Czwartek,   22 Czerwca 2017
MIDAS
Oświata polonijna i oświata polska poza granicami kraju
13.06.2017.
 
To tytuł dzisiejszej konferencji zorganizowanej w pułtuskim Domu Polonii przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, pod honorowym patronatem Marii Koc – wicemarszałka sejmu RP, ministra Henryka Kowalczyka, Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. 
Celem konferencji jest przybliżenie funkcjonowania organizacji oświaty polonijnej i oświaty polskiej na świecie, a ponadto kształtowanie i podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków żyjących poza granicami kraju oraz przygotowanie szkół na przyjęcie dzieci polskich powracających do kraju.
W sali maneż stawili się dyrektorzy szkół, placówek oświatowych oraz nauczyciele z terenu województwa mazowieckiego, jak również rodzice, samorządowcy terytorialnych oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. 
Partnerem konferencji jest Krzysztof Łachmański – wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. 
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
„Jaworzniacy” spotkali się w Pułtusku
13.06.2017.
 
Mszą Świętą w pułtuskiej bazylice rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Jaworzniacy”, czyli Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944 – 1956. 
Dalsza część uroczystości odbywa się w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi, gdzie odsłonięto tablicę pamięci poświęconą „Jaworzniakom”. Więcej wkrótce na Pultusk24.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
W 24 numerze PGP
12.06.2017.
 
Alicja B. - matka chłopca oskarżona o dzieciobójstwo
W maju prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko matce noworodka, którego zwłoki znaleziono na działce w gminie Pokrzywnica. 

Ścieżki stojaki i inne bajery – czyli czeka nas raj dla rowerzystów
2 czerwca została podpisana umowa na budowę ścieżek rowerowych na terenie powiatu pułtuskiego wraz niezbędną infrastrukturą drogową. Wnioskodawcą był Urząd Gminy Pułtusk. Projekt otrzymał wysokie, prawie siedmiomilowe dofinansowanie. Znamy szczegóły i wytyczone trasy. 

Chciał podpalić swój dom!

Od 1 czerwca surowsze kary dla piratów drogowych!

Spotkali się po 30 latach...
Mowa o absolwentach technikum radiowego Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, który w 1987 roku zdali egzamin maturalny i pożegnali się ze swoją ukochaną szkołą. W sobotę 10 czerwca, w murach ZSZ, po 30 latach wspominali wspólnie spędzone chwile.
 
„Liber Masoviae” dla pierwszego tomu „Dziejów Pułtuska”
12.06.2017.
 
Dziś, w sali rady Urzędu Miejskiego, odbyło się wręczenie nagrody „Liber Masoviae” dla najlepszej książki północnego Mazowsza za publikację pierwszego tomu „Dziejów Pułtuska” pod red. prof. Henryka Samsonowicza i prof. Radosława Lolo. Dzisiejsza uroczystość była także okazją do promocji drugiego tomu tej publikacji od 1795 do 1989 r. pod red. prof. Adama Koseskiego i prof. Janusza Szczepańskiego.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 8947

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka