Piątek,   24 Lutego 2017
MIDAS
Głosujcie na najlepszego radnego!
17.09.2009.
Jeszcze dziś i w piątek do północy można oddawać głosy w naszej sondzie na najlepszego radnego Rady Miejskiej w Pułtusku. Zachęcamy do głosowania, wesprzyjcie tych, których uważacie za najlepszych, najbardziej aktywnych!
 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
17.09.2009.
20 lat temu – 11 listopada 1989 roku – w kościele Świętego Krzyża w Pułtusku odsłonięto tablicę poświęconą Oficerom i Żołnierzom Wojska Polskiego Ziemi Pułtuskiej zamordowanym w Katyniu i innych obozach stalinowskich w latach 1939 – 1945.
Wtedy dopiero, po pięćdziesięciu latach od tragicznych wydarzeń mogli Pułtuszczanie w sposób oficjalny uczcić pamięć pomordowanych na wschodzie. Tablica ta, rozbudowana o krzyż z nazwiskami zamordowanych oficerów, jest od 20 lat  symbolicznym miejscem, gdzie można złożyć hołd i pomodlić się za dusze ofiar sowieckiego terroru. Nad tablicą bowiem Matka Boska Katyńska przytula przestrzeloną sowiecką kulą głowę polskiego żołnierza.

 
Czytaj całość
 
Uwaga na studzienki!
17.09.2009.
Wąskie pasy jezdni i chodników, zbyt szerokie ronda i pasy zieleni, brak wystarczającej ilości w stosunku do lokalnych potrzeb miejsc parkingowych. Tak w skrócie większość pułtuszczan ocenia krajówkę wyłaniającą się z remontu. Do tej wyliczanki doszły jeszcze wystające studzienki kanalizacyjne. Problem ze studzienkami sygnalizowali już nasi Czytelnicy.  Ci szczególnie wyprowadzeni z równowagi  uszkodzeniami swoich samochodówek, problem zgłaszają – zresztą słusznie – na Policję. Tylko w okresie od 11 do 14 września na  pułtuską Komendę dotarło kilkanaście takich zgłoszeń. Samochody, które przeszły nieoczekiwaną konfrontację z wystającymi studzienkami, mają poprzecinane opony, uszkodzone felgi lub jedno i drugie. Kierowcy – uważajcie na studzienki!
 
 
 
XXVII Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa
17.09.2009.
W sobotę 19 września br. odbędzie się doroczna pielgrzymka dzieci i młodzieży diecezji płockiej do Rostkowa – miejsca urodzin patrona dzieci i  młodzieży św. Stanisława Kostki. Organizatorzy spodziewają się przybycia około 10 tys. osób z diecezji płockiej i diecezji ościennych. 

Czytaj całość
 
Nogi cd.
16.09.2009.
Nogi chłopaków z PSL: Adam Prewęcki Szef ZMW na Mazowszu, Jan Zalewski Dyrektor DPS w Obrytem, Bogdan Mossakowski Wicedyrektor PUP w Pułtusku, Andrzej Dolecki Starosta Pułtuski, Marian Skoczeń Szef Funduszu Składkowego KRUS, Witold Chrzanowski Radny Wojewódzki Szef PSL w Powiecie - tak brzmi kolejna, bardzo wyczerpująca odpowiedź, ale czy poprawna?. Zapraszamy do zabawy. Odpowiedzi prosimy nasyłać na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8416 - 8424 z 8566

 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Ile zjadłeś/zjesz dziś pączków?
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka