Poniedziałek,   20 Lutego 2017
MIDAS
Karnawałowe szaleństwo w pułtuskich przedszkolach
26.01.2017.
Jako pierwsi sezon karnawałowych zabaw w naszym mieście zainaugurowali najmłodsi Mieszkańcy Pułtuska – przedszkolaki z miejskiej Czwórki i Piątki. Na wtorkowych balach, 25 stycznia, towarzyszyła im dyrekcja, wychowawczynie oraz rodzice.
 
 
 

Czytaj całość
 
Bądź jak Maria Walewska – przygotowania do konkursu
26.01.2017.
 
8 kandydatek biorących udział w konkursie na odtworzenie postaci Marii Walewskiej ma już za sobą pierwszą próbę, która odbyła się we wtorek w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Dziewczęta oraz ich partnerzy – uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego – przygotowują się do zatańczenia poloneza podczas gali finałowej, która odbędzie się 9 lutego w sali Kina „Narew”. Naukę tańca prowadzi Janusz Pawlak. 
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
11.
11.jpg
 
 
Dealer narkotykowy zatrzymany
26.01.2017.
 
Na początku tygodnia funkcjonariusze z Zespołu dw. z Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego pułtuskiej komendy zatrzymali podejrzanego o posiadanie i handel narkotykami. U 29 – letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli środki odurzające oraz pieniądze pochodzące najprawdopodobniej ze sprzedaży narkotyków. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad pół kilograma środków odurzających w postaci marihuany, amfetaminy, kokainy i mefedronu. Policjanci zabezpieczyli też pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych pochodzące z działalności przestępczej.
Posiadacz nielegalnych substancji trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj 29 – latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, na wniosek której sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
Zgodnie z obowiązującą ustawą mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Milena Kopczyńska
 
W Prusie pamiętają o bł. ks. Jerzym Popiełuszce
25.01.2017.
 
„Kto umiera dla Pana, staje się jak kiełkujące ziarno” – inauguracja obchodów 70. rocznicy urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku.

We wrześniu 2017 roku przypada 70. rocznica urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, męczennika za Wiarę i Ojczyznę. Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku postanowił przybliżyć jego postać i uczcić pamięć wielkiego Polaka. 
Na rok 2017 zaplanowano w Zespole szereg działań, które mają służyć tym celom. Są to między innymi: przygotowanie szkolnej gazetki, wycieczka uczniów do Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie, zbiórka pamiątek związanych z życiem i działalnością księdza, szkolny konkurs na plakat poświęcony pracy duszpasterskiej księdza i uroczystość ku czci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
Przypominamy, że dwaj uczniowie Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku: Sebastian Kosiorowski i Paweł Godlewski, wzięli udział w konkursie historyczno-literackim „Odkrywamy naszą historię” zorganizowanym z okazji 30. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Ich esej „Kto umiera dla Pana, staje się jak kiełkujące ziarno”, oparty na wspomnieniach świadka i uczestnika zdarzeń ks. Grzegorza Kalwarczyka, bliskiego przyjaciela księdza Jerzego Popiełuszki,  zajął w konkursie II miejsce. Rozmowa uczniów Zespołu Szkół z Księdzem Grzegorzem Kalwarczykiem została przeprowadzona 19 listopada 2014 roku w Warszawie.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
 
 
Dzień babci i dziadka w miejskiej Czwórce
25.01.2017.
 
23 stycznia najmłodsze przedszkolaki z miejskiej czwórki gościły swoje babcie i dziadków. Najsłodsze maluszki z grupy Żabki wyśpiewały i wyrecytowały dziadkom cudowne życzenia. Były oklaski, łzy wzruszenia i pyszne babcine ciasto. Na uroczysty poczęstunek swoje babcie i dziadków zaprosiły także starsze przedszkolaki. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 8558

Prefabruk
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka