Wtorek,   19 Września 2017
MIDAS
W 36 numerze PGP
04.09.2017.
 
Najbliższe dni będą deszczowe
04.09.2017.

Meteorolodzy przewidują, że w najbliższych dniach czekają nas intensywne opady deszczu. Zjawisko ma wystąpić na terenie całego województwa mazowieckiego od godziny21:00 dnia 04.09.2017 do godz. 14:00 dnia 05.09.2017.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, głównie na wschodzie, południu i w centrum województwa. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 40 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

 
Święto plonów w Gzach
04.09.2017.
 
W niedzielę 3 września, w Gzach odbyły się Dożynki Gminne. Po mszy w miejscowym kościele, mieszkańcy przeszli na plac przy budynku OSP. Rolę starościny tegorocznych dożynek sprawowała sołtys Anna Salwin z Przewodowa, starostą był Tomasz Sobieraj z miejscowości Szyszki. Po symbolicznym dzieleniu chlebem wójt gminy Gzy Barbara Polańska wygłosiła przemówienie skierowane do rolników. Doceniła trud i ciężką pracę oraz życzyła gospodarzom pomyślności i dostatku. 
Relacja w jutrzejszym numerze PGP. Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii.
 
Rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”
01.09.2017.
 
Wakacje dobiegają końca. Już za kilka dni w szkołach zadzwonią pierwsze dzwonki, które zaproszą uczniów na lekcje. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej na terenie powiatu pułtuskiego, w dniach 4 – 15 września planowane są działania profilaktyczno – prewencyjne.
Pierwszą akcją będzie „Bezpieczna droga do szkoły", którą policjanci poprowadzą w dniach od 4 do 8 września. W tym czasie, w sposób szczególny, zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych w pobliżu szkół, pomagając dzieciom przechodzić przez jezdnię na przejściu dla pieszych i ucząc prawidłowego zachowania na drodze. W czasie zajęć lekcyjnych mundurowi skontrolują zachowanie kierowców w rejonie szkół. Szczególnej kontroli poddane zostaną autobusy i samochody dowożące dzieci do placówek, jak również ich kierujący.
Początek września to okres, w którym wzmożonej kontroli poddane zostaną również miejsca grupowania się młodzieży, parki, place, centra handlowe. Działanie te będzie miało na celu dążenie do ujawniania nieletnich sprawców czynów karalnych oraz nieletnich zagrożonych demoralizacją.
We wrześniu i październiku funkcjonariusze przeprowadzą spotkania w szkołach, podczas których poruszą tematykę m.in. bezpieczeństwa na drogach. Uczestnikami tych prelekcji będą nie tylko uczniowie, ale także rodzice, nauczyciele i kierowcy autobusów.
Zgłoszenia dotyczące spotkań, prosimy przesyłać na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ,  informując o proponowanym terminie pogadanki, ilości uczestników oraz grupie (klasie), do której ma ona zostać skierowana.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

 
Dożynki gminy Pułtusk już w najbliższą niedzielę
01.09.2017.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 9206

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 2
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 2
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka