facebook.jpg