Czwartek,   22 Czerwca 2017
MIDAS
Podziękowania
12.06.2017.
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku zaprezentowały na scenie kina „Narew” przedstawienie „Mateuszek na zaczarowanej wyspie” dla zaproszonych gości oraz dzieci z pułtuskich szkół i przedszkoli. Dyrekcja, nauczyciele i przedszkolaki składają serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc i życzliwość podczas realizacji spektaklu. Wyrazy wdzięczności kierujemy dla Pani Izabeli Sosnowicz – Ptak – dyrektor MCKiS, Pana Piotra Mroziewicza oraz Pana Andrzeja Chorzeli. W przedstawieniu udział wzięli: Wiktor Skrzydlak, Wiktor i Aleks Kalinowscy, Paulina Dobrzyńska, Malwina Chodkowska, Antonina Chruścińska, Julia Flis, Zofia Religa, Miłosz Lesiński, Julia Obiedzińska, Maurycy Gemza, Malwina Mossakowska, Zofia Tyszkiewicz, Antonina Kruk, Oliwia Rudnicka, Maja Wenda, Daria Dolecka, Patrycja Sieńkowska, Piotr Pestka, Jakub Szwejk. Teatrzyk przygotowały: Teresa Sepełowska, Małgorzata Karasiewicz, Ewa Dądera, Justyna Piątek i Katarzyna Panufnik.
 
Marsz dla Życia i Rodziny
11.06.2017.
 
W niedzielne popołudnie, 11 czerwca, ulicami Pułtuska, podobnie jak w wielu innych miastach w całej Polsce, przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przeszli ul. Tysiąclecia, al. Wojska Polskiego, ul. 3 Maja, ul. Świętojańską oraz Rynkiem do amfiteatru im. Krzysztofa Klenczona, gdzie odbył się finał marszu. Na scenie zaprezentowały się zespoły: „Ora et labora” oraz Mali Karniewiacy. Marsz dla Życia i Rodziny zakończył się rodzinnym piknikiem na błoniach Domu Polonii.
Pełna relacja wraz ze zdjęciami niebawem w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
 
Spotkali się po 30 latach…
10.06.2017.
 
Mowa o absolwentach technikum radiowego Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, który w 1987 roku zdali egzamin maturalny i pożegnali się ze swoją ukochaną szkołą. Dziś, w murach ZSZ, po 30 latach, wspominali wspólnie spędzone chwile, dziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom i dyrekcji za przekazaną wiedzę i wartości. 
Spotkanie absolwentów zorganizowali – Sławomir Skwarski, Jarosław Wróblewski oraz Michał Usiądek. Szczegółowa relacja wraz ze zdjęciami niebawem w PGP
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
„W sześciu strunach zamknięta muzyka”
09.06.2017.
 
Po takim tytułem odbył się dziś Powiatowy Festiwal Piosenek Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar, który zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.
Artyści ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu pułtuskiego oceniani byli przez jury konkursowe, a nagradzani brawami za swoje występy przez licznie zgromadzoną publiczność, wśród której nie mogło zabraknąć Alicji Klenczon. 
Dzisiejsze wydarzenie było niewątpliwie znakomitą zapowiedzią tego, co będzie się działo już za niespełna miesiąc na pułtuskim rynku. Przed nami bowiem V jubileuszowy Festiwal im. Krzysztofa Klenczona, podczas którego, na dużej scenie, 1 lipca, wystąpią laureaci dzisiejszego konkursu.
Pełna relacja wraz ze zdjęciami we wtorek w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej. 
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
Fajne dziewczyny z Pułtuska – piszcie CV do PZU!
09.06.2017.

 KOMENTARZ LEKKO POLITYCZNY 

We wczorajszym wywiadzie dla stacji RMF FM minister Henryk Kowalczyk powiedział, że rada nadzorcza PZU pochyli się z uwagą nad każdym CV osoby chcącej pracować na stanowisku wiceszefa PZU! Pochyli się, i jak uzna CV za interesujące, to zaprosi taką osobę na przesłuchanie.

Rzeczniczka klubu PiS powiedziała natomiast dziennikarzom, że rejterująca z Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska to fajna dziewczyna i nadaje się na stanowisko w PZU!

Przypomnijmy - czeka tam na nią ok. 90 tysięcy pensji i kilkanaście tysięcy profitów (samochód, karnet na siłownię, opieka medyczna, fryzjer, etc.). 

Ministra Kowalczyka i pisowski rząd mogą przed kompromitacją uratować „fajne dziewczyny”! Dlatego chciałbym zaapelować, aby wszystkie fajne dziewczyny z Pułtuska i okolic złożyły swoje CV w biurze ministra w Pułtusku. Podczas kampanii wyborczej promował się hasłem „praca, nie obietnice” – jestem pewien, że nie chodziło o pracę dla partyjnych kolegów i koleżanek w państwowych spółkach. Niech więc minister zawiezie CV „fajnych dziewczyn” z Pułtuska do Warszawy i niech rada nadzorcza PZU się nad nimi pochyli. Niech wiceszefem PZU zostanie, niekoniecznie popierająca PiS, fajna dziewczyna z Pułtuska!

Może dzięki kandydatkom z Pułtuska uda się uchronić PiS przed totalnym skandalem, jakim byłoby zatrudnienie Małgorzaty Sadurskiej na tym intratnym stanowisku. Ta pani była radną powiatową, a od 2005 roku posłanką PiS. Nigdy nie pracowała w biznesie, w Kancelarii Prezydenta spędziła niecałe dwa lata. W Kancelarii z której, przypomnijmy, wychodziły takie kwiatki jak uniewinnienie osoby niewinnej. W oczywisty sposób dyskryminuje to nie tylko Prezydenta, (jego promotor nie może w to uwierzyć) ale także jego najbliższych współpracowników. W tym sensie Małgorzata Sadurska nie ma kwalifikacji do pracy w jakimkolwiek odpowiedzialnym miejscu, a tym bardziej w jednej z największych polskich spółek. Ma kwalifikacje partyjne – jest koleżanką nadzorującej PZU premier Beaty Szydło i ma zgodę na awans u Jarosława Kaczyńskiego. Czy tyle wystarczy?

Grzegorz Hubert Gerek


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 8947

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka