Wtorek,   19 Września 2017
MIDAS
Oszust wyłudził metodą „na plicjanta”
07.09.2017.

Mimo licznych ostrzeżeń oszustom wciąż udaje się nabierać starszych ludzi metodą "na policjanta". Wczoraj na Policję takie zdarzenie zgłosiła mieszkanka Pułtuska, od której wyłudzono 50 tysiecy złotych. Więcej wkrótce.

 
„Przyjazny konsumentowi 2017” - sonda internetowa
07.09.2017.
1 września ruszyła sonda internetowa Pultusk24 w ramach kolejnej edycji konkursu „Przyjazny konsumentowi”, organizowanego przez Zarząd Powiatu w Pułtusku, Powiatowego Rzecznika Konsumentów oraz Pułtuską Gazetę Powiatową. W głosowaniu Internautów biorą udział 22 podmioty działające w usługach oraz 20 podmiotów działających w handlu, zgłoszone za pośrednictwem kuponów w konkursie „Przyjazny konsumentowi”. Spośród nich Internauci wybiorą najlepszych w dwóch kategoriach – Najlepszy podmiot działający w usługach na terenie powiatu pułtuskiego w sondzie internetowej konkursu „Przyjazny konsumentowi 2017” oraz Najlepszy podmiot działający w handlu na terenie powiatu pułtuskiego w sondzie internetowej konkursu „Przyjazny konsumentowi 2017”. Sonda potrwa do 30 września.

*Z uwagi na ograniczone możliwości techniczne witryny każda z kategorii podzielona została na dwie części. W każdej kategorii zwycięży podmiot, który uzyska najwięcej głosów z dwóch części.

 
Doznała urazu przez krzywy chodnik
07.09.2017.
 
Chodnik przy Al. Tysiąclecia od lat straszy wyglądem, a co gorsza stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych. Przekonała się o tym 77 – letnia mieszkanka Pułtuska, która w wyniku potknięcia o wystające płyty chodnikowe doznała urazu mostka i lewej ręki. 
Do zdarzenia doszło w czwartek, 31 sierpnia przy Alei Tysiąclecia, na odcinku między ulicami Harcerską i Strzelecką. Czytelniczka przyznaje, że bardzo rzadko korzysta z tego odcinka chodnika, jak i z przejścia dla pieszych, z uwagi na fatalny stan nawierzchni. Tego dnia jednak wyjątkowo tamtędy przechodziła, spiesząc się do domu wybrała najkrótszą trasę. Jak się okazuje był to błąd. Kobieta przewróciła się tak fatalnie, że doznała urazu mostka i lewej ręki. Z prośbą o interwencję w sprawie naprawy chodnika zgłosiła się do naszej redakcji.
Szczegóły w aktualnym, 36 numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
Taaakie grzyby!
06.09.2017.

Początek września można już śmiało nazwać prawdziwym rajem dla grzybiarzy. Temperatura powietrza i częste opady deszczu sprawiły, że obecnie lasy obfitują w maślaki, podgrzybki, prawdziwki, ciesząc oczy i podniebienia. Zachęcamy do udziału w naszym konkursie „Grzybobranie z PGP” i przysyłanie zdjęć swoich zbiorów, choćby tylko po to, żeby się nimi pochwalić! Zasady konkursu na stronie i w gazecie. 

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
 

 

 

 
Policyjny bilans pierwszych dni września
06.09.2017.
W związku z ostatnim weekendem wakacji – w dniach od 1 do 3 września znacznie zwiększył się ruch pojazdów na drogach. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Niestety, nie obyło się bez zdarzeń drogowych.
Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów pokazuje, że liczba odnotowanych wypadków drogowych, w porównaniu do roku poprzedniego jest mniejsza. W ubiegłym roku (do końca sierpnia), odnotowaliśmy ich 35, analogicznie w tym, doszło do 29 zdarzeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej dni 7. Niestety i w ten weekend ich nie brakowało.
Do pierwszego wypadku doszło w piątek w miejscowości Lutobrok Folwark. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący Fiatem Cinquecento wyjeżdżając z zakrętu, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł na prawe pobocze i uderzył w betonowy słup. Na skutek poniesionych obrażeń, 34 – letni kierujący, mieszkaniec gminy Obryte poniósł śmierć.
Kolejny wypadek, miał miejsce w nocy z 2 na 3 września, na ul. Aleja Wojska Polskiego w Pułtusku. Kierujący Fordem, 20– letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu podczas manewru skrętu w lewo. Poszkodowany, 21– letni kierowca Passata, doznał złamania kości śródręcza.
Ponadto doszło do 6 kolizji. W trzech przypadkach kierujący nie zachowali bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami poprzedzającymi, w dwóch – nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jeden z kierujących doprowadził do zdarzenia poprzez nieprawidłowe omijanie.
Podczas ostatniego weekendu wakacji policjanci zbadali na trzeźwość ponad 200 kierujących. Trzech pośród nich „odważyło się” wsiąść za kierownicę po alkoholu – jeden kierujący samochodem i dwóch rowerzystów.
Prowadzący pojazdy na tzw. „podwójnym gazie” są zjawiskiem bardzo niepokojącym, dlatego ponownie apelujemy o jazdę w trzeźwości, bowiem niewielka dawka alkoholu może doprowadzić do nieszczęścia na drodze!

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 9206

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 2
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 2
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka