Poniedziałek,   1 Maja 2017
MIDAS
Nadal nr 1
21.04.2017.
To tylko niewielka zmiana nazwy – zamiast Publicznego Gimnazjum od 1 września 2017 roku będzie Publiczna Szkoła Podstawowa. Numer, patron, tradycja i dbałość o wysoki poziom pozostają.

Budynek szkolny przy ulicy Marii Konopnickiej 5 na przestrzeni lat gościł w swoich murach uczniów w różnym wieku. Mieściło się tutaj i przedwojenne gimnazjum żeńskie, i ośmioklasowa szkoła podstawowa, i ponownie reaktywowane w 1999 r. gimnazjum. Każda z tych szkół pięknie i z sukcesami zaznaczyła swoją obecność na edukacyjnej mapie miasta i regionu. Mamy pewność, że również kolejna – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klaudyny Potockiej także wpisze się w tę chlubną tradycję.
W roku szkolnym 2017/2018 w progach naszej szkoły po wielu latach przerwy będziemy  ponownie witać dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Aby przyjąć naszych najmłodszych uczniów, dokonujemy niezbędnych zmian w budynku szkoły. Na pierwszaków we wrześniu będą czekały dwie nowe sale lekcyjne, wyposażone w kolorowe, ergonomiczne meble i pomoce naukowe dostosowane do wieku dzieci. Przystosowane i wyremontowane zostaną też łazienki oraz przygotowane nowoczesne miejsca szatniowe. Najmłodsi będą też mieli oddzielne wejście – będzie ono od strony hali, co zapewni spokój i komfort dzieciom, a także ich rodzicom, którzy bez problemu będą mogli zaparkować samochód na ogrodzonym parkingu przed budynkiem.               Zajęcia będą odbywały się tylko na pierwszą zmianę. Poza zajęciami lekcyjnymi dzieci będą mogły spędzać czas w specjalnie dla nich przygotowanej świetlicy. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców, czas pracy świetlicy będzie dostosowany do ich potrzeb. Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w pierwszej kolejności do naszej szkoły będą przyjmowane dzieci z obwodu. W razie wolnych miejsc będzie możliwe przyjęcie uczniów spoza obwodu szkoły.
Powyższe zasady nie dotyczą uczniów klas czwartych i siódmych, gdyż w okresie przejściowym to rodzice decydują o tym, do której szkoły będzie uczęszczało ich dziecko. Jeżeli rodzic będzie sobie życzyć, by dziecko od września 2017 roku uczęszczało do klasy czwartej lub siódmej naszej szkoły, to składa w szkolnym sekretariacie wniosek i na tej podstawie dziecko zostaje przyjęte.

Dlaczego warto zostać uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej?

Czytaj całość
 
Konkurs na najpiękniejszą witrynę sklepowo – usługową – głosowanie Czytelników
21.04.2017.
Zachęcamy do oddawania głosów w konkursie za pośrednictwem kuponów. Kupony drukowane będą w 16, 17, 18 i 19 numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Głosowanie Czytelników potrwa do 16 maja 2017 roku.* Kupony dostarczać można do siedziby Pułtuskiej Gazety Powiatowej, ul. Kotlarska 8, od poniedziałku do piątku, od godz. 9 do 16. 
Czytaj całość
 
Mogło być 7 ofiar!
21.04.2017.
Oszuści nie śpią. Wykorzystują naiwność osób celem własnego wzbogacenia się. W środę 19 kwietnia 7 osób mogło stać się ofiarami wyłudzaczy. Policja apeluje o czujność!

19 kwietnia na terenie naszego miasta i powiatu oszuści tzw. metodą „na wnuczka” i „na policjanta” próbowali po raz kolejny wyłudzić pieniądze oraz złoto od siedmiu osób. Dzięki kampanii informacyjnej, jak również czujności, życiowej mądrości tych osób – nie doszło do oszustw.
Wobec stanowczej postawy pokrzywdzonych sprawcy zrezygnowali z oszustwa.
W każdej sprawie policja prowadzi czynności śledcze.
Apelujemy po raz kolejny o nieprzekazywanie pieniędzy, złota, biżuterii, etc. osobom podającym się za policjantów, prokuratorów lub osobom, które rzekomo są przez nich wysłane.

Prosimy, w przypadku odebrania „podejrzanych” telefonów o zachowanie czujności, niezwłoczne powiadomienie policji na nr tel.: 112, 997 lub bezpośrednio do Dyżurnego KPP Pułtusk pod nr tel.: (23) 692 72 00. Ponadto prosimy wszystkich naszych mieszkańców o przestrzeganie swoich bliskich, starszych osób przed tego rodzaju oszustwami.

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk
 
Odkrywanie tajemnic starego domu
21.04.2017.
 
W bibliotece na Słowackiego nie występował tak, jak w Pniewie zespół kurpiowski i nie było kurpiowskich przysmaków, ale śpiewały uczennice liceum im. Skargi, a fragmenty powieści czytały trzy miłe panie, a nie jeden mężczyzna. Za to uczestnicy spotkania jakby bardziej zaciekawieni autorką (powołując się na „parafialne” z nią związki) i jej powieścią. I nic dziwnego, bo jest to jeden z niewielu współczesnych utworów, którego akcja rozgrywa się tuż koło nas – na obrzeżach Puszczy Białej, w Pniewie, Wyszkowie, Pułtusku. Czyli w rodzinnych stronach autorki. 
Ilona Gołębiewska, autorka „Powrotu do starego domu”, wakacje spędzała u dziadków w Pniewie, nauki pobierała m.in. w pułtuskim liceum. Nic więc dziwnego, że podczas spotkania z autorką w Bibliotece im. Lelewela, w czwartek 20 kwietnia, bardzo sprawnie i „zawodowo” poprowadzonego przez Lidię Ziemiecką, goście interesowali się realiami powieści, procesem jej powstawania, zbieżnością fikcyjnych bohaterów z postaciami rzeczywistych mieszkańców Pniewa i okolic.
Pełna relacja Lecha Chybowskiego już we wtorek w Pułtuskim Notatniku Kulturalnym, w 17 numerze PGP.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
11.
11.jpg
12.
12.jpg
 
 
22 mandaty za prędkość
21.04.2017.
W środę na terenie naszego powiatu przeprowadzona została akcja „Prędkość”. W działaniach udział wzięli funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej. Skontrolowanych zostało ponad 30 kierujących, aż 24 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość.
Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Porządku na trasie pilnowało 10 policjantów i 2 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Efektem pracy mundurowych było skontrolowanie 39 pojazdów, gdzie ujawniono 24 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Na 22 kierujących zostały nałożone mandaty karne.
Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 8774

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 
 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka