Piątek,   28 Lipca 2017
MIDAS
TRZY STOWARZYSZENIA W GMINIE WINNICA
18.02.2010.

Z EWĄ LESZCZYŃSKĄ prezesem Stowarzyszenia Nasza Winnica w Winnicy, rozmawia Zbigniew Tołłoczko.

Powołanie do istnienia organizacji pozarządowej, to przedsięwzięcie poprzedzone przemyśleniami ludzi kierujących się określonymi potrzebami środowiskowymi. Czym kierowali się w Winnicy inicjatorzy, może inicjator?
Tak się dobrze składa, że w naszym środowisku jest dużo ludzi, którzy podejmują różne działania na rzecz innych. Robią to od dawna, społecznie i bezinteresownie. Jeśli nadszedł czas na utworzenie stowarzyszenia, to dlatego aby podnieść skuteczność tych działań. Wiemy, że niektóre z nich wymagają struktur i dlatego chcieliśmy aby powstało stowarzyszenie, aby miało określone cele, zadania, zarząd, komisję rewizyjną, aby było przejrzyste w swoich działaniach. Tak się stało. Sądzę, że w wielu sprawach podejmowanych przez stowarzyszenie będzie teraz łatwiej .

 

Czytaj całość
 
Prus dla SOSW
18.02.2010.

We wtorek 16 lutego wolontariusze Zespołu szkół im. B. Prusa w Pułtusku wraz z opiekunami: wicedyrektor Agnieszką Kowalską i opiekunem Samorządu Uczniowskiego Katarzyną Jankowską odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. A. Karłowicz i uczestniczyli we wspólnej imprezie walentynkowo- karnawałowej.

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
 

 

Czytaj całość
 
Wybory 2010 – postarajmy się, aby nam wyszły na lepsze
17.02.2010.

Demokracja ma to do siebie, że raz na cztery lata daje nam możliwość poczucia się ważnymi. Potem znów o nas zapomni. Wszelkiego rodzaju kandydaci najróżniejszej maści chcąc zostać radnymi wszelkich szczebli zrobią niemal wszystko, aby zdobyć nasz głos. Pokażą się na zdjęciu z rodziną, obiecają Pułtusk miodem i mlekiem płynący, postawią winko albo i coś więcej. Jakbyśmy się uparli to nawet powiedzą, że za ich kadencji przez cztery lata postawią kolejne cztery hale sportowe. A co - obiecać nie można? Tak to wszystko już niedługo będzie wyglądać. Obiecanki cacanki i festiwal propagandy. Co więc zrobić, aby dzięki naszemu wspólnemu głosowaniu zmieniły się na lepsze nasze samorządy? Zastanówmy się nad tym wszyscy. Spróbujmy już teraz zacząć podsumowywać mijającą kadencję naszych lokalnych władz. Im więcej głosów, komentarzy i refleksji tym więcej może sobie do serca wezmą przyszli kandydaci. Może z naszej internetowo – gazetowej dyskusji wezmą kilka pomysłów do swoich programów. Zapraszamy Państwa do dzielenia się uwagami i spostrzeżeniami na temat naszych samorządów. Co robią dobrze, co źle. Za co należą im się „baty” a za co „kwiaty”. 

Piszcie na wszelkie tematy związane z podsumowaniem obecnej kadencji i zbliżającymi się wyborami. Proponujcie kandydatów, pomysły, programy. Piszcie co trzeba zrobić, a czego zaniechać. Wasze przemyślenia będziemy publikować. Forma dowolna, podpis konieczny (choć możemy go nie publikować – wystarczy, że autor będzie znany redakcji), obowiązkowo tekst ma być pozbawiony wulgaryzmów i niepopartych dowodami poważnych zarzutów wobec konkretnych osób. 

Pułtuska Gazeta Powiatowa 06-100 Pułtusk, Świętojańska 15

e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  

 
Walka ze śniegiem
17.02.2010.

Pozytywnych przykładów nie ma zbyt wiele, dlatego staramy się pokazywać każdy, jaki zauważymy. Chodzi  o odśnieżanie dachów z zalegającego śniegu, a tym samym zapobieganie ewentualnemu nieszczęściu. Dziś od rana ze śniegu lodu i sopli oczyszczano kamienicę na ul. Świętojańskiej. Pochwalamy, a tym, którzy zamierzają czekać do wiosny licząc, że się samo roztopi, przypominamy, iż niedopełnienie obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie kompleksów jest zagrożone karami przewidzianymi przez art. 91a prawa budowlanego, w tym karą pozbawienia wolności. Ewentualne przypadki zaniedbań należy zgłaszać do powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego.


 

 
ZWYCIĘSTWO ŻAKÓW’98!
17.02.2010.

Fot. MOSiR Pułtusk 

14 lutego 2010 roku zespół ŻAKÓW 98 MOSiR Nadnarwianka Pułtusk uczestniczył w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Przasnysz. W turnieju brało 8 zespołów: MKS Przasnysz, MOSiR Nadnarwianka Pułtusk, Orzeł Sypniewo, GKS Pokrzywnica, MKS Ciechanów, Tęcza Płońsk, Makowianka Maków Mazowiecki.

 

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8389 - 8397 z 9050

PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka