Piątek,   20 Stycznia 2017
MIDAS

 

Rynek wolny od parkingów
12.01.2017.

Do końca 2018 roku z rynku mają zniknąć wszystkie miejsca postojowe. Nowe parkingi powstaną w niedalekiej odległości od obecnych – przy ulicy Młodzieżowej, na tyłach rynkowych kamienic. Wiemy, że w Pułtusku występuje spory problem z niedostateczną liczbą parkingów, jednak wizja najdłuższego rynku Europy wolnego od pojazdów jest bardzo kusząca...

 
Konferencja prasowa na temat kalendarza imprez
12.01.2017.

Dziś w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz przedstawił i omówił kalendarz imprez miejskich na rok 2017. Poza imprezami czy też wydarzeniami stałymi, pojawiło się trochę nowości, jak Walentynkowy Koncert Rockowy, Konkurs na odtworzenie postaci Marii Walewskiej, konkurs Tradycje Teatralne Pułtuska, jednakże w wersji Mini, czyli dedykowany uczniom szkół podstawowych i gimnazjów. Zmienić ma się także konwencja niektórych stałych imprez. Na przykład Wianki zostaną wzbogacone o szanty, a nie jest wykluczone, że również o elementy staropolskiej tradycji. O ile komitet organizacyjny wyrazi zgodę Festiwal Klenczona stanie się festiwalem polskiej muzyki środka imienia Krzysztofa Klenczona, co dla wykonawców i słuchaczy oznacza wzbogacenie festiwalowego repertuaru. Dni Patrona z kolei, w tym roku XX, jubileuszowe to dobre koncerty i być może bicie rekordu Guinesa. Jedno jest pewne – prasa nie będzie się nudzić, mamy nadzieję, że mieszkańcy również. Więcej w kolejnym wydaniu PGP. 

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
 


 

 
Nowości w sprawie zabytków
12.01.2017.

Podobne tabliczki, ale w nieco innej szacie i z kodem QR, pozwalającym przy pomocy telefonu odczytać informacje – w tym przypadku na temat danego zabytku – mają się pojawić na obiektach zabytkowych z terenu gminy Pułtusk. Burmistrz zamierza także zaktualizować listę zabytków i wydać katalog z zabytkowymi obiektami.

 
APEL „ZIMA” DO MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY PUŁTUSK
11.01.2017.

W związku z falą mrozów i potrzebą zapewnienia bezpiecznych warunków egzystencji mieszkańców Miasta i Gminy Pułtusk zwracam się do Państwa z apelem o czujność i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych i potrzebujących pomocy.

Dotyczy to zarówno osób bezdomnych, zagrożonych zamarznięciem, jak i pozostałych osób zagrożonych z powodu wieku, samotności, problemów w poruszaniu się, niepełnosprawności, czy innych problemów zdrowotnych.

Jeżeli widzą Państwo w swoim otoczeniu osoby potrzebujące pomocy, prosimy sygnały te kierować do:

- Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku – 23 692 52 65

- straży miejskiej – 23 692 06 12

- policji - 997

- pogotowia – 999 

- szpitala – 23 691 99 01 lub 23 691 99 02

- Urzędu Miejskiego – 23 692 03 91

Telefon interwencyjny w sprawie osób bezdomnych 987 ( całodobowo ).

Dane o adresach najbliższych schronisk i noclegowni województwa mazowieckiego dostępne są w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku oraz na stronie internetowej: 

(http://www.mazowieckie.pl/pl/urzad/polityka-społeczna/rejestry-i-wykazy/819,Wykazy.html).

Licząc na współpracę, mam nadzieję, że podjęte odpowiednio wczesne działania w zakresie rozeznania potrzeb, skoordynowanie działań wszystkich służb i instytucji oraz pomoc międzysąsiedzka przyczynią się do złagodzenia negatywnych skutków niskich temperatur i pomogą uniknąć tragicznych w skutkach następstw zimy.

Agata Kołakowska

Dyrektor 

Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej 

w Pułtusku


 
Na okonie!
10.01.2017.

Zimowa Narew to raj dla wędkarzy, których nie odstrasza nawet duży mróz. Nasz reporter „przyłapał” kilku na zlodowaciałym brzegu tuż przy moście. O tej porze biorą głównie okonie, jak powiedział Prezes Zarządu Koła PZW nr 1 w Pułtusku Paweł Śniadała, który udostępnił również  fotki z wędkowania w Gnojnie.

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 8459
    
 
   
   
  
     

Prefabruk
KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka