Środa,   29 Marca 2017
MIDAS
Rektor Akademii Humanistycznej Adam Koseski zasłużony dla Mazowsza
13.10.2009.
Długo by wymieniać zasługi Rektora pułtuskiej uczelni dla naszego miasta i jego społeczności. Dlatego cieszy nas niezmiernie informacja opublikowana na serwisie mazovia.pl o nadaniu przez Sejmik Województwa Mazowieckiego  Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Mazowsza” rektorowi Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku prof. dr hab. Adamowi Koseskiemu.
 
 
Na zdj. Prof. dr hab. Adam Koseski na inauguracji roku akademickiego
2009/2010 w Akademii Humanistycznej w Pułtusku

Profesor dr hab. Adam Waldemar Koseski jest współzałożycielem i pierwszym prorektorem tej uczelni, która stała się poważnym ośrodkiem szkolnictwa wyższego w kraju. Jest mocno zaangażowany w życie Pułtuska. Wspiera renowację grobów bohaterów powstań narodowych oraz wojen, spoczywających na miejscowym cmentarzu. Podejmuje wiele inicjatyw społecznych, np: wzniesienie pomników biskupa A. Noskowskiego oraz ludności żydowskiej, wydawanie periodyku „Studia Mazowieckie”, powołanie Komitetu Redakcyjnego pięciotomowego opracowania „Dziejów Mazowsza”, którego jest również członkiem. Profesor Adam Koseski angażuje się w działalność muzealną na Mazowszu oraz wspiera swoim autorytetem, wiedzą i doświadczeniem wiele cennych, regionalnych przedsięwzięć.
Czytaj całość
 
Agresywni uczniowie
13.10.2009.
Za pobicie i zastraszanie kolegi 16 – letni uczeń jednej z pułtuskich szkól średnich decyzją Sądu Rodzinnego i Nieletnich  został umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, jego rówieśnikowi przyznano nadzór kuratora.

W piątek w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych na trwającej lekcji religii dwóch 16 - latków używając słów wulgarnych groziło pobiciem i pozbawieniem życia swojemu koledze ze szkoły. Przestraszony 16 latek wybiegł z klasy i zdołał im uciec jednak nie na długo. Został przez nich zaatakowany i uderzony z „ główki „ przez jednego z napastników. Sprawcami okazali się dwaj 16 latkowie doskonale znani policji z wcześniejszych ekscesów. Jeden z nich oczekujący na miejsce w ośrodku wychowawczym został warunkowo dopuszczony przez sędziego rodzinnego do uczęszczania do tej szkoły.
 
Dzień Nauczyciela w ZSZ im. J. Ruszkowskiego
13.10.2009.
„Trud Państwa będzie żył w słonecznych oczach rozkwitłych w dojrzałość” tymi poetyckimi słowami wiceburmistrz Zenon Kowalewski w imieniu swoim i burmistrza Wojciecha Dębskiego podziękował wszystkim nauczycielom, również i tym emerytowanym podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w ZSZ im. J. Ruszkowskiego. Wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli jak i pracowników niepedagogicznych padło z ust dyrektora ZSZ im. J. Ruszkowskiego Jarosława Duchniaka, oraz pozostałych  gości:  wizytator Aldony Krzywickiej, Starosty Pułtuskiego Andrzeja Doleckiego, przewodniczącego rady Powiatu Czesława Czerskiego, wiceprzewodniczącej Rady Miasta i prezes OP ZNP Marii Korbal. Uroczystość wzbogacił program artystyczny powiązany tematycznie z Dniem Papieskim. Więcej w kolejnym (42) numerze PGP, a zdjęcia już teraz w Fotogalerii na naszej stronie.
 
 
 
Na zdj. Jarosław Druchniak dyrektor ZSZ im. J. Ruszkowskiego
 
 
Wiktor Gomulicki w Galerii 4 Strony Świata
12.10.2009.
Okazji do zorganizowania wystawy o chłopcu w niebieskim mundurku było wiele, przede wszystkim jednak 90. rocznica śmierci Wiktora Gomulickiego autora „Wspomnień niebieskiego mundurka”. Genialnie zaaranżowana, przyciągnęła wielu miłośników powieści, pisarza i minionych czasów drewnianej katedry, ławki  szkolnej z miejscem na kałamarz,  gęsiego pióra i atramentowych kleksów. Wszystkie te nostalgiczne - niestety już - eksponaty można podziwiać  w Galerii 4 Strony Świata. Tym co rożni jednak wystawę od innych to to, że z eksponatów można skorzystać. Zachęcamy Państwa gorąco – wystawę można podziwiać do 8 listopada. Niestety tylko na otwarciu pojawił się młody Wiktor Gomulicki w uszytym na miarę w teatralnej pracowni krawieckiej błękitnym mundurku.  Relacja w kolejnym (42) Numerze PGP, a zdjęcia z otwarcia wystawy już teraz w naszej Fotogalerii.

 
Pokrzywnica w finale
12.10.2009.
Półfinały piłkarskiego turnieju „Kadra Euro 2012 Czeka” już za nami. Mazowsze podczas  ogólnopolskiego finału w Zakopanem reprezentować będzie  Pokrzywnica, która w ostatecznej rozgrywce pokonała LZK  Kosianaka z Podlasia.  Relacja z półfinałów w Dzierżeninie  w bieżącym numerze gazety, a zdjęcia już teraz w Fotogalerii na naszej stronie.
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8425 - 8433 z 8670

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 
 
 
   
 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka