Czwartek,   22 Czerwca 2017
MIDAS
Medal WOŚP dla ZS im. Bolesława Prusa
31.05.2017.
 
Miło nam poinformować, że Fundacja WOŚP doceniła 25 – letnie granie miasta i powiatu pułtuskiego, nagradzając Sztab przy Zespole Szkół im. B. Prusa w Pułtusku jubileuszowym medalem. Jest to ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszego wspierania dzieci i seniorów. 
Warto wspomnieć, że w tym roku Szpital Powiatowy Gajda – Med otrzymał kolejny, drogi i bardzo potrzebny sprzęt z WOŚP: Łóżeczko dziecięce rehabilitacyjne D – 01 z wyposażeniem – 10 szt.
Kardiomonitor uMEC – 12 – 2 szt. Aparat EKG z wyposażeniem Cardioit FT – 1 – 1 szt. Wózek ECO – 1 z uchwytem do aparatu – 1 szt. 
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu – ludziom wielkich serc - „bo ktokolwiek ofiarował choćby jeden grosz, ten zagrał w naszej Orkiestrze, dając dowód, że nie jest obcy mu los polskich dzieciaków.”

Dyrygent Sztabu przy ZSBP
Teresa Zielińska
Czytaj całość
 
Groźny wypadek w Winnicy
31.05.2017.
 
Dzisiaj około godziny 10 w Winnicy doszło do groźnego wypadku. Od samochodu dostawczego marki Renault jadącego ul. Pułtuską w kierunku Nasielska odpięła się przyczepa wioząca łubianki, która wjechała na chodnik, uszkodziła ogrodzenie i zatrzymała się na prywatnej posesji. Poszkodowaną została przechodząca chodnikiem nauczycielka z Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy. Kobieta z bardzo poważnymi obrażeniami m.in. nogi i ręki została zabrana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Zdarzenie zabezpieczali strażacy ochotnicy z Winnicy i dwa zastępy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Pułtuska. Okoliczności zdarzenia bada policja.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
 
 
Kupiona, wypasiona, poświęcona – nowa siedziba starostwa
31.05.2017.
 
Już za rok obchodzić będziemy 20 – lecie istnienia Powiatu Pułtuskiego w obecnym kształcie. Swoją działalność samorząd powiatowy jesienią 1998 roku (formalnie od 1 stycznia 1999) zaczynał w budynku przy Białowieskiej, o którym można powiedzieć wszystko tylko nie to, że jest reprezentatywny. Warunki pracy w nim były ciężkie, a i interesanci nie mieli łatwo odnaleźć odpowiedniego urzędnika w jego zakamarkach, albo też w innych obiektach na terenie miasta. Kolejni starostwie myśleli więc o nowej, reprezentatywnej siedzibie, ale na ziemię szybko ich sprowadzało przekierowanie myśli na inwestycję w szpital. Mijały więc lata, aż powiatowi stuknęła pełnoletność na Białowieskiej. Aż nadeszły czasy starosty Jana Zalewskiego. Szpital był już wybudowany, więc można było zacząć myśleć o nowej siedzibie. Efekt mamy od miesiąca – pułtuski samorząd powiatowy mieści się w siedzibie XXI wieku! Co prawda urzędnicy pracują w nowym miejscu już od miesiąca, ale dopiero w poniedziałek 29 maja uroczyście dokonano otwarcia siedziby. 
Szczegóły w aktualnym, 22 numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Zdjęcia z otwarcia do obejrzenia w naszej Fotogalerii. 
 
Absolutorium budżetowe dla starosty
31.05.2017.
 
Z pełnym poparciem koalicji (PLS, SLD), przy wstrzymującej się od głosowania opozycji (PiS), starosta Jan Zalewski uzyskał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2016. Podczas absolutoryjnej sesji Rady Powiatu, w poniedziałek 29 maja, nie była obecna radna Halina Banach oraz radny Wojciech Dębski, jednak nie miało to wpływu na wynik głosowania. Starosta Zalewski podziękował wszystkim, którzy wspierali działania Zarządu Powiatu w 2016 roku. Wyraził również nadzieję, że kolejna sesja absolutoryjna, w 2017 roku, przyniesie pełne poparcie rady, nawet radnych opozycyjnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. 
Poniedziałkowa sesja była pierwszą sesją absolutoryjną w nowej siedzibie Starostwa Powiatowego w Pułtusku, przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie. 

Ponadto na sesji obecny był Minister Henryk Kowalczyk, który ponaglił pułtuskie samorządy, aby pospieszyły się z decyzją o zakupie gruntu pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Minister Kowalczyk poinformował radnych o zamykanej właśnie liście samorządów, które mogą ubiegać się o środki na budowę nowych siedzib komend powiatowych policji – Lista powoli się zamyka, jeśli nie będziemy mieli gruntu jak najszybciej, to na nową siedzibę komendy Pułtusk będzie musiał poczekać nawet do 2020 roku – taką informację otrzymał Kowalczyk od szefa MSWiA Jarosława Zielińskiego.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
11.
11.jpg
12.
12.jpg
13.
13.jpg
14.
14.jpg
15.
15.jpg
16.
16.jpg
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 8947

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka