Piątek,   28 Lipca 2017
MIDAS
"Ciechanów" i "Mały Ciechanów"
16.02.2010.

Z RITĄ TARCZYŃSKĄ kierownikiem artystycznym i choreografem Ludowego Zespołu Artystycznego „CIECHANÓW” i Ludowego Zespołu Artystycznego „MAŁY CIECHANÓW” w Ciechanowie, rozmawia Zbigniew Tołłoczko.

  

Niezwykłą ucztę duchową sprawił mi niedawno połączony występ obu zespołów, którymi Pani kieruje. Wyjątkowo przyjemne wrażenie, wywołują umiejętności taneczne i wokalne dzieci z Ludowego Zespołu Artystycznego „MAŁY CIECHANÓW”.Od kiedy istnieją zespoły i kto był pomysłodawcą ich założenia?
Ludowy Zespół Artystyczny„CIECHANÓW” powstał w 1985 roku. Jego założycielem oraz pierwszym kierownikiem artystycznym i choreografem był Leonard Sobieraj, nauczyciel przedmiotów tanecznych w Studium Kulturalno-Oświatowym i Bibliotekarskim w Ciechanowie. Wcześniej był tancerzem studenckiego zespołu „PROMNI” przy SGGW w Warszawie. Leonard Sobieraj zajmował później stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Ciechanowie. Obecnie jest dyrektorem muzeum w Płocku.Pierwszą grupę zespołu, tworzyli słuchacze istniejącego wtedy w Ciechanowie Studium Kulturalno-Oświatowego i Bibliotekarskiego. Po kilku miesiącach zespół powiększył się, o grupę tancerzy rekrutujących się z ciechanowskich szkół średnich.Ludowy Zespół Artystyczny „CIECHANÓW” od początku swego istnienia działał przy Wojewódzkim Domu Kultury, aktualnie Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. W maju 1987 roku na przeglądzie weryfikacyjnym w Ciechocinku, uzyskał prawo reprezentowania polskiego folkloru poza granicami kraju. Obecnie zespół tworzą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studenci oraz osoby pracujące z naszego miasta.Ludowy Zespół Artystyczny „MAŁY CIECHANÓW” działa od 2005 roku przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie. Dotychczas, zespoły zaprezentowały się publiczności w około 1000 koncertach.

Czytaj całość
 
Spotkanie Europejskiej Federacji Miast Napoleońskich w Pułtusku
16.02.2010.

Dziś w sali rady pułtuskiego ratusza odbyło się spotkanie członów Europejskiej Federacji Miast Napoleońskich.  Pultusk zaszczycili obecnością przedstawiciele miast z Polski i Francji  i Białorusi, zrzeszonych w Federacji jak i przymierzających się do wstąpienia. Powodem do spotkania było zaprezentowanie jeszcze niezrzeszonym przedstawicielom miast, czym jest Federacja i jakie są korzyści wynikające z członkostwa, oraz omówienie celów na przyszłość. Pułtusk jest jednym z 40 miast EFMN „naznaczonym historią napoleońską” o czym mówił zebranym burmistrz Pułtuska Wojciech Dębski.  O celach i realizowanych projektach opowiadał Charles Napoleon prezydent Federacji. 

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
 

 

 
Niefartowny Rodzynek
16.02.2010.

Jest takie miejsce na Popławach gdzie co pewien czas dochodzi do kolizji. Chodzi tu o łuk znajdujący się na ulicy Tartacznej na wysokości Społemowskiego sklepu Rodzynek. Może to cieki wodne, może nieuwaga kierowców, a może złe oznakowanie. Na przyczynę kolizji w tym miejscu składa się kilka czynników. Po pierwsze jadąc od strony ulicy Wyszkowskiej wchodząc w w/w łuk natrafiamy wpierw na przejście dla pieszych, a następnie wyjazd z ulicy Bartodziejskiej, który na dobór złego jest jeszcze pod górkę. Niestety nie każdy kierowca opanował ruszanie na pochyłości, do tego dochodzi jeszcze fakt, że wyjeżdżając z Bartodziejskiej w ostatniej chwili widzimy czy z lewej strony nadjeżdża samochód. Pół biedy gdy kierowca jadący po ulicy Tartacznej jedzie wolno. Gorzej gdy nie dostosuje prędkości. Wtedy o kolizję nie trudno. Dziś właśnie znowu doszło tu do kolejnej stłuczki. Dwa samochody marki Opel zaliczyły bliskie spotkanie pierwszego stopnia. Na szczęście nie było ofiar w ludziach, a auta wyszły z opresji bez poważnych strat.  Mały problem, gdy dwa samochody tak jak dziś cmokną się niegroźnie. Dużo gorzej, gdy dojdzie do spotkania pieszego z autem.  

 
Ciężar śniegu przekracza wartości krytyczne
16.02.2010.

Dyżurny synoptyk hydrolog ostrzega przed zagrożeniem w postaci obciążenia śniegiem. Na terenie całego województwa mazowieckiego ciężar śniegu przekracza wartości krytyczne dla danej strefy obszarowej przyjętej zgodnie z normą obliczeniową. W skali 3 stopniowej stopień zagrożenia na dzień dzisiejszy wynosi 3. Następstwem nadmiernego obciążenia śniegiem mogą być awarie i uszkodzenia dachów oraz zadaszeń. 

 

 
V Karnawałowe Spotkanie Charytatywne Członków i Sympatyków PCK
16.02.2010.

Spotkanie odbyło się 13 lutego br. Zdjęcia prezentujemy w naszej galerii , natomiast artykuł za tydzień w PGP.

 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8398 - 8406 z 9050

PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka