Środa,   29 Marca 2017
MIDAS
XII Ogólnopolski Konkurs Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego o Laur Błękitnej Narwi
08.03.2017.
 
XII Ogólnopolski Konkurs Jednego Wiersza 2017 skierowany jest do wszystkich twórców nie zrzeszonych: bardzo młodych, młodych dorosłych i starszych. Do twórców, którzy nie chcą pisać jedynie do szuflady, do postrzegających życie i dających świadectwo obecnym czasom i własnym odczuciom. Celem konkursu o Laur Błękitnej Narwi jest zintegrowanie środowiska twórców nieprofesjonalnych, tych, którzy poezję postrzegają w kategoriach lirycznego „ja”, pięknej metafory i klasycznych kanonów poetyckiej strofy.
Czytaj całość
 
Gminne eliminacje konkursu pożarniczego w Skaszewie
08.03.2017.
 
W poniedziałek 6 marca, w Publicznej Szkole Podstawowej w Skaszewie (gmina Gzy), odbył się 25 Jubileuszowy Turniej Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z gimnazjum i trzech szkół podstawowych z terenu gminy. Młodzież rozwiązała test składający się z 60 pytań (PSP) i 70 pytań (gimn.). W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wysłuchali zasad udzielania pierwszej pomocy i obejrzeli strażacki sprzęt ratowniczy.
Wśród zaproszonych gości byli dh Tadeusz Nalewajk prezes ZOP ZOSP RP w Pułtusku, bryg. Grzegorz Baprawski zastępca komendanta powiatowego PSP w Pułtusku, st. kpt. Jacek Sturzyński KP PSP w Pułtusku, Leon Pytel przewodniczący Rady Gminy Gzy, Wiesław Ochtabiński zastępca wójta. Eliminacje przeprowadzał dh Andrzej Jusiński.
Wyniki w kolejnym numerze PGP.
Czytaj całość
 
Panowie dla Pań
08.03.2017.
 
Było to już siódme spotkanie z cyklu „Damsko – męskie spotkania marcowe” w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela. Znani pułtuscy Panowie, we wtorek 7 marca, wystąpili przed Paniami z poezją. Nie zabrakło oczywiście utworów satyrycznych oraz życzeń skierowanych do Kobiet z okazji ich święta. Od burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza Panie otrzymały róże i okolicznościową kartkę z życzeniami. Spotkanie zwieńczono słodkim poczęstunkiem przy muzyce na żywo.

Zdjęcia już do obejrzenia w Fotogalerii. Relacja ze spotkania w kolejnym wydaniu PGP.
 

 
Życzenia
08.03.2017.
 
Maturzyści 2017 na łamach PGP
07.03.2017.
 
Od dzisiejszego numeru Pułtuskiej Gazety Powiatowej rozpoczęliśmy publikowanie klasowych zdjęć tegorocznych maturzystów. W aktualnym, 10 wydaniu gazety prezentujemy klasę III A Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Pułtusku. Za tydzień klasowe zdjęcie maturzystów z Prusa.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 8670

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 
 
 
   
 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka