Środa,   25 Stycznia 2017
MIDAS
Specjalne wydanie Pułtuskiego Notatnika Kulturalnego
28.08.2009.
Dziś w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej ukazało się specjalne wydanie Pułtuskiego Notatnika Kulturalnego. Jest ono poświęcone wydarzeniom sprzed 70 lat. Polecamy teksty o 13 Pułku Piechoty, obronie Pułtuska czy walkach pod Zambskami Kościelnymi.
W Notatniku jest także reportaż „Trzej Muszkieterowie” opisujący wrześniowe losy trzech mieszkańców naszego miasta: pilota Włodzimierza Gedymina, kawalerzysty Jana Estkowskiego i piechura Stafana Cisaka. Przeczytaj o ich bohaterskiej postawie w 1939 roku i losach późniejszych.

Ten numer Pułtuskiej Gazety Powiatowej powinien przeczytać każdy Pułtuszczak
 
 
Aneta Wierzbicka wicedyrektorem
01.09.2009.
    W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie  nastąpiło szereg zmian. Przede wszystkim zmieniła się nazwa szkoły, którą kieruje dyrektor Krzysztof Nuszkiewicz.
    Zastępcą dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej została z dniem 1 września bieżącego roku Aneta Wierzbicka, zajmująca w latach 2004 -2009 stanowisko wychowawcy w internacie.
    Aneta Wierzbicka jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku, w 1999 roku ukończyła wydział pedagogiki i zarządzania działalnością edukacyjną. W tym roku ukończy studia podyplomowe w SGGW w Warszawie na wydziale organizacji turystyki i agroturystyki.

 

Zbigniew Tołłoczko
    
 

Warning: opendir(images/stories/bitwa-mlawa) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /mambots/content/_jgfw_/jgfw.php on line 761
Pułtuszczanie na bitwie pod Mławą
01.09.2009.
W minioną sobotę w Mławie odbyło się widowisko historyczne „Bitwa pod Mławą”. Z Pułtuska wybrała się ją obejrzeć grupka osób z Sekcji 13 pułku piechoty Pułtuskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego oraz harcerze z hufca im. 13 pułku. Pojechał także uczestnik walk przed 70. laty por. Stefan Cisak. Szefem delegacji i autorem zdjęć był Kazimierz Karpiński – syn Trzynastaka i społecznik zaangażowany w sprawy kombatantów i historii.
 
 
 
Gruzin w pułtuskim pułku
01.09.2009.
Wachtung Abaszydze – Gruzin służący w 13 pułku piechoty jest Wspominany w kilku pamiętnikach Trzynastaków. Był to wzorowy oficer, pełen południowego uroku mężczyzna lubiący życie towarzyskie. Czar romantycznego emigranta marzącego o powrocie do ujarzmionej ojczyzny sprawiał, że na wszelkiego rodzaju balach i rautach współczuć mu chciały panie, panny i panienki. Legendy mówią, iż do przystojnego Gruzina wzdychało 2/3 pułtuszczanek.
 
 
Więcej o Abaszydze w aktualnym wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej
 
Życzenia z okazji nowego roku szkolnego
01.09.2009.
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2009/2010 wszystkim Uczniom Gminy Pułtusk życzymy powodzenia w nauce, realizacji zamierzeń i spełnienia marzeń.
Rodzicom życzymy sukcesów wychowawczych oraz zadowolenia z wyników osiąganych przez dzieci.
Dyrektorom Szkół, Nauczycielom i Wychowawcom życzymy, aby Państwa oddanie, pasja, profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży stały się źródłem satysfakcji, by zawsze niosły ze sobą poczucie spełnienia.

Przewodniczący
Rady Miejskiej
Ireneusz Purgacz
Zastępca Burmistrza
Miasta Pułtusk
Zenon Kowalewski
Burmistrz
Miasta Pułtusk
Wojciech Dębski
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8380 - 8388 z 8471

KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka