Poniedziałek,   20 Lutego 2017
MIDAS
Karambol w Bulkowie
03.02.2017.
 
Dzisiaj po godzinie 8 rano w Bulkowie gmina Winnica doszło do karambolu z udziałem sześciu pojazdów. Według relacji kierujących, Opel Astra w którym jechała młodzież do szkoły w kierunku Golądkowa wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Do niegroźnego zdarzenia na pomoc przyjechali koledzy. Prowadzony przez nich Seat, w momencie gdy dojeżdżali, został staranowany przez jadące w kierunku Golądkowa Audi. Za rozbitymi samochodami zatrzymał się kierowca samochodu ciężarowego oraz Fiat Punto, w którego tył najechał kierowca Mazdy. Jedynym poszkodowanym był mężczyzna kierujący ruchem, potrącony przez dojeżdżającą Mazdę. Przyczyną karambolu była bardzo oblodzona jezdnia. Pomocy udzielała straż pożarna, okoliczności zdarzenia ustala policja.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
 
 
481 urodziny Piotra Skargi
02.02.2017.
 
Na uroczystość urodzinową patrona pułtuskiego liceum ks. Piotra Skargi, słynnego duchownego, kaznodziei, nauczyciela, człowieka zajmującego się działalnością charytatywną i dobroczynną, zaprosili dziś licealiści z Samorządu Szkolnego. Uczniowie przygotowali spotkanie pod kierunkiem Jolanty Wotawy. Wśród gości obecni byli również polscy repatrianci z Kazachstanu.
Szersza relacja niebawem w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
11.
11.jpg
12.
12.jpg
13.
13.jpg
14.
14.jpg
15.
15.jpg
 
 
Serock wraca do powiatu pułtuskiego
01.02.2017.

Do sejmu wpłynął w ostatnim dniu stycznia projekt ustawy zakładający włączenie 32 podwarszawskich miejscowości do stolicy. W „nowej” Warszawie znalazłyby się wszystkie, z wyjątkiem Serocka, gminy zlikwidowanego powiatu legionowskiego. Gmina Serock ma zostać włączona do powiatu pułtuskiego. 

Autorami powyższych zmian są posłowie „Prawa i Sprawiedliwości”. Przewiduje się, że ustawa czyniąca ze stolicy mega-metropolię zostałaby uchwalona jeszcze przed krajowymi wyborami samorządowymi w 2018 r. Projekt przedmiotowej ustawy zakłada przyłączenie do Warszawy aż 32 podwarszawskich gmin. 

O wydzieleniu Warszawy i bezpośrednich okolic z województwa mazowieckiego i powołanie województwa warszawskiego mówiło się od lat. Nawet PiS tuż po wyborach mówił o utworzeniu nowego województwa. Propozycja złożona w sejmie jest jednak całkowicie inna – Warszawa wraz z dołączonymi 32 gminami ma się stać powiatem a nie województwem. Powiat ten będzie rządzony przez prezydenta wybieranego w bezpośrednich wyborach. Taka decyzja oznacza, że po zlikwidowanym powiecie legionowskim zostanie gmina Serock dla której jedyną przystanią może być powiat pułtuski. Serocczanie zamiast znaleźć się w powiecie legionowskim województwa warszawskiego znajdzie się w powiecie pułtuskim województwie mazowieckim.

Dla naszego powiatu to ogromny sukces. Powiat pułtuski powiększy się o 13 tysięcy mieszkańców, zyska drugie miasto, kawałek Zalewu Zegrzyńskiego, zaporę w Dębem, kawałeczek Bugu, mnóstwo hoteli, ośrodków, marin, wojskową szkołę łączności w Zegrzu i wiele, wiele innych perełek.

Zmieni się też zapewne powiatowa polityka – rada powiatu zapewne zwiększy się z 17 do 21 radnych. 

Serock do powiatu pułtuskiego wróci po niemal 70 - latach. Ostatnio do niego należał w latach 50 - tych XX wieku. 

Ciekawe co na to mieszkańcy gminy Serocka?

 
Kondolencje
01.02.2017.

 

 
„Anioł czasu” wróci do właścicieli
01.02.2017.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego pułtuskiej komendy odzyskali obraz skradziony 14 lat temu. Dzieło było przygotowane do sprzedaży na jednej z aukcji internetowych. Obraz został zabezpieczony.
W 2002 roku pułtuska jednostka Policji odnotowała włamanie do domku letniskowego w jednej z miejscowości na terenie gminy Pokrzywnica. Pasjonat malarstwa upodobał sobie obrazy autorstwa Stanisława Masiaka. Z domku skradł ich cztery. Mimo intensywnych działań nie udało się ustalić sprawcy kradzieży. Postępowanie zostało umorzone.
Jednak policjanci nadal pamiętali o zaginięciu obrazów. Do zdarzenia powrócili w 2010 roku, wtedy to rodzina autora poinformowała funkcjonariuszy pułtuskiej komendy o zidentyfikowaniu dwóch obrazów malarza w domach aukcyjnych na terenie Warszawy. Dzieła zostały odzyskane i przekazane właścicielowi.
Sprawa nadal pozostała otwarta i tak w ubiegłym roku funkcjonariusze natrafili na kolejny ślad. Na archiwalnej aukcji internetowej poddany był sprzedaży nieodzyskany do tego czasu obraz pt. „Anioł czasu”. Pułtuscy kryminalni ustalili pełne dane podmiotu, który chciał sprzedać obraz. Jak się okazało w jego posiadaniu był  mieszkaniec Warszawy. Dzieło wycenił na 12 tys. zł. W wyniku przeszukania zrealizowanego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej obraz został odnaleziony i zabezpieczony. Z pomocą rodziny malarza ustalono, że wartość „Anioła czasu” wynosi około 40 tys. zł.
Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia jak mieszkaniec Warszawy wszedł w posiadanie drogocennego obrazu.

st. sierż. Milena Kopczyńska
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 8558

Prefabruk
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka