Poniedziałek,   1 Maja 2017
MIDAS
Panie Burmistrzu, pora na park miejski!
12.11.2009.
W tym roku kalendarzowym /przedwyborczym/ miasto wyraźnie rozkwita. Udało się rozpocząć i ukończyć (!) drogę krajową,  wyremontowana została  Nadwodna, i kilka innych ulic, młodzież może korzystać z dwóch hal sportowych, mamy nowy, piękny pomnik i oczywiście ratusz z udogodnieniami dla petentów.  Skoro ta remontowo – budowlana koniunktura tak się rozpędziła, mamy propozycję na doprowadzenie do stanu użyteczności kolejnego obiektu – parku miejskiego. Od strony ulicy wygląda przyzwoicie – na pierwszym planie zadbane rabatki, w tle ładne ławki. Wystarczy jednak wejść na teren parku, żeby się przekonać jak jest zaniedbany. Dziury w asfalcie, błoto, śmieci w niezabezpieczonym wejściu do podziemi. Najbardziej jednak szkoda wyjątkowego amfiteatru, z którego już niewiele pozostało. Te wątpliwej jakości walory sprawiają, z jedynego parku miejskiego zamiast matek z dziećmi czy starszych ludzi korzystają amatorzy taniego alkoholu.
 
 
 

 
 

Czytaj całość
 
11 listopada w Pułtusku
11.11.2009.
Wczorajszym odsłonięciem pomnika Pułtusk rozpoczął obchody 91. rocznicy odzyskania niepodległości. Dziś punktualnie o godzinie 12.00 w Bazylice została odprawiona msza w intencji Ojczyzny, poprzedzona programem artystycznym w wykonaniu uczniów ZS im . J Ruszkowskiego. Dalej obchody kontynuowano na „pierwszym” cmentarzu, a następnie pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Zobacz fotorelację z mszy i programu artystycznego, zdjęcia z pozostałych uroczystości już wkrótce w Galerii Wydarzeń. 

 
Listopadowe rozgrywki tenisa stołowego
10.11.2009.
6 listopada w gościnnej hali PSP Nr 3 w Pułtusku odbył się drugi turniej z cyklu Grand Prix w Tenisie Stołowym o puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej oraz o nagrody Sponsorów- Państwa Aliny i Mariusza Kapuścińskich, Państwa Doroty i Jacka Garusów, Starostwa Powiatowego oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku.
 
 
 
Na zdj.: uczesnicy turnieju (fot. MOSiR) 
 
Czytaj całość
 
Odsłonięcie pomnika „Walk i Męczeństwa”
10.11.2009.
Przepiękna uroczystość patriotyczna stała się dziś udziałem wielu pułtuszczan, przy okazji odsłonięcia i poświęcenia pomnika „Walk i Męczeństwa” oficerów  pomordowanych 17 grudnia '42 roku. Wstęgę przecięła Janina Turek w asyście Wojciecha Dębskiego i Ireneusza Purgacza. Uroczystość poprzedzona została mszą w kościele pw. św. Józefa, pod przewodnictwem ks. bp. Romana Marcinkowskiego,  w intencji mieszkańców Ziemi Pułtuskiej poległych w obronie Ojczyzny. Oprawy muzycznej nabożeństwa i uroczystości  dokonali Józef Frakstein, Andrzej Ambroziak i Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Relacja w kolejnym numerze PG, zdjęcia już teraz w Fotogalerii.
 
 
 
Na zdj.: Janina Turek - żołnierz Armii Krajowej 
 
Otwarcie hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pułtusku
10.11.2009.
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8416 - 8424 z 8774

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 
 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka