Środa,   29 Marca 2017
MIDAS
Wybrano najlepsze szpitale w Polsce
20.10.2009.
Dziennik "Rzeczpospolita" ogłosił dziś ranking najlepszych szpitali w Polsce. Śpieszymy poinformować, iż nie ma w nim naszego szpitala. Już niedługo jednak nastąpią przenosiny do obiektu na Popławach, gdzie warunki pracy będą nieporównywalnie lepsze. Przed dyrekcją i zespołem szpitala w Pułtusku wielka szansa aby powalczyć w kolejnych latach o tytuł najlepszego szpitala w Polsce.
 
TiWi Pułtusk jest the best
19.10.2009.
Nasza eksperymentalna telewizja TiWi Pułtusk obchodzi mały jubileusz - wczoraj wstawiliśmy na nią 41 film. Po ośmiu miesiącach funkcjonwania jest więc więcej niż znakomicie. Dzięki pomocy Akademii Humanistycznej oraz redaktora Józefa Śniegockiego i operatora (montażysty) Pawła Kieli mamy możliwość publikowania ciekawych filmów z Akademii i wydarzeń wokół niej się dziejących. Sami też co jakiś czas dorzucamy filmowe relacje z ważnych wydarzeń. Możemy tylko obiecać, że takich filmów będzie coraz więcej i będą coraz lepszej jakości. Już teraz mamy ogromną satysfakcję, gdy będąc gdzieś z kamerą słyszymy pytania kiedy reportaż będzie na TiWi Pułtusk.
Wiele osób nam mówi, iż nasza telewizja jest wyróżnikiem pokazującym dalekie miejsce w szeregu konkurencji.
 
 
 
W Pułtusku funkcjonuje (funkcjonowała) jeszcze jedna telewizja - miejska ITV Pultusk. W ostatnich dniach zdjęta jednak została z serwera. Mamy nadzieję, że nie oznacza to zaniechania tego pomysłu promocyjnego miasta. Nie ukrywamy bowiem, że aby uruchomić naszą TiWi Pultusk potrzebowaliśmy bodźca od konkurencji. Z drugiej strony wiele filmów ukazywało się równocześnie i u nas, i w ITV Pułtusk.
Przy okazji proponujemy władzom samorządowym kontynuowanie i rozszrzanie tej współpracy. Na niwie telewizyjnej wiele razem możemy zrobić dobrego. Ku chwale Pułtuska oczywiście.
 
Mgła utrudnia jazdę
19.10.2009.
Kierowcom, którzy zamierzają wyjechać teraz z domu, radzimy sprawdzić światła i zachować na drodze szczególną ostrożność – wyjątkowo  gęsta mgła utrudnia widoczność, która w mniej oświetlonych miejscach nie przekracza 10 metrów.
 
Gimnazjum w Gzach im. Papieża Jana Pawła II
19.10.2009.
Dziś Publicznemu Gimnazjum w Gzach nadano imię Papieża Jana Pawła II. Mszę Świętą odprawił Ksiądz Infułat Wojciech Góralski w asyście księdza kanonika Wiesława Koska i proboszcza parafii Przewodowo Jana Romanowskiego. Obecni byli także: proboszcz parafii Gzy Cezary Olzacki, proboszcz parafii Szyszki Bogdan Adamowicz oraz ksiądz Krzysztof Brzózka z Płońska.
W uroczystości na terenie szkoły uczestniczył poseł na Sejm RP Henryk Kowalczyk, podsekretarz stanu w MRiRW Tadeusz Nalewajk, starosta pułtuski Andrzej Dolecki, przewodnicząca Oddziału Powiatowego ZNP w Pułtusku Maria Korbal, przedstawiciele samorządu gminy Gzy z wójtem Zbigniewem Kołodziejskim oraz wielu innych znamienitych gości.
Relacja z uroczystości w najbliższym wydaniu PGP a już dziś zdjęcia w naszej galerii.
 
MAMY KANDYDATA NA BURMISTRZA
19.10.2009.
Wiosną br. w wyniku "jajecznej awantury" rozpadły się ostatecznie struktury Platformy Obywatelskiej w Pułtusku. Pan wraz z grupą osób zaangażował się w tworzenie Stronnictwa Demokratycznego. Czy po pół roku jest Pan zadowolony z tamtej decyzji i z tworzenia struktur nowej partii?
Tak  - doskonale pamiętam tamto wydarzenie, takich rzeczy się nie zapomina. Wówczas nie myślałem jeszcze o tworzeniu jakiejś alternatywy dla Platformy - do końca wierzyłem, że uda nam się uratować pułtuską PO. Dziś już wiem, że było to niewykonalne. Winę za to ponosi zarząd regionu mazowieckiego Platformy Obywatelskiej, który w tzw. “teczce” przywiózł nam przewodniczącego.
Nie wyrażając zgody na łamanie zasad demokracji przez zarząd, kilka tygodni później w geście protestu opuściliśmy szeregi PO. Dziś czytając gazety, czy oglądając telewizję wiemy jak działa Platforma Obywatelska...

Cały wywiad z Arturem Pomieszczem – szefem pułtuskiego koła Stronnictwa Demokratycznego w aktualnym wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej.
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8398 - 8406 z 8671

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 
 
 
   
 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka