Środa,   28 Czerwca 2017
MIDAS
Uczą się, jak wykorzystywać odnawialne źródła energii
03.12.2009.
Akademia Lokalnego Lidera – Odnawialne Źródła Energii pod taką nazwą związek Młodzieży Wiejskiej realizuje projekt dotyczący odnawialnych źródeł energii (energia wód, geotermalna, słoneczna, energia wiatru, biomasa) i korzyści wynikających z wykorzystania tych źródeł. Sesja warsztatowa rozpoczęła się  30 listopada i potrwa do 9 grudnia. Zajęcia odbywają się w Zakopanem. Uczestniczył już w  nich wójt gminy Pokrzywnica Adam Rachuba, obecnie w Zakopanem jest radny powiatowy Wojciech Żukowski, udział zadeklarował też  m.in. dyrektor ZS im. J. Dziubińskiej w Golądkowie Krzysztof Nuszkiewicz. Uczestnicy warsztatów pojadą także do czeskiej biogazowni rolniczej. Relacja  w kolejnym numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej.

 
RUSZA LIGA SIATKÓWKI!!!
02.12.2009.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku zaprasza wszystkie chętne drużyny do wzięcia udziału w V edycji Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki mężczyzn o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej. Zgłoszenia do rozgrywek przyjmowane są do dnia 11.12.2009r. (piątek). w sekretariacie MOSiR w Pułtusku ul. Daszyńskiego 17 A, tel. 23 692 02 67.
Pełne zgłoszenie do rozgrywek musi zawierać: wypełniony formularz zgłoszeniowy, oświadczenia zawodników (druki  do ściągnięcia na stronie www.mosir.pultusk.pl oraz dowód wpłaty wpisowego -  wymienione dane należy dostarczyć do organizatorów (MOSiR) do dnia 11.12.2009r.

Spotkanie opiekunów-trenerów lub kapitanów drużyn odbędzie się w dniu 11 grudnia 2009r. w ZSZ im. Jana Ruszkowskiego, Al. Tysiąclecia 12, godz. 18:30 – wejście od ul. Harcerskiej (przy Sali Gimnastycznej).

 
Profesora portret pamięciowy
02.12.2009.
Ta pięknie wydana książka powstała, jak powiedział prof. Adam Koseski „z potrzeby serca, rozumu, emocji”, powstała dlatego, że - jak głosi napis na uczelnianej bibliotece - „książki są strażnikami pamięci”.  Ukazała się w 15 rocznicę utworzenia Akademii Humanistycznej im. Gieysztora, została zaprezentowana czytelnikom w przeddzień imienin postaci, której jest poświęcona, a nosi tytuł: Andrzej Bartnicki, pierwszy rektor pułtuskiej Almae Matris 1994 – 2004. 
 
Zobacz film z promocji książki.
 
 
Uderzyła w ogrodzenie
02.12.2009.
Wczoraj w godzinach popołudniowych na ul. Tartacznej doszło do kolizji. 20 – letnia kobieta kierująca Mitsubishi straciła panowanie nad kierownicą na zakręcie i uderzyła w ogrodzenie.
 
 

Czytaj całość
 
Będzie brygada płetwonurków!
01.12.2009.
3 399 758,71 zł  - takie dofinansowanie  otrzymają strażacy Komendy Powiatowej  PSP w Pułtusku i gminnych jednostek na na wyposażenie m.in. w sprzęt pozwalający na stworzenie profesjonalnej brygady płetwonurków. Projekt naszych strażaków został oceniony bardzo wysoko – uzyskał 74,73% wartości maksymalnej oceny. Gratulujemy!
 
 

8 lipca  st. bryg. Witold Musiński Komendant Powiatowy PSP w Pułtusku na posiedzeniu Zarządu Powiatu przedstawił  propozycję przygotowania przez Starostwo Powiatowe - w partnerstwie z gminami powiatu - wniosku o dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego dla pułtuskiej Komendy i jednostek OSP w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego   Propozycja uzyskała akceptację Zarządu Powiatu, który podjął w tym zakresie natychmiastowe działania.  14 lipca br. zostało zorganizowane w tej sprawie spotkanie z wójtami gmin. Przygotowany został projekt umowy partnerskiej, a następnym tygodniu nastąpiło jej podpisanie i uszczegółowienie wniosku o dofinansowanie wraz z niezbędnymi załącznikami. Ze swej strony st. bryg. Witold Musiński złożył propozycję zakupu na wyposażenie pułtuskiej Komendy w  sprzęt ratownictwa wodnego, m.in. samochód ratownictwa wodnego z wyposażeniem i hybrydową, motorową łódź ratowniczą oraz wyposażenie ratownicze w tym indywidualne dla specjalistycznej grupy wodno – nurkowej.


 
««  start « poprz. 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8551 - 8559 z 8965

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 

 

Sonda
Czy Tadeusz Nalewajk powinien zgolić wąsy?
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka