Wtorek,   19 Września 2017
MIDAS
Piaskownica na szosie
25.03.2010.

 Na kilkuset metrowym odcinku drogi krajowej nr 61 w Łubienicy łatwo o nieszczęście. Piasek z miejscowej żwirowni zalegający szosę stwarza niebezpieczeństwo poślizgu. Widzimy tu zajęcie dla policjantów z pułtuskiej drogówki. Mandatowy pieniądz usypany jest na drodze.

 
Kwalifikacja wojskowa
25.03.2010.

 Jutro ostatni dzień pracy komisji kwalifikującej młodych ludzi do służby wojskowej

 

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg

 
PONAD PODZIAŁAMI - brawo dla naszych samorządów
24.03.2010.
 

Naród, który nie pamięta o przeszłości – nie ma przyszłości. To słowa ważne dla naszych władz samorządowych – zarówno miejskich jak i powiatowych. Dlatego nasze samorządy angażują się w organizowanie ważnych uroczystości patriotycznych. 

Za kilka tygodni – 13 kwietnia obchodzić będziemy DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ. 70 lat temu w sowieckich obozach kaźni zamordowano ponad 20 tysięcy Polaków – żołnierzy i policjantów. Nasze samorządy – zarówno powiatowy jak i miejski pamiętają o tej rocznicy i starają się ją godnie uczcić.

Samorząd miejski (Przewodniczący Rady Miasta i Burmistrz Pułtuska) oraz współorganizatorzy (Prezes Pułtuskiego Towarzystwa Społeczno -Kulturalnego, Dyrektor Zespołu Szkół nr. 4 i Dyrektor Biblioteki Publicznej w Pułtusku) zapraszają na obchody pod hasłem „KATYŃ 1940 – pamiętamy”. Będzie to wystawa w galerii 4 Strony Świata (otwarcie 13 kwietnia o godz. 17 – tej) oraz spotkanie z przedstawicielami organizacji katyńskich w pułtuskim kinie 16 kwietnia o godz. 12. tej. 

Natomiast samorząd powiatowy zaangażował się w uroczystości wespół z Pułtuskim Towarzystwem Społeczno – Kulturalnym, Akademią Humanistyczną, Liceum Ogólnokształcącym i  Archiwum Państwowym w Pułtusku. W ramach tych obchodów rozstrzygnięto już konkurs plastyczny dla młodzieży, a 11 kwietnia w Kościele p.w. Świętego Krzyża odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta. Zapraszamy wszystkich Pułtuszczan na godz. 10.00. Po Mszy Świętej złożone zostaną kwiaty pod tablicą upamiętniającą zamordowanych w Katyniu i innych obozach stalinowskich. Niezwykle ważna uroczystości rozpocznie się 13 kwietnia o godz. 12.00 przy pułtuskim Archiwum. Posadzony zostanie tam Katyński Dąb Pamięci dla uhonorowania aspiranta Wacława Karpińskiego zamordowanego w Twerze. Tuż potem w Audytorium Maximum Akademii Humanistycznej prelekcję „Sprawa katyńska” wygłosi prof. dr hab. Adam Koseski. Młodzież z LO im. Piotra Skargi przedstawi apel poetycki „Prawdy nie można rozstrzelać”. Ważne uroczystości odbędą się też poza Pułtuskiem. W Dzierżeninie, Gzach i Sadykrzu posadzone zostaną „Katyńskie Dęby Pamięci”. Tam organizatorami uroczystości są: Gimnazja w Dzierżenienie i Gzach oraz Urząd Gminy w Obrytem. Szczegóły wszystkich uroczystości opublikujemy na pultusk24.pl i w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej. 

Cieszyć się należy, że oba nasze samorządy, mimo wielu naturalnych różnic tak wspaniale współpracują w sprawach, które różnić absolutnie nie powinny. 

* Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy wystawianych przez Użytkowników. 

 

  

Komentarze Czytaj całość
Uczniowie „Prusa” powitali Wiosnę!
24.03.2010.

Rywalizacja sportowa handlowców, kucharzy/kelnerów i żywieniowców, pokaz talentów wokalnych, tanecznych i aktorskich, karaoke, oraz konkursy na najoryginalniejsze przebranie wiosenne i najładniejszą Marzannę – tak uczniowie Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa uczcili pierwszy dzień wiosny. Więcej we wtorek w PGP. 

 

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
6.
6.jpg
7.
7.jpg
8.
8.jpg
9.
9.jpg

 
Gdyby tylko chętnych było więcej...
24.03.2010.
 

Temat zaniechania dyżurów przez pułtuskie apteki budzi coraz większe emocje. Docierają do nas liczne sygnały zarówno od mieszkańców Pułtuska, jak i właścicieli aptek. Jeden z nich wyraził opinię, iż nieprawdą jest zdanie zawarte w artykule "Bunt aptekarzy, ból pacjentów" (nr 12 PGP), że tylko apteka p. Katarzyny Gniedziejko jest skłonna do pracy w godzinach nocnych – jego apteka chętnie by się przyłączyła, gdyby podobnych deklaracji było więcej.  

Przypomnijmy: „Od 4 marca b. r. apteki w Pułtusku nie pełnią nocnych dyżurów” – taki komunikat, wywieszony na drzwiach, zamiast adresu dyżurującej apteki, mogą przeczytać mieszkańcy Pułtuska, którzy w nocy chcą wykupić leki.  - Dyżury nocne, to relikt minionej epoki – argumentują aptekarze. Komunikat o rezygnacji z nocnych dyżurów nie był podany do wiadomości publicznej, np. za pośrednictwem lokalnej prasy. Kartka na drzwiach nie informuje, czy dyżury zostały zlikwidowane na stałe, czy jest to stan przejściowy, nikt też nie wyjaśnił mieszkańcom przyczyny takiej decyzji. A przyczyną, zdaniem farmaceutów jest brak zapotrzebowania na nocne dyżury.

* Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników 

 

Komentarze Czytaj całość
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8425 - 8433 z 9206

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 2
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 2
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka