Środa,   25 Stycznia 2017
MIDAS
Bohaterski pilot
28.08.2009.
Zobacz film o mieszkającym dziś w Pułtusku pilocie Włodzimierzu Gedyminie, który 70 lat temu skutecznie walczył z Luftwaffe.


 
Pomóżmy pułtuszczance chorej na SM
12.08.2009.
Pani Renata, pułtuszczanka cierpi na stwardnienie rozsiane. Miesięczny koszt leczenia to ok. 4000 zł. Taka kwota znacznie przewyższa możliwości finansowe Pani Renaty.
Chorobę zdiagnozowano dwa lata temu. Aby jej objawy nie postępowały, niezbędna jest kosztowna terapia. Teraz jej życie, to wyścig z czasem. Jedyną  szansą zatrzymania choroby jest zastosowanie leku o nazwie extavia. Oprócz pani Renaty na Państwa pomoc liczą także jej dzieci. Im także dajmy szansę.
Stwardnienie rozsiane jest chorobą układu nerwowego, objawia się przede wszystkim osłabieniem i porażeniem mięśni, zaburzeniami równowagi, wzroku i czucia, zaburzeniami mowy. Na ogół choroba ma charakter postępujący, a jej skutkiem może być trwałe kalectwo.

Wszystkich, którzy pragną jej pomóc w walce z chorobą prosimy o dokonywanie wpłat na podane poniżej konto. Każda wpłata może przyczynić się do osiągnięcia tak szlachetnego celu, jakim jest ratowanie zdrowia.

Renata
77 1690 0013 3055 0017 5371 0001
z dopiskiem pomoc
 
 
Apel
27.08.2009.
Apel do mieszkańców powiatu pułtuskiego


Pierwszego września przypada 70. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Ta wojna, to największy i najtragiczniejszy konflikt militarny świata.

Był to sprawdzian patriotyzmu, honoru, bohaterstwa, który dał siłę i motywację następnym pokoleniom walczącym o wolność Polski.

 1 września 1939 roku jest historią każdego z nas, historią naszych przodków, ale i przyszłych pokoleń. Dlatego apeluję do wszystkich mieszkańców powiatu pułtuskiego o wspólne oddanie hołdu Bohaterom przez udział w uroczystościach upamiętniających to wydarzenie.

Zwracam się z prośbą, by 1 września 2009 roku o godz. 12.00, mieszkańcy powiatu pułtuskiego - słysząc dźwięk syren – przystanęli na chwilę i uczcili pamięć
Bohaterów II wojny światowej.

 
Starosta Pułtuski
Szef
Obrony Cywilnej Powiatu
Andrzej Dolecki
 
Z Sejmu RP do Europarlamentu.
26.08.2009.
Z Jarosławem Kalinowskim posłem do Parlamentu Europejskiego, rozmawia Zbigniew Tołłoczko.Jarosław Kalinowski

    Proszę przyjąć serdeczne gratulacje od zespołu redakcyjnego Pułtuskiej Gazety Powiatowej w związku z wyborem Pana na posła do Parlamentu Europejskiego!
    Bardzo dziękuję. A korzystając z okazji, pragnę podziękować też wszystkim osobom, które uczestniczyły w wyborach, szczególnie tym, które zdecydowały się oddać swój głos na mnie.

    Nie żal rozstania z funkcją wicemarszałka Sejmu RP?
    Funkcję tę pełniłem przez 4 lata. To bardzo zaszczytna funkcja, dająca wiele satysfakcji. Oprócz zajęć typowo parlamentarnych, przez 4 lata byłem współprzewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu Republiki Litewskiej oraz Sejmu i Senatu RP. Miałem wówczas możliwość bardzo częstego kontaktu z Polakami na Litwie. Decydując się na start w wyborach do Parlamentu Europejskiego wiedziałem, że w przypadku zdobycia mandatu europejskiego traci się z mocy ustawy mandat posła na Sejm RP, co jest jednoznaczne z utratą funkcji wicemarszałka Sejmu RP.


Czytaj całość
 
Tablicy już nie ukradną
26.08.2009.
Dziś z budynku przy Al. Wojska Polskiego zniknęła tablica upamiętniająca stacjonujący tu w latach 1921 - 1939 13 Pułk Piechoty. Na szczęście nie jest to kolejny przypadek kradzieży z terenu byłej jednostki wojskowej, tablicę zdjął pracownik PPUK wraz z prezesem Jerzym Walem na polecenie burmistrza. "Chodziły słuchy, że ma być skradziona - mówi Jerzy Wal, - stąd taka decyzja władz". Obecnie tablica zdeponowana jest w siedzibie PPUK.  Szkoda, że w ten sposób nie można ocalić całego zabytkowego kompleksu, pozostawionego  przez właściciela (Sławomira K. z Żyrardowa) na pastwę wandali i złodziei.
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8389 - 8397 z 8471

KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka