Poniedziałek,   20 Lutego 2017
MIDAS
Czyje to nogi? Film - zagadka
14.09.2009.
TiWi Pułtusk ma dla Państwa zagadkę

czyje to nogi?

Rozwiązanie wkrótce na naszej stronie. Miłej zabawy!

 
 
Dożynki w Pokrzywnicy
14.09.2009.
Rok szybko minął. Znów do Pokrzywnicy zjechało mnóstwo gości. Po każdych dożynkach w Pokrzywnicy roznosi się wieść, że w tej gminie uroczystość dożynkowa zorganizowana jest na wysokim poziomie i co najważniejsze, wiele jest atrakcji dla każdego  i w każdym wieku. Relacja w najnowszym (37) numerze PGP, zdjęcia już teraz w galerii.
 
 
 
Czynna napaść na funkcjonariuszy
14.09.2009.
W miejscowości Dzierżenin na rzece Narew 31-latek oburzony faktem kontroli podczas nielegalnego połowu ryb napadł na funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej. Mężczyzna ten był pod wpływem alkoholu, szarpał się z funkcjonariuszami, używał w stosunku do nich słów wulgarnych, próbował uderzyć głową w twarz jednego z funkcjonariuszy. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.  Do zdarzenia doszło w sobotę 12 września. To już drugi tego typu przypadek w ostatnim czasie. Wówczas na Straż Rybacką obraził się mocno mieszkaniec Warszawy, również będący pod wpływem alkoholu. Wędkarzowi nie podobało się zwrócenie uwagi na śmieci, które porozrzucał wokół swojego łowiska. Wtedy jednak skończyło się na potyczce słownej.
 
Polskie lasy kryją wiele tajemnic
12.09.2009.

W lasach Nadleśnictwa Pułtusk na wschód od Narwi w rejonie Różana jest wiele żołnierskich grobów. Dwa takie miejsca zostały staraniem leśników przy pomocy samorządów gminnego Goworowa i powiatowego Ostrołęki pięknie odrestaurowane.
Pierwsze miejsce to groby nieznanych żołnierzy 115 pułku piechoty poległych 5 i 6 września podczas obrony Różana. Drugie to symboliczna mogiła trzech partyzantów: Franciszka Kmiołka, Kazimierza Ampulskiego i Juliana Nasiadka poległych w walce z siłami bezpieczeństwa we wrześniu 1951 roku.
Zaiste pogmatwane są losy polskich, żołnierskich grobów - w jednym miejscu mamy doczesne szczątki żołnierzy, których nazwisk nie znamy a w drugim znamy nazwiska ale nie wiemy gdzie zostali przez UB pochowani.

Te piękne uroczystości były możliwe dzięki leśnikom naszego nadleśnictwa, którzy pod kierownictwem Stefana Stelmaszuka zadbali o miejsca pamięci i wspaniały przebieg uroczystości. Możemy być dumni, iż Nadleśnictwo Pułtusk tak wspaniale promuje miasto w którym ma siedzibę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii Wydarzeń.

 

 
To były wspaniałe uroczystości
14.09.2009.
Niedzielnymi uroczystościami w Zambskach Kościelnych zakończyły się powiatowe obchody 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Miniony weekend obfitował w atrakcje, które na długo zapadną w pamięć. Nie codziennie przecież na pułtuskim rynku można obejrzeć samolot, zaciągnąć się do 13 pułku piechoty czy też „postrzelać” z ręcznej wyrzutni rakiet. A atrakcji na pułtuskim rynku w sobotnie popołudnie było więcej. Wystawa – powiat pułtuski w czasach wojny – wzbudzała ogromne zainteresowanie. Aż szkoda, że tylko przez kilka godzin była ona wyeksponowana. Wiele atrakcji, szczególnie młodym Pułtuszczanom, zapewniali żołnierze z 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej oraz 5 Ośrodka Przechowywania Sprzętu w Nowym Dworze Mazowieckim. Ciekawie było też na stoisku Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, czy też między samochodami Pułtuskiego Klubu Terenowego 4x4 i ATV.
Wieczorem, mimo nie najlepszej pogody, setki osób świetnie się bawiło na koncercie kapeli Staśka Wielanka.
W drugą niedzielę września od wielu lat odbywają się uroczystości na cmentarzu w Zambskach. Tym razem miały one wyjątkową oprawę. Przy grobach poległych 70 lat temu żołnierzy zgromadziło się setki uczestników tej wspaniałej uroczystości.

Więcej w aktualnym wydaniu Pułtuskiej gazety Powiatowej a już teraz zdjęcia w naszej galerii.
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8425 - 8433 z 8558

Prefabruk
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka