Środa,   29 Marca 2017
MIDAS
„Dekalog prawdziwych facetów”
21.10.2009.
Izabela Chmielewska, Aleksandra Krawczyk, Edyta Siwkiewicz, Tomasz Matuszewski, Tomasz Melnicki i Mateusz Świątkowski to uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, a zarazem liderzy projektu „Społeczeństwo obywatelskie w oku kamery” aktualnie realizowanego przez szkołę. Sześcioosobowa grupa wraz z opiekunką przedsięwzięcia p. wicedyrektor Bożeną Jaskulską powróciła właśnie z Grodna k. Międzyzdrojów, gdzie odbywały się warsztaty filmowe dla ośmiu szkół zakwalifikowanych do projektu. Efektem ich pracy jest  nieco żartobliwa etiuda filmowa  pt.  „Dekalog prawdziwych facetów”. Zapraszamy do obejrzenia!
 
 
 
Kierowcy z promilami
21.10.2009.
Wczoraj funkcjonariusze  z Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy Policji podczas rutynowych kontroli drogowych zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, 45-letni mieszkaniec Pułtuska kierował samochodem marki Fiat i został zatrzymany na ul. 3 Maja, drugi – 58-latek_ mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu pułtuskiego został zatrzymany na ul. Mickiewicza. Każdy z nich miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwym zatrzymano prawa jazdy. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 
Idea trafiła do śmietnika
21.10.2009.
"Młodzieżowa Rada Miejska zawieszona ! Powód – niespełnione oczekiwania ! Winni – Młodzi ! Oto decyzja pułtuskiej Rady Miasta. Na nic zdały się apele, prośby, propozycje, do śmietnika trafiła cała idea. Rok pracy Młodzieżowej Rady przesądził bowiem o jej całkowitej nieprzydatności. (...) Gdyby to pierwszy rok działalności decydował o przyszłości i sensie istnienia jakiejkolwiek instytucji to prawdopodobnie jedynie nieliczne uporały by się z tym egzaminem. Młodzi (...)  oczekiwali jedynie realnego wsparcia ze strony pułtuskich samorządowców. W efekcie doczekali się jednak czegoś innego (...)" 
Na zdj. Młodzi radni przed ratuszem po pierwszej sesji
 
Jest to fragment listu, który dotarł  na naszą redakcyjną skrzynkę, od byłego przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Błażeja Makarewicza, obecnie przewodniczącego  Formacji Młodych Socjaldemokratów w Pułtusku.
Czytaj całość
 
Pasowanie na przedszkolaka
20.10.2009.
Co potrafi prawdziwy przedszkolak? Potrafi zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk, a nawet zatańczyć. Trzylatki z Przedszkola Miejskiego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi pokazały dziś starszym kolegom, nauczycielom i paniom dyrektorkom, że w pełni zasługują na to miano. W uroczystości pasowania na przedszkolaka uczestniczyły też starsze dzieci, które razem z najmłodszą grupą przygotowały program artystyczny. Więcej za tydzień w PGP.
 
 
 
1.
1.jpg
2.
10.jpg
3.
2.jpg
4.
3.jpg
5.
4.jpg
6.
5.jpg
7.
6.jpg
8.
7.jpg
9.
8.jpg
10.
9.jpg

 
Kolejne zwycięstwo Młodzików ’97…
20.10.2009.
W niedzielę 18. października  drużyna Młodzików odniosła niezwykle cenne zwycięstwo w Żurominie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8389 - 8397 z 8671

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 
 
 
   
 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka