Piątek,   20 Stycznia 2017
MIDAS

 

Nowa wiata przystankowa w Płocochowie
05.01.2017.
 
W pierwszych dniach 2017 roku w Płocochowie, na przystanku autobusowym, stanęła nowa wiata. Zmontowali ją pracownicy Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Spółki z o.o. na zlecenie burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza. Przystanek usytuowany jest przy drodze wojewódzkiej nr 571 w kierunku Nasielsk – Pułtusk. Wcześniej wiata o takiej samej konstrukcji stanęła na przystanku autobusowym po przeciwnej stronie drogi.

Zbigniew Tołłoczko
Rzecznik Prasowy Spółek Gminy Pułtusk
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
Drogowe podsumowanie sylwestrowego weekendu
04.01.2017.
Podczas sylwestrowego weekendu na mazowieckich drogach doszło do 14 wypadków, w których zginęły 2 osoby, natomiast 16 zostało rannych. Policjanci zatrzymali łącznie 31 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze odnotowali tylko jedno zdarzenie z nieostrożnym obchodzeniem się z petardami.

Dla wielu z nas czas Sylwestra to czas zabawy i relaksu, natomiast dla policjantów jest to czas intensywnej pracy. Tak jak i w latach ubiegłych w sylwestrowy weekend na Mazowszu o bezpieczeństwo mieszkańców dbała większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy. Zwracano uwagę na stan trzeźwości kierujących, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracano także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych naszego województwa i w miejscach gdzie w plenerze ludzie wspólnie witali Nowy Rok.
Miniony weekend sylwestrowy można uznać za bezpieczny. Funkcjonariusze odnotowali tylko jedno zdarzenie z nieostrożnym obchodzeniem się z petardami. Młody mężczyzna w Warce najprawdopodobniej podczas odpalania petardy został poparzony. Wszystko wskazuje na to, że będzie konieczność amputacji dłoni.

W ciągu minionego sylwestrowego weekendu na mazowieckich drogach doszło do 14 wypadków, w których zginęły 2 osoby. We wszystkich wypadkach 16 osób zostało rannych.
Do pierwszego ze zdarzeń doszło w noc sylwestrową w Szydłowcu. 19 – letni kierujący śmiertelnie potracił 52 – letniego pieszego. Do drugiego wypadku doszło w Płońsku, gdzie 71 – letni kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący zginął na miejscu.

Podczas sylwestrowych dni nie obyło się też bez nietrzeźwych kierujących. Mazowieccy policjanci zatrzymali aż 31 kierujących,  którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Pamiętajmy także o odpowiedzialności karnej, że według Kodeksu Karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd zarówno w ruchu lądowym, wodnym jak i powietrznym, może zostać pozbawiona wolności na okres do dwóch lat. Trzeba pamiętać też, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację. Dużą rolę odgrywają członkowie rodzin takich kierowców, albo pasażerowie, którzy widząc tego typu sytuację powinni ostro zareagować, nawet odbierając kluczyki do samochodu, aby uniemożliwić jazdę by nie doszło do tragedii.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu 
 
Komisarz Goździewski nowym kierownikiem posterunku w Świerczach
04.01.2017.
 
Z nowo mianowanym Kierownikiem Posterunku Policji w Świerczach podkom. Krzysztofem Goździewskim, m.in. o przebiegu kariery zawodowej, planach i priorytetach w pracy w posterunku Policji w Świerczach, rozmawiał Krzysztof Chodyna.

Jakie są Pana plany i priorytety w pracy w Posterunku Policji w Świerczach?

Posterunek Policji jest najmniejszą strukturą organizacyjną Pułtuskiej Policji, ale za to bardzo ważną i niezwykle potrzebną lokalnej społeczności. Swoim zasięgiem obejmuje dwie gminy, Świercze i Gzy…

Pełna treść wywiadu w aktualnym wydaniu PGP.
 
Tym się żyło – subiektywne podsumowanie roku 2016
04.01.2017.
Tylko u nas, w najnowszym, 1 wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej, kalendarium najważniejszych wydarzeń minionego roku. Zachęcamy do lektury.
 
15 000 zł na książki dla Ruszkowskiego
04.01.2017.
 
„Czytam, więc jestem” - projekt biblioteczny w Ruszkowskim W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku otrzymał grant w wysokości 15 000 zł na zakup książek do Biblioteki Szkolnej w ramach projektu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa). 
Warunkiem otrzymania dotacji było napisanie projektu upowszechniającego czytelnictwo. Wśród zadań przewidzianych do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 znalazły się m.in.: konkursy czytelnicze, spotkania metodyczne, wieczorki poetyckie, konferencje promujące czytelnictwo, program edukacyjny „Czytam, więc jestem”. Przedsięwzięcia realizowane będą we współpracy z Pułtuską Biblioteką Publiczną im. J. Lelewela, Biblioteką Pedagogiczną oraz Akademią Humanistyczną im. A. Gieysztora w Pułtusku. Wśród zakupionych książek znajdą się najnowsze pozycje beletrystyczne oraz lektury szkolne. Koordynatorkami projektu są nauczycielki: Dorota Sobocińska i Anna Świerczewska. Zapraszamy uczniów ZSZ im. J. Ruszkowskiego do skorzystania z oferty Biblioteki Szkolnej.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 8459
    
 
   
   
  
     

Prefabruk
KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka