Poniedziałek,   1 Maja 2017
MIDAS
Posejdon na zawodach pływackich w Rypinie
05.04.2017.
 
1 kwietnia odbyły się II OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE pod patronatem burmistrza miasta Rypin. Wzięli w nich udział zawodnicy klubu Posejdon w składzie: Krystian Jaworski, Marcel Kaczyński, Franciszek Pochmara, Jan Sadowski, Franciszek Łyszkowski, Maja Rachuba, Natalia Soliwoda, Anita Waleśkiewicz. 
Do walki o podium stanęły 33 kluby pływackie. Posejdon uplasował się na 16 miejscu w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 3 medali w tym – z złoto Franka Łyszkowskiego w stylu grzbietowym na 25 m (21, 38) i dwa srebra Mai Rachuby na 50 m w stylu dowolnym z czasem (37,07) i motylkowym z czasem (44, 15). Bardzo obiecujący był również start Jaworskiego Krystiana w stylu grzbietowym na 50 m – IV miejsce (43, 63) i Pochmary Franka w stylu klasycznym na 50 m również IV miejsce (46, 80). Należy zaznaczyć, iż są to młodzi zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę sportową. 
Gratulacje dla wszystkich zawodników za ogromną wolę walki. 
 
Światowy Dzień Zdrowia 2017
04.04.2017.
„Depresja – porozmawiajmy o niej” – to hasło Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony będzie 7 kwietnia. 
Każdy może zachorować na depresję. Dlatego ta kampania adresowana jest do wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. WHO postanawia zwrócić szczególną uwagę na trzy grupy, których depresja dotyka nieproporcjonalnie częściej: młodzież nastoletnią i młodych dorosłych, kobiety w wieku rozrodczym (zwłaszcza po urodzeniu dziecka) i osoby starsze (po 60 r.ż.).
Depresja jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej W najgorszym przypadku może być przyczyną samobójstwa i jest najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15 – 29 lat.
Ale depresji można zapobiegać i można ją leczyć.
Poruszanie tematu depresji i rozmowa z członkiem rodziny, przyjacielem lub pracownikiem opieki zdrowotnej, co też w większej grupie, np. w szkole, miejscu pracy czy miejscach spotkań towarzyskich albo w przestrzeni publicznej, np. w mediach informacyjnych, w blogach, czy mediach społecznościowych, pomoże przełamać stygmatyzację i w efekcie zachęci większą liczbę osób do szukania pomocy.

Główne przesłanie

Depresja to powszechnie występujące zaburzenie psychiczne, które dotyka osoby w każdym wieku, ze wszystkich środowisk i we wszystkich krajach. Ryzyko depresji wzrasta w sytuacji ubóstwa, bezrobocia, zdarzeń życiowych, takich jak śmierć bliskiej osoby, rozpad związku, problemów z nadużywaniem alkoholu i przyjmowaniem narkotyków.
Depresja jest przyczyną cierpienia psychicznego i może wpływać na zdolność do wykonywania najprostszych czynności, niszcząc niekiedy relację z rodziną i przyjaciółmi.
Nieleczona, może uniemożliwić chorym osobom pracę lub uczestniczenie w życiu rodzinnym i społecznym. W najgorszym przypadku depresja może doprowadzić do samobójstwa.
Depresji można skutecznie zapobiegać i można ją leczyć. Leczenie na ogół obejmuje terapię wymagając prowadzenia rozmowy lub przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych lub połączenie obu metod. Przezwyciężenie często spotykanej stygmatyzacji depresji spowoduje, że więcej osób będzie szukało pomocy.

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Pułtusku
Sławomir Biesiekierski
 
Biogazowni w Płocochowie nie będzie
04.04.2017.
W Urzędzie Miejskim, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy elektrowni biogazowej, która miałaby powstać w Płocochowie. Informacja ta wzbudziła niepokój wśród okolicznych Mieszkańców, którzy mówią nawet o możliwej „katastrofie ekologicznej”. Martwią się również radni miejscy – wiceprzewodniczący Artur Miler i radny Ryszard Rutkowski, który na ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej, w środę 29 marca, zabrał głos w sprawie budowy biogazowni w Płocochowie. Krzysztof Nuszkiewicz zapewnił, że Mieszkańcy nie muszą się martwić. Burmistrz jest przeciwny i nie wyda stosownej decyzji.
 
Czwarty „Kangurek” w miejskiej Czwórce
04.04.2017.
 
22 marca odbyła się IV edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Matematycznego „KANGUREK 2017”, pod  honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk Pana Krzysztofa Nuszkiewicza. 
W konkursie wzięło udział 17 uczestników (rocznik 2010) z 8 placówek naszego miasta i gminy. W jury zasiedli: Piotr Karkowski Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Lidia Sadowska – dyrektor przedszkola, Ewelina Wielechowska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Ewa Dądera – nauczyciel. 
Dzieci, które matematykę mają w małym paluszku, rozwiązywały test składający się z 12 zadań.                                                                                        I miejsce i tytuł  MAŁEGO MISTRZA MATEMATYKI otrzymała Nadia Jasińska z Przedszkola Miejskiego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. II miejsce zajął Krystian Tyszka z Przedszkola Miejskiego nr 5 III miejsce ex aequo Zofia Wądolna i Magdalena Brzozowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku.
Uroczystość wręczenia dyplomów, nagród i podziękowań wszystkim uczestnikom konkursu odbyła się dnia 29 marca. Zmagania matematyczne przygotowały Beata Kowalczyk, Joanna Kucharska – Rara. 
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
 
 
W 14 numerze PGP
03.04.2017.

 

Kłopoty Jolanty Brańskiej W ubiegłym tygodniu „Puls Biznesu” w artykule pt. „Śledczy tropią procedury w KRUS” dziennikarz Dawid Tokarz opisał śledztwo, jakie prowadzone było w sprawie nieprawidłowości w działalności Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w okresie kierowania tą instytucją przez związaną z Pułtuskiem Jolantę Brańską. Jolanta Brańska – wieloletnia współpracownica ministra Henryka Kowalczyka – została szefową Funduszu w lutym 2016 roku i kierowała nim do sierpnia 2016. 

Mieszkańcy są wstrząśnięci tą zbrodnią Tydzień temu pisaliśmy o znalezieniu zwłok na terenie jednej z działek rekreacyjnych w Szygówku. Dziś znamy nowe szczegóły w sprawie. 

Nauczyciele odeszli od tablicy W piątek 31 marca od godziny 8:00 w całej Polsce trwał strajk nauczycieli. O dziwo, w powiecie pułtuskim nie przystąpiły do niego wszystkie placówki oświatowe – z trzydziestu trzech szkół istniejących na naszym terenie do strajku przystąpiło dziesięć szkół i jedno przedszkole. 

Absurd drogowy na trasie Golądkowo – Pułtusk - rozwijamy temat źle oznakowanych granic trzech miejscowości

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 8774

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 
 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka