Poniedziałek,   1 Maja 2017
MIDAS
Kradzież samochodu
14.04.2017.

10 kwietnia w Pułtusku nieustaleni sprawcy ukradli samochód marki Iveko wartości 160000 zł, na szkodę 22 – letniego mieszkańca Pułtuska. W pojeździe znajdował się telefon komórkowy, laptop, artykuły spożywcze, odzież wycenione przez poszkodowanego na kwotę 5 tysięcy złotych. Sprawę prowadzi KPP w Pułtusku. 

 
Pułtuszczanin, który odmienił Warszawę
14.04.2017.
 
Kilka miesięcy temu Gazeta Metro Warszawa wybrała 10 osób, które mogą mieć realny wpływ na życie Warszawy w 2017 roku. Na liście znaleźli się nie tylko politycy i aktywiści, ale także restauratorzy i społecznicy. Jedną z tych osób jest Łukasz Puchalski – pułtuszczanin, obecnie dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, pełnomocnik Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz ds. komunikacji rowerowej, jeden z najskuteczniejszych i najbardziej rozpoznawalnych urzędników w stolicy Polski.
W ekskluzywnym wywiadzie dla Pułtuskiej Gazety Powiatowej opowiada o ścieżce swojej kariery, o pasji do rowerów i o tym, dlaczego będąc warszawianinem wciąż czuje się pułtuszczaninem. Z Łukaszem Puchalskim rozmawiała Ewa Kowalczyk.

Wywiad już po świętach, we wtorkowym, 16 wydaniu PGP.
 
Tydzień Profilaktyki Szkolnej w Winnicy
13.04.2017.
 
„Ważne, że potrafisz widzieć dobro” - słowa z piosenki Mezo stanowiły motto corocznie organizowanego Tygodnia Profilaktyki Szkolnej, który odbył się w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy, w dniach 20 – 24 marca. Jego cele to profilaktyka niepożądanych zachowań oraz propagowanie tych, które służą rozwojowi młodego człowieka.
Wychodząc naprzeciw wytycznym Ministerstwa Edukacji, w tym roku Tydzień Profilaktyki Szkolnej poświęciliśmy wartościom, stąd jego hasło – ,,Wokół wartości”.
Przedsięwzięcie poprzedzone zostało ankietą skierowaną do uczniów, w której odpowiadali na pytanie ,,Co dla ciebie jest najważniejsze?”. Z jej wynikami społeczność szkolna zapoznała się pierwszego dnia Tygodnia, oglądając prezentację multimedialną wykonaną przez uczennice klasy II A: Aleksandrę Zadrożną i Patrycję Zielską. Można stwierdzić, że winniccy uczniowie opowiadają się za rodziną jako najważniejszą wartością w ich życiu. Ważne są też dla nich nauka i zdobywanie wiedzy, koledzy i koleżanki oraz rozwijanie zainteresowań. Znalazła się i taka odpowiedź: ,,Wszystko jest ważne, ale najważniejsza jest wiara”.
Organizatorzy Tygodnia Profilaktyki zaproponowali uczniom udział w konkursach:
- klasowym – inscenizacja teatralna pt. „Moja klasa moją siłą”;
- literackim – praca literacka na temat „Co dla mnie w życiu jest najważniejsze i dlaczego?”;
- plastycznym – plastyczna mapa myśli na temat taki, jak praca literacka.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
 
 
Marta Tyszkiewicz – Wymysłowska referentem ds. kultury
13.04.2017.
 
3 kwietnia w Wydziale Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku stanowisko młodszego referenta ds. kultury objęła Marta Tyszkiewicz – Wymysłowska, która pozytywnie przeszła rekrutację konkursową – spełniła niezbędne oraz dodatkowe wymagania określone w ogłoszeniu, a podczas przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej odpowiedziała na większość zadanych przez Komisję Rekrutacyjną pytań, otrzymując najwyższą liczbę punktów.
Marta Tyszkiewicz – Wymysłowska jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Politologicznym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, w 2010 roku pełniła funkcję członka Zarządu Mazowieckiego Związku Szachowego w Warszawie, w tym samym roku była głównym organizatorem Sekcji Szachów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych. Jej pracę docenił wtedy Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Jako członek Zarządu MZS zdobyła doświadczenie w pracy społecznej bezpośrednio związanej z funduszami europejskimi i pozyskiwaniem tych środków na wydarzenia kulturalno – sportowe. 
Marta Tyszkiewicz – Wymysłowska od 5 lat organizuje w Pułtusku, wraz z Akademią Humanistyczną, Mazowiecki Memoriał Szachowy im. Zbigniewa Tyszkiewicza, czyli pamięci swojego ojca, utytułowanego pułtuskiego szachisty.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 8774

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 
 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka