Poniedziałek,   24 Lipca 2017
MIDAS
ZOL w szpitalu
05.07.2017.

Od 1 lipca br. w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med uruchomiony został Zakład Opiekuńczo – Leczniczy (ZOL) finansowany w pełni ze środków publicznych.

Szpital otrzymał kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia na 14 miejsc. Jak mówi dyrektor dr n. med. Robert Gajda to ogromy sukces. “W przeciągu niespełna 2 lat funkcjonowania nowej spółki to drugi, obok geriatrii, oddział o który rozszerzony został kontrakt z NFZ. Wydaje się, że odwrócony został zły trend notorycznego zmniejszania kontraktów jaki obserwowaliśmy w kilku ostatnich latach funkcjonowania starej spółki.”

1.
01_zol.jpg
2.
02_zol.jpg
3.
03_zol.jpg
4.
04_zol.jpg
5.
05_zol.jpg
6.
06_zol.jpg
 

Zakład przyjmuje osoby przewlekle chore, o upośledzonej sprawności, a także wymagające całodobowej opieki.

W zakładzie pacjenci otrzymają całodobowe świadczenia zdrowotne obejmujące pielęgnację, leczenie i rehabilitację. Opiekować się nimi będzie wysoko wyspecjalizowana kadra w tym: lekarze, pielęgniarki, opiekunowie, rehabilitanci, psycholodzy i terapeuci.

W ZOL w Szpitalu Powiatowym w Pułtusku mogą przebywać również pacjenci komercyjni, którzy za swój pobyt płacą we własnym zakres

 
Podwójne srebro i jedno złoto dla Roberta Gajdy
04.07.2017.
 
W ostatnich dniach odbyły się Mistrzostwa Świata Medyków w Marsylii we Francji (Medigames), w których tytułu Mistrza Świata na dystansie 1500 m (po raz trzeci z rzędu) bronił dr n. med. Robert Gajda – dyrektor Grupy Gajda – Med. Tym razem Gajda zajął drugie miejsce ustępując Brytyjczykowi o nazwisku Flynn Paul o 0,14 sekundy, po zaciętej walce na finiszu (czasy: 4:56;46 i 4:56:60).
- Mam ciężką kontuzję łydki od miesiąca. Kilka dni temu startowałem w Mistrzostwach Polski Weteranów w Krakowie, gdzie również broniłem tytułu przegrywając z świetnie dysponowanym Olszowikiem Grzegorzem – co gorsza pogłębiając uszkodzenie już „poszarpanej” łydki. Równolegle odbywają się Mistrzostwa Polski Lekarzy – tutaj odkąd pamiętam wygrywam na tym dystansie w klasyfikacji open z przelicznikiem seniorowskim dla wyrównania szans – tak było i tym razem. Starty na zawodach tej rangi „na jednej nodze” nie wróżą sukcesu. Gdyby nie leki przeciwbólowe i różne czarodziejskie zabiegi (blokady, opaski uciskowe) nie byłbym wstanie wystartować. W kategorii MASTERS – kontuzje to standard. Moi rywale sprzed lat i rekordziści Polski na tym dystansie w młodszych kategoriach w tym roku z powodu kontuzji byli cieniem samych siebie. Trzeba się z tym godzić, że próba rywalizowania zawodowego w pewnym wieku wielokrotnie bardziej naraża nas na kontuzje. Ale to ciągle niekończąca się przygoda, gdzie droga stanowi główny sens, a cel czasami trzeba przesunąć w czasie. Może za rok będzie lepiej, chociaż będę wtedy ostatni raz w kategorii M – 50. Od 2019 wchodzę do M – 55. Będzie łatwiej, bo będę najmłodszy w grupie – mówi Robert Gajda.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 

 
Festiwal już w Fotogalerii
04.07.2017.
Zachęcamy do odwiedzania naszej Fotogalerii, gdzie opublikowaliśmy obszerną relację zdjęciową z minionego V Pułtusk Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona, który odbył się 30 czerwca i 1 lipca
 
 
Policyjny rajd rowerowy
04.07.2017.
 
Niewiele ponad 10 kilometrów – tyle liczyła trasa kolejnego rajdu rowerowego organizowanego w Pułtusku, który odbył się 1 lipca. Było to wspólne przedsięwzięcie Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, Państwowej Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Pułtuskiego Klub Wodniaków.
Miłośnicy jednośladów wyruszyli o godzinie 13 sprzed pułtuskiej komendy. Mieli do przebycia blisko 10 kilometrów. Trasa rajdu prowadziła będzie kładkę do ul. Tartacznej, następnie ul. Wyszkowską do Grabówca. Z tej miejscowości rowerzyści powrócili na osiedle Popławy. Rajd zakończył się na Przystani Miejskiej.
Punktem specjalnym wyjazdu był przygotowany przez mundurowych instruktażowy pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej połączony z inscenizacją wypadku drogowego Przypomniano zasady dotyczące bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. Nie zabrakło tradycyjnego pokazu sprzętu WOPR, Policji i Straży Pożarnej. Wszyscy uczestnicy wyposażeni zostali w elementy odblaskowe. Tego dnia odbyło się także znakowanie rowerów na policyjnym parkingu. Znakowanie było bezpłatne.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
 
 
 
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie
04.07.2017.
Tym razem Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie odbędzie się w Pułtusku! W dniach 10 – 15 lipca w hali sportowej Publicznego Gimnazjum na 1 (ul. M. Konopnickiej 5) będziemy gościć ponad 500 młodych zawodników z całej Polski, którzy przez 5 dni będą rywalizowali o tytuł Mistrza Polski w grupie wiekowej 15 – 16 lat, a jednocześnie będą przygotowywać się do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Zwieńczeniem Olimpiady będzie Gala Sportów Walki, która rozpocznie się o godz. 18.00 w 15 lipca w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pułtusku.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 9044

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka