Poniedziałek,   20 Lutego 2017
MIDAS
Nowa bryka PSP
22.09.2009.
W poniedziałek 21 września  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku st. bryg. Witold Musiński podpisał umowę  z firmą Pojazdy Specjalistyczne Zbigniew Szczęśniak Sp. z o.o. w Bielsku-Białej na wykonanie i dostawę ciężkiego, uterenowionego samochodu ratowniczo - gaśniczego z funkcją ograniczania skażeń chemiczno - ekologicznych.

Czytaj całość
 
„Szlakiem cywilnej obrony Warszawy” - historyczna gra miejska
22.09.2009.

Honorowy Patronat Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz

„Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. […] Gdy teraz do Was mówię, widzę ją przez okna w całej wielkości i chwale, otoczoną kłębami dymu, rozczerwienioną płomieniami ognia, wspaniałą, niezniszczalną, wielką, walczącą Warszawę."
To najsłynniejsze, ostatnie radiowe przemówienie, które Stefan Starzyński wygłosił 23 września 1939 r., gdy trwał kolejny dzień obrony Warszawy. Postać bohaterskiego prezydenta miasta jest mocno utrwalone w historii Warszawy i często przywoływana. Ale oprócz Starzyńskiego warto także pamiętać o innych – płk. Wacławie Lipińskim, którego przemówienia radiowe były nie mniej gorące niż prezydenta Warszawy, Januszu Regulskim – komendancie Straży Obywatelskiej, dzięki której miasto mogło funkcjonować w czasie oblężenia, Stanisławie Lorentzu, który z narażeniem życia ratował warszawskie zbiory muzealne. Aby przypomnieć te heroiczne chwile, Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na grę miejską.

Gra miejska jest doskonałą okazją, by przypomnieć historię cywilnej obrony Warszawy. Uczestnicy wcielając się w rolę członków Straży Obywatelskiej – poznają wydarzenia z września 1939 roku. Kilkuosobowe zespoły graczy wyruszą w historyczną podróż szlakiem miejsc związanych z organizacjami społecznymi oraz ludnością cywilną Warszawy; miejsc, których w większości już nie ma we współczesnej strukturze architektonicznej miasta. Przed graczami więc wiele zadań i zagadek do rozwiązania, spotkań z postaciami historycznymi. W grze zostaną wykorzystane materiały archiwalne z epoki: gazety, plakaty i odezwy, audycje radiowe,  jak i relacje świadków tych wydarzeń.
Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły na stronie gry: www.gramiejska.ipn.gov.pl

 
Regaty na kanałku
22.09.2009.
19 września odbyły się regaty kajakowe, zorganizowane po raz kolejny z okazji Dni Patrona. W tym roku zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: indywidualnie i drużynowo. Zmagania rozegrały się na kanałku przy mostku Świętojańskim.
 
 
 
Wyniki:

Czytaj całość
 
PUŁTUSK MIASTO BISKUPÓW
22.09.2009.

Wykładami prof. Henryka Samsonowicza i prof. ks. Mariana Grzybowskiego rozpoczęła się na zamku sesja „Ecclesia et civitas - kościół w kulturze i przestrzeni miasta” zorganizowana przez Mazowieckiego Konserwatora Zabytków, Urząd Miasta Pułtuska i proboszcza parafii św. Mateusza w Pułtusku. Uczestnicy konferencji odwiedzili Kolegiatę, gdzie „na żywo” mogli przekonać się o jej pięknie. Po kościele oprowadzali Anna Henrykowska i dr Radosław Lolo. Dziś drugi dzien konferencji – w kościele św. Piotra i Pawła.

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
 

 
Street Basket
22.09.2009.
Już po raz trzeci z okazji obchodów Dni Pułtuska odbył się turniej koszykówki ulicznej dla dzieci i młodzieży pułtuskich szkół. Tym razem zawody odbyły się przed pływalnią MOSiR. W turnieju wzięło udział 15 drużyn.
 
(Fot. MOSiR) Uczestnicy zawodów
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8380 - 8388 z 8552

Prefabruk
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka