Poniedziałek,   24 Lipca 2017
MIDAS
Innowacyjni Ruszkowiacy nagrodzeni!
29.06.2017.
 
Uzdolnieni uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku wzięli udział w konkursie „Rozwiń wiedzę projektowo”, zorganizowanym przez wyszkowską firmę QUAD GRAPHICS. 
Elektronicy i informatycy opracowali innowacyjne projekty – stację Meteo oraz aplikacje mobilne. Komisja konkursowa przyznała wyróżnienie grupie w składzie: Wojciech Chodkowski i Jakub Kisiel, która pod opieką nauczyciela elektronicznych przedmiotów zawodowych – Adama Byszewskiego przygotowała stację meteorologiczną do pomiaru warunków atmosferycznych. Uczniowie otrzymali bony podarunkowe o wartości 500 zł do zrealizowania w sklepie MEDIA EXPERT. W rywalizacji internetowej na Facebooku zwyciężył nasz zespół informatyków – Kacper Matuszewski, Tomasz Jabłonowski, Konrad Marciniak z aplikacją E – KIDS, ułatwiającą dzieciom korzystanie z Windowsa. Uczniowie, wraz z opiekunką Dorotą Sobocińską, odebrali nagrodę ufundowaną przez Starostę Wyszkowskiego – Bogdana Mirosława Pągowskiego. Podziękowania za udział w konkursie otrzymali również Dawid Żbikowski oraz Mateusz Makowski (opieka – Anna Świerczewska) – pomysłodawcy aplikacji EASY LINE (zdalne sterowanie serwerem). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim osobom prywatnym oraz firmom, które wsparły Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, oddając swój głos w konkursie internetowym. 
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
 
 
Idą burze z gradem
28.06.2017.
Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW – PIB w Warszawie prognozuje wystąpienie burz z gradem, w całym województwie mazowieckim, od godz. 16:00 dnia 28.06.2017 r. do godz. 05:00 dnia 29.06.2017 r.. Burzom miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.
 
Pożar wysypiska śmieci koło Nasielska
28.06.2017.
Jeden zastęp JRG Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku oraz dwa zastępy OSP Pokrzywnica zostały zadysponowane we wtorek 27 czerwca do pomocy przy gaszeniu pożaru wysypiska śmieci w Jaskółowie k. Nasielska (powiat nowodworski) tamtejszym jednostkom Straży Pożarnej. 
Akcja gaśnicza nadal trwa. We wtorek po południu ogniem zajął się ponad hektar wysypiska śmieci. Na miejscu z pożarem walczy ponad 20 zastępów strażaków aż z 4 powiatów. Dziś, po 12 – godzinnej akcji, strażaków z Pokrzywnicy zastąpił zastęp OSP Głodowo, nastąpiła również wymiana zastępu JRG z PSP w Pułtuska.
Akcja gaszenia pożaru wysypiska może potrwać nawet kilka dni. Wjazd na teren wysypiska ciężkim sprzętem jest praktycznie niemożliwy, co niewątpliwie utrudnia pracę strażakom, wszystko odbywa się siłą rąk. Do tej pory nie znana jest przyczyna pożaru. 
 
Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży
28.06.2017.
 
W środę 14 czerwca, szesnastu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku gościło w Ratuszu w Ganderkesee. Wizyta była zwiastunem zawiązania partnerstwa między miastem Pułtusk i Ganderkesee. 
Młodzież pułtuska przyjechała w ramach wymiany szkolnej z liceum z Ganderkesee wspieranej przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży. Wymiana trwała 8 dni, do 20 czerwca. Grupę z Polski przywitał zastępca burmistrza Christel Zießler, który bardzo serdecznie pozdrowił również polskich nauczycieli, Anetę Lesińską oraz Jolantę Siejbik, która była jednocześnie tłumaczem. Ze strony niemieckiej wymianę organizowali Frauke Lippert i Lars Hinrichs. Niektórzy z polskich uczniów od dawna uczą się języka niemieckiego, a wszyscy bez problemu porozumiewają się po angielsku.
Burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz  przekazał w marcu podczas pobytu niemieckich uczniów w Pułtusku list intencyjny pani Burmistrz Ganderkesee Alice Gerken z propozycją nawiązania partnerstwa miast. Radni gminy Ganderkesee zgodzili się na zawarcie współpracy i upoważnili Panią Burmistrz do nawiązania odpowiednich kontaktów i ustalenia warunków. Do Pułtuska zostało wysłane zaproszenie dla burmistrza i delegacji do Ganderkesee.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
11.
11.jpg
12.
12.jpg
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 9044

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka