Poniedziałek,   1 Maja 2017
MIDAS
Nauczyciele sami sfinansują „podwyżki”
06.04.2017.
W wtorek 4 kwietnia w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się spotkanie podsumowujące pracę Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty oraz działających w ramach tego Zespołu grup roboczych, w którym wzięła udział m.in. Minister Edukacji Anna Zalewska oraz przedstawiciele innych resortów, korporacji samorządowych, a także przedstawiciele ZNP, nauczycielskiej „Solidarności” i Forum Związków Zawodowych

Podczas spotkania Minister Zalewska przedstawiła propozycje zmian ustawowych dotyczących wynagrodzeń nauczycieli, czasu pracy, awansu zawodowego i oceny  pracy nauczyciela, a także nowego sposobu finansowania oświaty. Propozycje spotkały się z aprobatą m.in. „Solidarności” i Forum Związków Zawodowych. Zastrzeżenia do rozwiązań miały natomiast korporacje samorządowe, zwłaszcza w zakresie sposobu finansowania oświaty i terminu wejścia w życie proponowanych zmian. 

Przedstawione propozycje wzbudziły krytykę również wśród przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zdaniem związkowców nie zostały przedstawione żadne konkretne rozwiązania dotyczące zwiększenia środków w subwencji oświatowej, jak również zwiększenia środków na wynagrodzenia. Krytyce poddane zostały m.in. przesunięcia środków z dodatku wiejskiego, mieszkaniowego i te przeznaczone na wzrost wynagrodzeń zasadniczych. W praktyce oznacza to ich likwidację. ZNP odniósł się krytycznie również do likwidacji pojęcia średnich wynagrodzeń – będzie to skutkowało zmniejszeniem odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Zdaniem związkowców, takie przesunięcie środków oznacza, że nauczyciele sami sfinansują swoje „podwyżki” płac.

Minister Edukacji poinformowała także o braku możliwości przywrócenia uprawnień emerytalnych nauczycieli wynikających z art. 88 Karty Nauczyciela.

Projekt ustawy zmieniającej ustawę – Karta Nauczyciela, a także nowa ustawa o finansowaniu oświaty, mają być przedstawione do końca kwietnia. Związek Nauczycielstwa Polskiego wnioskował o zorganizowanie kolejnych spotkań przed skierowaniem tych projektów ustaw do konsultacji społecznych.

 
Misterium Męki Pańskiej w SOSW
06.04.2017.
 
W klimat Świąt Wielkiej Nocy wprowadziła nas dziś społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, wystawiając niezwykle wzruszający, wzbudzający zadumę i refleksję nad zbliżającymi się świętami, program artystyczny – Misterium Męki Pańskiej. Dzieci i młodzież z SOSW przyzwyczaili już nas do tego, że każdy ich występ to niewątpliwie wspaniałe wydarzenie. Nie inaczej było i tym razem. Program dopracowany w najmniejszym szczególe, z bogatym duchowo przekazem, przygotowali uczniowie, rodzice, pod kierunkiem nauczycieli. Przybyłych dziś do Ośrodka powitała dyrektor Aldona Iniarska, zaś życzenia z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przekazał ks. kanonik Wiesław Kosek, wicestarosta Beata Jóźwiak oraz przewodnicząca nauczycielskiej "Solidarności" Jolanta Siejbik.
Więcej w świątecznym numerze PGP. Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii.
 
 
Wypadek w Płocochowie
06.04.2017.

We wtorek 4 kwietnia o godzinie 16.00 w Płocochowie, kierujący pojazdem osobowym stracił panowanie nad kierownicą, dachował, po czym zatrzymał się w przydrożnym rowie. Przybyła na miejsce straż udzieliła pierwszej pomocy nieprzytomnemu pasażerowi, który następnie został zabrany do szpitala. 

 
Pożar samochodu
05.04.2017.

Wczoraj w Glinicach Wielkich (gmina Winnica) w budynku gospodarczym znajdującym się na terenie jednej z posesji, z niewiadomych jeszcze przyczyn doszło do pożaru samochodu. Od płonącego pojazdu zapaliło się poddasze budynku, w którym znajdowała się słoma. Przybyła na miejsce straż ugasiła pożar. 

 
Komuś się nudzi…
05.04.2017.
Dziś po południu strażacy ugasili „pożar” śmieci i gałęzi za plebanią kościoła na Popławach. Najwyraźniej komuś się bardzo dziś nudziło – nieznany sprawca wzniecił ogień i… uciekł.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 8774

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 
 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka