Piątek,   20 Stycznia 2017
MIDAS

 

Pożar pustostanu na Warszawskiej
09.01.2017.

Wczoraj około godziny 14.30 przy ulicy Warszawskiej (za Biedronką) doszło do pożaru śmieci w pustostanie po byłym młynie. Pożar ugasił jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków). Zdjęcia nadesłał pan Dawid Cyran, za co serdecznie dziękujemy. 

Dzieje się coś w miejscu, w którym mieszkasz lub pracujesz? Chcesz się tym podzielić? Pisz na Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  

 
Świąteczno – noworoczne spotkanie PiS
06.01.2017.
 
Władze, członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości powiatu pułtuskiego oraz Samorządowego Porozumienia Ziemi Pułtuskiej przybyli dziś do Domu Polonii na świąteczno – noworoczne spotkanie opłatkowe. Zaproszenie Przewodniczącego Komitetu Stałego RM Ministra Henryka Kowalczyka przyjęli m.in. radni miejscy SPZP, radni powiatowi PiS, dyrektorzy szkół, lokalni przedsiębiorcy, duchowni, członkowie i przyjaciele pułtuskiej prawicy. Zebranych gości powitał dyrektor Domu Polonii Michał Kisiel, Ewangelię o Narodzeniu Chrystusa odczytał dziekan dekanatu pułtuskiego ks. kanonik Wiesław Kosek. Dzisiejsze spotkanie było także okazją do podsumowania pracy Prawa i Sprawiedliwości w minionym roku, co uczynił gospodarz spotkania Minister Henryk Kowalczyk, życząc zebranym pomyślności i „dobrej zmiany” w 2017 roku. 
Wigilię pułtuskiej prawicy uświetnił znakomity występ zespołu Solczanka z Litwy.

Relacja filmowa
 
Czytaj całość
 
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Pułtuska
06.01.2017.
 
Tę piękną tradycję, w święto Objawienia Pańskiego, przypadające 6 stycznia, a popularnie zwane świętem Trzech Króli, Mieszkańcy miasta i okolic kultywują już od 4 lat. Mimo niemalże arktycznych mrozów podążali dziś za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, aby wspólnie z nimi, przed pułtuskim ratuszem, pokłonić się Nowonarodzonemu Zbawicielowi. Orszak Trzech Króli poprzedziła Msza Święta w bazylice, po której Dzieci z Pułtuska przesłały Jezusowi Całuska. Następnie orszak, poprowadzony przez Mędrców ze Wschodu wyruszył w drogę…
Pełna relacja w kolejnym numerze gazety. Więcej zdjęć wkrótce w naszej Fotogalerii.
Czytaj całość
 
Bądź jak Maria Walewska – konkurs
05.01.2017.
Burmistrz Miasta Pułtusk, a także Pułtuska Gazeta Powiatowa, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku oraz Akademia Humanistyczna im. A. Gieysztora w Pułtusku mają zaszczyt zaprosić dziewczęta w wieku od 16 lat do udziału w konkursie na odtworzenie postaci Marii Walewskiej. Tym samym powracamy do pięknej tradycji rozpoczętej i kontynuowanej do 2009 roku przez Ośrodek Studiów Epoki Napoleońskiej. Wśród atrakcyjnych nagród główną jest wycieczka do Paryża dla dwóch osób. Gala finałowa odbędzie się 9 lutego. 

Zachęcając do udziału w konkursie, z dużym prawdopodobieństwem możemy obiecać dobrą zabawę w wykwintnym stylu. Nie bez podstaw liczymy, że zwyciężczyni zyska popularność na miarę odtwarzanej postaci!

Szczegóły konkursu w regulaminie!

Czytaj całość
 
Bystrzak zaprasza!
05.01.2017.
 
Od kilku miesięcy w naszym mieście działa placówka Akademia Twórczego Rozwoju „Bystrzak”, która zlokalizowana jest na Popławach przy ul. św. Andrzeja Boboli 8. Założycielką i właścicielką Akademii jest Ewelina Melnicka – Stworzenie Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak” wynikało z fascynacji twórczością i kreatywnością oraz z przekonania, że twórcze myślenie można rozwijać – podkreśla.

„Bystrzak” to bogata oferta działań, które mają wpływ na wszechstronny rozwój dzieci w aspekcie indywidualnym i grupowym. Działań, które mają wpływ na umysł, ciało i duszę uczestnika. Takie zintegrowane działanie pozwala dotrzeć do uświadomionych i nieuświadomionych talentów, umiejętności i potencjałów, które każde dziecko posiada. Pozwala także poznać własne możliwości, a co za tym idzie – odkryć w sobie poczucie własnej wartości.
 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 8459
    
 
   
   
  
     

Prefabruk
KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka