Wtorek,   19 Września 2017
MIDAS
W ciągu miesiąca zatrzymano 10 dilerów
26.03.2010.

Do aresztu pułtuskiej komendy trafiło pięciu młodych mężczyzn. Posiadali marihuanę i młynek do jej mielenia. 

 

Podczas realizacji akcji antynarkotykowej pułtuski Zespół Zwalczania Przestępczości Narkotykowej przy współpracy funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej z/s w Radomiu oraz Komendy w Legionowie zatrzymali pięciu młodych mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat, którzy wprowadzili do obrotu kilka kilogramów narkotyków. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce przedstawiła tym przestępcom zarzuty udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających i handlu. Wobec nich zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju. W sprawę  zamieszanych jest jeszcze kilkadziesiąt osób. 

 

Czytaj całość
 
Zostań Miss Mazowsza!
26.03.2010.

21 – letnia Paulina Latałło już się zgłosiła do konkursu  Miss Mazowsza Płn. 2010! Zgłoś się i Ty! Wszystkie piękne dziewczyny z Pułtuska i okolic zachęcamy do udziału w konkursie Miss Mazowsza Północnego 2010. Udział w konkursie może być początkiem kariery, a na pewną dobrą zabawą. W ubiegłym roku kandydatka z Pułtuska – Klaudia Zbrzezna zaszła aż do finału i została wyróżniona tytułem najsympatyczniejszej uczestniczki. Nasza tegoroczna kandydatka – Paulina Latalło (178 cm wzrostu, wymiary: 90/64/90) jest optymistką, konsekwentnie dążącą do celu, osobą szczerą, ale i ambitną,  otwartą na nowe doświadczenia. Gratulujemy odwagi i trzymamy kciuki za naszą piękną kandydatkę!

Kandydatki zgłaszające się do konkursu muszą posiadać obywatelstwo polskie, być bezdzietnymi pannami w wieku 18-24, mogą zgłaszać się z terenu całej Polski lecz muszą udowodnić związek z Mazowszem np. że się uczą, pracują, mają powiązania rodzinne itp.). 


 

Czytaj całość
 
Pierwszy spływ w pierwszy dzień wiosny
25.03.2010.

W pierwszy dzień wiosny 21 marca grupa pułtuskich fanów kajakarstwa wyruszyła na pierwszy wiosenny spływ. Z Magnuszewa w powiecie makowskim ruszyli Orzycem do Narwi. Wiosenne rozlewiska pełne ptaków wodnych, orły i żurawie szybujące wysoko towarzyszyły dzielnym kajakarzom. W kilku miejscach na Orzycu przeprawa była bardzo trudna. Bobry ścięły wiele drzew i niektóre z nich utrudniały spływ. Było miejsce gdzie jedyną możliwością było położenie się w kajaku tak aby przecisnąć się pod zwalonym drzewem. Warto było jednak się poświęcać aby dopłynąć do rozlewisk przy ujściu Orzyca do Narwi. Dalej trasa prowadziła najpiękniejszą z polskich rzek aż do Pułtuska.

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
 

 
Rada Powiatu o dyżurach aptek
25.03.2010.

Stanowisko Rady Powiatu w Pułtusku dotyczące rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych położonych w Pułtusku

Zgodnie z art. 94 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001r. - prawa farmaceutyczne (j.t. Dz.U. Z 2008r. nr.45 poz. 271 z późn. zm.) rozkład godzin aptek ogólnodostępnych na danym terenie określa w drodze uchwały Rada Powiatu po zasięgnięciu opinii wójtów gmin, burmistrzów, prezydentów miast z terenu powiatu oraz z opinii samorządu aptekarskiego. Podstawową funkcją aptek ogólnodostępnych jest zaopatrywanie ludności w produkty lecznicze zgodnie z istniejącym zapotrzebowaniem.

Rozkład godzin pracy aptek powinien być dostosowany do potrzeb ludności i zapewniać dostępność świadczeń również w porze nocnej, w niedziele, święta i dni wolne od pracy. Rada Powiatu w Pułtusku uznaje, iż praca aptek w godzinach nocnych, niedziele i dni świąteczne stwarza społeczeństwu powiatu możliwość jak najszybszego i najlepszego skorzystania z niezbędnej pomocy wówczas, gdy nie obowiązuje normalny, powszedni czas pracy aptek a zaistnieje nadzwyczajna, trudna do przewidzenia potrzeba podania leków.

Brak jest możliwości zbadania zapotrzebowania na usługi farmaceutyczne, ponieważ nie można przewidzieć prawdopodobieństwa pojawienia się nagłej choroby czy zaistnienia innego zdarzenia zagrażającego zdrowiu lub życiu człowieka. Dlatego Rada Powiatu nie może zgodzić się z opinią właścicieli aptek, iż nie istnieje zainteresowanie ludności zakupem leków w porach nocnych, niedziele i święta.

Czytaj całość
 
Orły w okolicach Pułtuska!!!
25.03.2010.

Jeszcze kilkanaście lat temu populacja orłów w Polsce liczyła zaledwie kilkanaście sztuk. Spotkać je można było w wysokich górach, na Mazurach oraz w województwie zachodniopomorskim. Ochrona, jaką te ptaki miały w Polsce, pozwoliła je nie tylko uratować ale także rozwijać się populacji. Ptaków z roku na rok przybywało i zasiedlały nowe okolice. Kilka lat temu orły zaczęły pojawiać się na stawach w okolicach Stawinogi. Najpierw tylko tam zalatywały, później jedna para założyła gniazdo. Tej zimy dwa osobniki zaczęły pojawiać się w okolicach Pułtuska. Kilka razy przelatywały nad Narwią wzbudzając postrach wśród kaczek zimujących przy kładce. Z końcem zimy orły nie odleciały z naszych stron. 21 marca widziane były w okolicach Zambsk (na fotografii na drzewie) a dwa dni temu polowały na rozlewiskach w okolicach Ponikwi. Jest wielce prawdopodobne, że gdzieś w Puszczy Białej mają gniazdo.

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8416 - 8424 z 9206

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 2
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 2
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka