Poniedziałek,   1 Maja 2017
MIDAS
Targi pracy w Ruszkowskim
19.04.2017.
 
Punktualnie o godzinie 10, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku Witold Chrzanowski oraz starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości Janusz Borzyński otworzyli tegoroczne targi pracy w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego. Młodzież przybyła na targi pracy mogła porozmawiać z przedsiębiorcami, zasięgnąć porady w sprawie pracy oraz zapoznać się z ofertami.
Czytaj całość
 
Trzy projekty dofinansowane
19.04.2017.
W pierwszym kwartale 2017 roku Gmina Pułtusk otrzymała dofinansowanie ze środków pozabudżetowych na realizację trzech dużych projektów, dotyczących rewitalizacji Pułtuska. Łączna kwota dofinansowania trzech projektów – na termomodernizację, ochronę zabytków i kulturę – wynosi niemalże 12 000 000 zł.
Czytaj całość
 
Co słychać w gminie Obryte
19.04.2017.
 
Inwestycje drogowe, wdrażanie rozwiązań ekologicznych w budynkach użyteczności publicznej i u indywidualnych odbiorców, place zabaw dla dzieci, przeprawa promowa i wiele innych inwestycji wykonano w ubiegłym roku w praktycznie w każdej z miejscowości na terenie gminy. Rok 2017 nie będzie gorszy, o czym dowiedzieliśmy się od Wójta Gminy Obryte Jana Mroczkowskiego.

Jakie inwestycje zrealizowano w ubiegłym roku na terenie gminy Obryte i za jaką kwotę?

W 2016 roku na realizację zadań inwestycyjnych wydaliśmy 1.142.272,34 zł, w tym na zadania własne gminy 762.496,74 zł oraz na dotacje dla Powiatu Pułtuskiego na dofinansowanie zadań na terenie gminy Obryte 379.775,60 zł.
Czytaj całość
 
Ta gra prowadzi do samobójstwa!
19.04.2017.
 
29 marca w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa odbyło się spotkanie przedstawiciela policji z rodzicami, w ramach realizacji programu profilaktycznego. Na spotkaniu został poruszony problem gry internetowej o nazwie „Niebieskie wieloryb”. 
Polega ona na wykonywaniu przez 50 dni kolejnych zadań wyznaczonych przez internetowego mentora. Ich stopień trudności z czasem zwiększa się. Konieczne jest m. in. oglądanie strasznych filmów w nocy oraz samookaleczanie się. Ostatnim zadaniem jest popełnienie samobójstwa.  

W związku z tym, policja zwraca się z apelem do wszystkich rodziców i opiekunów oraz innych osób odpowiedzialnych za opiekę i wychowywanie dzieci, a także do wszystkich użytkowników Internetu, o zwracanie szczególnej uwagi na treści, z których korzystają dzieci. 

Rodzice mieli także możliwość obejrzenia ciekawej prezentacji dotyczącej gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych oraz żywności ekologicznej i regionalnej, zaprezentowanej przez szkolnych „Ekomaniaków” w ramach przygotowań do ogólnopolskiego konkursu Czas na zdrowie. Profesjonalnie przygotowana prezentacja wzbudziła wśród rodziców duże zainteresowanie. Korzystając z okazji młodzież zaprosiła zebranych na Festyn Zdrowia, który odbędzie się 18 maja w Zespole Szkół im. B. Prusa.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
 
 
Świąteczny weekend na drogach powiatu pułtuskiego
18.04.2017.
Wzmożone patrole mundurowych wpłynęły na bezpieczeństwo na drogach. Nie odnotowano żadnych wypadków. W ciągu 4 dni doszło do 5 kolizji. Policjanci zatrzymali 5 praw jazdy i sprawdzili trzeźwość pond 800 kierujących. Funkcjonariusze wielokrotnie interweniowali podczas rodzinnych awantur.
Tegoroczny świąteczny weekend policjanci oceniają jako bezpieczny. Nie doszło do żadnego poważnego w skutkach wypadku drogowego. W Wielki Piątek policjanci odnotowali cztery kolizje. Do jednej z nich doszło w Winnicy. Skutkiem nieprawidłowego skręcania kierujący wjechał na wysepkę i uszkodził znak drogowy. Kolejna miała miejsce w Łubienicy, na drodze krajowej K- 61, dwie pozostałe – na terenie miasta. Pośpiech sprawił, że sprawcy tych trzech zdarzeń nie zachowali bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami poprzedzającymi. Dwa dni później, (16 kwietnia) w Pułtusku, na ul. Kościuszki doszło do podobnego zdarzenia. Kierujący VW Golfem  najechał na tył Toyoty.
Pomimo licznych apeli, funkcjonariusze wyeliminowali 3 amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie”. Dwóch skontrolowanych zostało na terenie gminy Świercze. 51 – letni motorowerzysta  miał w organizmie 2 promile alkoholu, zaś 27 – letni rowerzysta ponad pół promila. Rekordzistą został 29 – latek. W Pułtusku, na ul. Wojska Polskiego kierował motocyklem, mając we krwi 2,5 promila alkoholu.
Tylko podczas tego weekendu ujawnione zostały 92 wykroczenia, a nałożone aż 73 mandaty karne.
Głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą przeceniło możliwości 5 kierujących. Mężczyźni stracili swoje uprawnienia na trzy miesiące. W piątek, w Przemiarowie, za 101km/h prawo jazdy zostało zatrzymane 30 letniemu  mieszkańcowi pow. przasnyskiego. Kolejne cztery w poniedziałek. Na ul. Wyszkowskiej 63 – letni kierujący Hondą jechał 104 km/h. Dwóch kierujących za prędkość 103 i 107 w Przemiarowie. Piąte, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym zatrzymane zostało w Kozłówce. Do wykroczenia dopuścił się 60 – letni mieszkaniec Krakowa. Wszyscy mężczyźni ukarani zostali 400 złotowymi mandatami karnymi i 10 punktami karnymi.
Czas Świąt okazał się wyjątkowo „nie – rodzinny”. Pułtuscy funkcjonariusze aż 16 razy musieli interweniować w domach podczas kłótni rodzinnych.  Sporządzono 1 Niebieską Kartę, którą się wypełnia w przypadku  podejrzenia stosowania przez domownika przemocy wobec swoich najbliższych.
Pogoda odstraszyła jedynie tych, którzy lany poniedziałek wykorzystywali w sposób nieprzemyślany, stwarzając często zagrożenie dla kierujących i pieszych.

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 8774

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 
 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka