Piątek,   20 Stycznia 2017
MIDAS

 

Dom Polonii ośrodkiem adaptacyjnym dla repatriantów
22.12.2016.

Fot. wspolnotapolska.org.pl

160 osób pochodzenia polskiego przyleciało we wtorek z Kazachstanu do Polski. Opiekę nad nimi sprawuje Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, którego autorstwa jest program adaptacyjny. Repatrianci trafili do ośrodka adaptacyjnego w Pułtusku, którym jest Dom Polonii. Zakwaterowani zostali w zamku i na podzamczu. Będą mogli tu przybywać do roku, ale Wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota polska” Krzysztof Łachmański przewiduje, że już po pół roku będą mogli rozpocząć samodzielne życie w Polsce, tyle bowiem ma potrwać przygotowanie niezbędnych dokumentów, nauka języka itp. Część z nich być może zamieszka i będzie pracować w Pułtusku. Jest to pierwsza grupa repatriantów jaka zatrzymała się w Pułtusku, z trzech tysięcy oczekujących. 

Jak podają wiadomości wspolnotapolska.org.pl rząd pracuje nad nową ustawą o repatriacji. Przybyłym do Polski przysługiwałyby świadczenia w formie zasiłku: transportowego, na zagospodarowanie, szkolnego, na wynajem mieszkania.

 

 
Jasełka w ZS im. Bolesława Prusa
22.12.2016.
 
20 grudnia w auli Zespołu Szkół im. B. Prusa szkoły odbyły się jasełka Bożonarodzeniowe w konwencji tzw. Pastorałki Pułtuskiej. Młodzież z kl. III Tżb i IV TorTuf, przygotowana przez katechetę Agnieszkę Kaszubę, w prosty, a zarazem wymowny i tradycyjny sposób ukazała istotę Świąt Bożego Narodzenia. Śpiew kolęd, treści płynące z Pisma Świętego oraz świąteczna refleksja wprowadziła społeczność szkoły w rodzinną atmosferę. 
W opracowywaniu scenariusza jasełek roli konsultora podjął się ks. Michał Podgórski.
Czytaj całość
 
Wigilia w spółkach
22.12.2016.
 
Pracownicy Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółki z o.o. oraz Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Spółki z o.o. spotkali się w 21 grudnia na uroczystej wigilii. Z uczestnikami spotkania podzielił się opłatkiem burmistrz miasta Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz. Dziękując za dotychczasowy trud pracy, burmistrz, życzył zgromadzonym zdrowia i powodzenia. Z życzeniami i podziękowaniami za dobrą pracę zwrócili się także członkowie zarządów obu spółek, a także Krzysztof Piotrowski członek Rady Nadzorczej Spółki PPUK. Odczytano Ewangelię Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Przy dźwiękach kolęd, w rodzinnej niemal atmosferze, spożywano wigilijną  wieczerzę wiodąc przyjacielskie rozmowy. 

Zbigniew Tołłoczko
Rzecznik Prasowy Spółek Gminy Pułtusk
 
Nowe fakty w sprawie Alicji B.
22.12.2016.

Sprawę Alicji B. podejrzanej o zabicie swojego nowo narodzonego dziecka początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Pułtusku, jednak z powodu jej wagi postępowanie przejęła Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Przebywającej w areszcie Alicji B. postawiony zostanie zarzut z art. 148 §1k.k. Grozi jej za to nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat lub dożywocie. Postępowanie  w sprawie prowadzi prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz. Jak poinformowała - obecnie trwają czynności pozwalające ustalić rzeczywisty przebieg zdarzeń. Wiemy także, że zgłoszenia do pułtuskiej prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa sformułowane jako możliwość przerwania ciąży dokonał mężczyzna. Jest natomiast za wcześnie, żeby ustalić, czy mężczyzna zamieszkały w Legionowie, u którego w ostatnim czasie przebywała Alicja B., jest ojcem dziecka. 

 
Reklama
21.12.2016.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 8459
    
 
   
   
  
     

Prefabruk
KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka