Środa,   29 Marca 2017
MIDAS
Ks. Jerzy Popiełuszko
18.10.2009.
 
IX Dzień Papieski
16.10.2009.
W środę 15 października społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku zgromadziła się w Kościele pw. św. Piotra i Pawła, by uczcić IX Dzień Papieski. Przygotowany przez p. A. Jasińską i ks. P. Biedrzyckiego  program artystyczny podkreślał duchową łączność młodzieży z Ojcem Świętym. Uczniowie klas I E, IF, IIA, IIE, IIIA, IIIB, IIIC,  III D przedstawili Jana Pawła II jako młodego człowieka stojącego u progu dorosłości i zadającego sobie pytanie- co dalej?, człowieka uwikłanego w koszmar wojny, a także kapłana- którego historia, jak mówił sam Ojciec Święty jest znana przede wszystkim „Bogu samemu”. 
 
 
 
Niezwykła więź młodzieży z Papieżem przekazana została w pieśniach w wykonaniu: Sylwii  Karpińskiej, Beaty Żyluk, Ewy Pieńkowskiej, Eweliny Lewandowskiej  i  Michała Buźniaka. Na zakończenie wszyscy odśpiewali pieśń oazową „Barkę”, która towarzyszyła Papieżowi w najważniejszych chwilach jego życia.
 
1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
 
 
Okradł mieszkanie niepełnosprawnej kobiety
16.10.2009.
Wczoraj do mieszkania 61 - letniej niepełnosprawnej kobiety wszedł mężczyzna  w wieku ok.  30 lat,  który wykorzystując niepełnosprawność i nieuwagę kobiety skradł portfel z 500 zł i karty bankomatowe.

Już od jakiegoś czasu docierają do pułtuskiej komendy informacje i zawiadomienia, że  na terenie Pułtuska grasują złodzieje, którzy wykorzystują to, że nie wszyscy zamykamy drzwi na klucz. Wchodzą do mieszkań, zabierają pieniądze i wartościowe rzeczy. Chcąc uniknąć takich sytuacji pamiętajmy o zamykaniu drzwi na klucz. Uczmy dzieci by także będąc same w domu zawsze zamykały drzwi.

 
Golądkowski chleb
16.10.2009.

Ci, którzy mieli niewątpliwą przyjemność degustować golądkowskie wypieki, z pewnością zastanawiają się, jak te cuda powstają. Dzieki uprzejmości Zespołu Szkół im. J. Dziubińskiej możemy zdradzić tę tajemnicę.

 
Przyszły burmistrz jest anonimowy
16.10.2009.
W naszej sondzie w której pytamy na kogo zagłosują Pułtuszczanie w przyszłorocznych wyborach na burmistrza wygrywa na razie... „inny kandydat”.
Mimo, że przedstawiliśmy w sondzie nazwiska aż 7 kandydatów to i tak większość internautów głosuje na „innego kandydata”. Trzeba przyznać, że to ciekawe wyniki.
Internautów głosujących na „innego kandydata” prosimy o Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć nam nazwisk osób które mają na myśli.
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8407 - 8415 z 8671

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 
 
 
   
 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka