Środa,   29 Marca 2017
MIDAS
W 10 numerze PGP
06.03.2017.
 
Na wodzie i nad wodą - pracowite czterolecie pułtuskich wodniaków
06.03.2017.

Jedenasty rok działalności Pułtuskiego Klubu Wodniaków rozpoczęto 4 marca III Walnym Zebraniem Sprawozdawczo-Wyborczym. Prezesem PKW na kolejne cztery lata wybrano Wojciecha Błaszczyka. Do Zarządu PKW w tajnym głosowaniu wybrano: Dorotę Bieńkowska, Adama Knochowskiego, Elżbietę Brengos, Krzysztofa Wiśniewskiego, Sławomira Zakrzewskiego i Ewę Kowalską. Zarząd ukonstytuuje się na posiedzeniu 7 marca. Komisja Rewizyjna przez najbliższe cztery lata pracować będzie w składzie: przewodniczący Eugeniusz Rainko, sekretarz – Lech Chybowski i członek Grzegorz Śniadowski. Plan pracy przyjęty na ten rok przewiduje, obok imprez organizowanych corocznie, m.in. spotkanie z naszymi rodakami z Kazachstanu, którzy wrócili do Polski oraz zorganizowanie – w czerwcu - kolejnej „Rozśpiewanej zatoki”. W zebraniu uczestniczyła zastępca burmistrza Róża Krasucka, która zapewniła o dalszej życzliwej współpracy samorządu gminy Pułtusk z organizacją. Więcej w kolejnym wydaniu gazety.

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
11.
11.jpg
12.
12.jpg
13.
13.jpg
 

 
Karnawał na krańcu Europy
06.03.2017.
 
Pierwszy dzień pobytu w Lizbonie uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego upłynął na zwiedzaniu XII wiecznego zamku św. Jerzego, górującego nad jedną z najstarszych części miasta oraz kamiennego łuku triumfalnego na Praça do Comércio, zbudowanego dla upamiętnienia odbudowy miasta po trzęsieniu ziemi w 1755.
Następnego dnia uczniowie stanęli na „końcu Europy” - najdalej wysuniętym przylądku Cabo da Roca, leżącym na zachód od Lizbony, w obrębie malowniczego Parku Narodowego Sintra- Cascais. Jest to najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy (współrzędne geograficzne 38°46′51.82″N 9°30′02″W ).
Czas pobytu w Portugalii zbiegł się w czasie z końcem karnawału, który w tym kraju jest istną paradą radości, nierozerwalnie kojarzącym się z tańcem, barwnymi kostiumami i obowiązkowym brokatem! Fala zabawy porywa wszystkich bez względu na płeć, pochodzenie, wiek, rasę, czy status społeczny. Wszędzie słychać rytm afrykańskich bębnów i dźwięk brazylijskich grzechotek. 
Wyjazd młodzieży został sfinansowany ze środków z projektu "Leonardo da Vinci", realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Pułtusku
Czytaj całość
 
Konkurs na odtworzenie postaci Marii Walewskiej w Fotogalerii
03.03.2017.

Mnóstwo zdjęć z konkursu na odtworzenie postaci Marii Walewskiej w jednym miejscu, w Fotogalerii na naszej stronie, zapraszamy do oglądania!

 
Turniej pożarniczy rozstrzygnięty
03.03.2017.
 
Zakończyły się właśnie gminne eliminacje kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z których laureaci I, II i III miejsca zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Eliminacje gminne odbyły się dziś w Akademii Humanistycznej. Wyniki niebawem w PGP.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 8670

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 
 
 
   
 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka