Poniedziałek,   1 Maja 2017
MIDAS
Wielkanoc zapukała do drzwi miejskiej Czwórki
12.04.2017.
 
W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Raniutko w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus Zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.                                                                                                     W poniedziałek 10 kwietnia w Miejskim Przedszkolu nr 4 odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne dla rodziców i zaproszonych gości. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, białej kiełbasy, baby wielkanocnej, stroików z bazi i bukszpanu – symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych i innych wielkanocnych zwyczajach i tradycjach dowiedzieliśmy się z programu artystycznego, który zaprezentowały dzieci  z grupy „Pszczółek” pod kierunkiem wychowawczyń – Teresy Sepełowskiej i Moniki Chrzanowskiej. Po wystąpieniu przedszkolaków dyrektor Lidia Sadowska złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze świąteczne życzenia i zaprosiła na wielkanocny żurek oraz pyszne potrawy przygotowane przez rodziców przedszkolaków. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia. Nie zabrakło też zajączka wielkanocnego, który obdarował dzieci słodkimi niespodziankami. Był to mile spędzony czas zarówno dla dzieci jak i zabieganych i zapracowanych rodziców, którzy na chwilę mogli oderwać się od codziennych obowiązków i spędzić czas ze swoimi pociechami.
Czytaj całość
 
„Cyfrowobezpieczni.pl”
12.04.2017.
 
11 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Pułtusku obyło się spotkanie, mające na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń związanych z Internetem. Prezentację na temat bezpieczeństwa w sieci przedstawił uczeń Technikum nr 1 w zawodzie Technik informatyk –Bartosz Zadrożny, który omówił skutki cyberprzemocy. Spotkanie jest częścią projektu „Cyberbezpieczni”, realizowanego przez nauczycieli SOSW w Pułtusku – Martę Tetwejer i Olgę Sepełowską – we współpracy z Dorotą Sobocińską, nauczycielką Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
 
 
Cztery złota Róży Sęczkowskiej w Giżycku
11.04.2017.
 
W dniach 7 – 8 kwietnia odbyły się XIV Wiosenne zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. To impreza skierowana do młodszych zawodników i jedna z okazji konfrontacji talentów z Warmii i Mazur z rówieśnikami z innych województw. Do rywalizacji stanęło 382 zawodników z roczników 2009 – 2002 z 33 klubów pływackich, a wśród nich reprezentantka naszego miasta Róża Sęczkowska z UKS Posejdon podopieczna trenera Mariusza Osicy.
Po dwóch dniach rywalizacji sportowej Róża zakończyła zawody z dorobkiem czterech złotych medali – 100 m stylem dowolnym z czasem (1:31.25), 50 m grzbiet (43,83), 50 m w stylu motylkowym (58,02) i 50 m w stylu dowolnym (39,29) – jak również z tytułem najlepszej zawodniczki rocznika 2007 w klasyfikacji końcowej. Kariera dziewięcioletniej zawodniczki UKS Posejdon rozwija się bardzo dynamicznie życzymy dalszych medali i rekordów życiowych. Gratulacje. 
 
„Kolorowa Wielkanoc” w Lelewelu
11.04.2017.
 
10 kwietnia w Filii Bibliotecznej nr 1 Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kolorowa Wielkanoc”, zorganizowanego z okazji Świąt Wielkanocnych. 
Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych w wieku 5 – 6 lat oraz klas 0 – II szkoły podstawowej z Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku. Na konkurs wpłynęło 22 prace, wykonane pod kierunkiem 5 nauczycieli.
Jury w składzie: przewodnicząca – Barbara Popielska – plastyk, Bożena Potyraj – dyrektor PBP w Pułtusku, ks. Tadeusz Kowalczyk – proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pułtusku, Barbara Zbrzezna – instruktor PBP, przyznano 8 nagród głównych i 14 wyróżnień. 
Czytaj całość
 
5 rocznica nadania szkołom w Przemiarowie imienia rtm. Witolda Pileckiego
11.04.2017.
 
25 maja w Przemiarowie odbędzie się wyjątkowa uroczystość – 5 rocznica nadania szkołom imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wydarzenie patronatem medialnym objął Burmistrz Miasta Pułtusk, zaś patronat medialny sprawuje Pułtuska Gazeta Powiatowa oraz Pultusk24.
W ramach obchodów jubileuszu organizatorzy ogłosili dwa konkursy – na plakat pt. „Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny” oraz konkurs wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim „116 pytań w 116 rocznicę urodzin Rotmistrza”.

Regulaminy konkursów, karty zgłoszeniowe oraz bank pytań publikujemy w poniższych linkach. Dostępne będą także na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.pultusk.pl.

Potrzebne materiały można także uzyskać w siedzibie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przemiarowie. Szczegóły w regulaminach konkursów.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 8774

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 
 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka