Czwartek,   22 Czerwca 2017
MIDAS
Wyruszyli na Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych
08.06.2017.

Dziś wędrują już drugi dzień. Młodzież z LO im. P. Skargi oraz z PG nr 3 w Pułtusku wyruszyli wczoraj po raz kolejny na Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych. Otuchy przed pieszą wyprawą z Łyny (koło Nidzicy) do Jedwabnego (k. Szczytna) dodali młodzieży nauczyciele, dyrekcja, pracownicy IPN, a także starosta wraz z pracownikami, ponieważ w tym roku młodzież wyruszyła na rajd spod nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Pułtusku. Opiekunami grupy dziewcząt i chłopców są: Katarzyna Grzywacz (LO) i Konrad Mroziewicz (PG nr 3), a dowódcą uczeń LO Błażej Chmielewski. W niedzielę na uczestników rajdu czeka rekonstrukcja historyczna pod Piduniem. Więcej w kolejnym wydaniu gazety. 

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
 

 

 
Kondolencje
08.06.2017.
 
Pełen atrakcji Dzień Dziecka w Pniewie
07.06.2017.

W niedzielne popołudnie na placu przy szkole w Pniewie dzieci z gminy Zatory i okolic bawiły się na Dniu Dziecka. Z najmłodszymi na scenie śpiewała piosenkarka Tia Maria oraz animatorzy. Do dyspozycji bez ograniczeń była dmuchana zjeżdżalnia, popcorn i wata cukrowa, która nawijała się na patyki bez końca, bo chętnych na kolorowy puch była największa kolejka. Było kolorowo i radośnie, a dzieci chętnie brały udział w licznych konkursach z nagrodami. Dodatkowo można było przejechać się bryczką, podziwiać występ iluzjonisty, skosztować przysmaków z grilla od Zakładu Mięsnego „Somianka” oraz ciast z Kuźni Kurpiowskiej. Najbardziej wytrwali o godzinie 21.00 obejrzeli w kinie plenerowym film animowany „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Relacja w kolejnym wydaniu gazety. 

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 

 

 
Ścieżki i infrastruktura rowerowa w Pułtusku
07.06.2017.
zdj. www.mazovia.pl 
 
W piątek 2 czerwca podpisano umowę na dofinansowanie ze środków unijnych projektu budowy ścieżek i infrastruktury rowerowej na terenie gminy Pułtusk. Projekt realizowany przez gminę Pułtusk przy współpracy samorządu powiatowego będzie łącznie kosztował 13 milionów złotych. 6,7 miliona to środki unijne.
W ramach projektu powstaną ścieżki rowerowe w ciągach ulic: Baltazara, Słowackiego, Gajkowicza, Wyszyńskiego, Sarbiewskiego, Jana Pawła II, Granicznej, Bartodziejskiej i Al. Tysiąclecia. Na ulicy Sarbiewskiego powstanie też infrastruktura kanalizacji deszczowej. 
Szczegóły w aktualnym, 23 numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej. 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 8947

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka