Wtorek,   19 Września 2017
MIDAS
Nowoczesne targowisko za ponad 2 miliony
14.09.2017.
 
Zwiększenie powierzchni targowej, modernizacja powierzchni placu handlowego i okolicznej zieleni, wyposażenie w odnawialne źródła energii, budowa budynku zaplecza administracji wraz z częścią socjalną – to główne zadania, które zostaną zrealizowane w ramach modernizacji targowiska, na które gmina Pułtusk pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 2 024 191,26 zł.
Szczegóły w aktualnym, 37 wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej. 
 
 
Tak obecnie wygląda targowisko w Grabówcu 
 
Zgubiłeś się w lesie? Nie szkodzi…
14.09.2017.
 
…każdemu może się zdarzyć. Nie ma co panikować, pamiętając o kilu zasadach łatwo wyjdziesz z opresji. Poniżej garść przydatnych informacji jak trafić do domu.
Jeśli w swoim telefonie masz aplikację z nawigacją GPS i uda ci się połączyć z satelitami, sprawa wydaje się prosta. Nawet jeśli to się nie uda przez telefon łatwo nawiążesz kontakt z kimś znajomym, kto poinformuje miejscowych leśników o twoich kłopotach. Wystarczy, że znajdziesz jakiś charakterystyczny punkt- okazałe drzewo, kapliczkę czy ambonę myśliwską, o których opowiesz i przy których poczekasz na pomoc.
Warto pamiętać, że każdy kompleks leśny podzielony jest na swoiste, prostokątne ,,działki’’. Są one oddzielone od siebie wąskimi pasami bez drzew, oraz wymalowanymi na drzewach podwójnymi paskami. Idąc taką wizurą, prędzej czy później dotrzesz do skrzyżowania z podobną, przecinającą ją pod kątem 90 stopni. Rozejrzyj się dobrze wokół, na każdym takim skrzyżowaniu powinien znajdować się betonowy lub granitowy słupek z 4 numerami. Wystarczy, że przekażesz komplet numerów ze słupka, a leśnicy bez trudu do ciebie dotrą.
Jeśli orientujesz się, po której stronie świata, względem kompleksu leśnego jest miejsce do którego chcesz wrócić, możesz odnajdując wspomniany słupek z numerami, spróbować sam obrać kierunek marszu. Na każdej ze ścianek słupka namalowano numer, który jest przypisany do oddziału na który ,,patrzy’’. Stałą zasadą numerowania poszczególnych oddziałów leśnych jest narastanie numerów od północnego wschodu, w kierunku zachodnim. Z drugiej strony w sąsiadujących ze sobą oddziałach numery rosną z północy na południe. Można zatem przyjąć, że krawędź pomiędzy dwoma ściankami z niższymi numerami wskaże ci kierunek północny.
Zagubiony w lesie możesz również poszukać miejsca gdzie składowane jest drewno. Każda kłoda czy stos wałków oznaczone są indywidualnym numerem, na niewielkiej czerwonej, plastikowej tabliczce. Wystarczy, że podasz odnaleziony numer, a miejscowi leśnicy bez trudu cię odnajdą, sprawdzając wcześniej w systemie informatycznym, gdzie drewno oznaczone tym numerkiem jest składowane.

Info. Nadleśnictwo Pułtusk
 
Turniej Tenisa Stołowego
13.09.2017.

10 września, z inicjatywy Adama Kłosińskiego w hali sportowej PG 1 rozegrano turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez Konrada Kłosińskiego, Wojciecha Chodkowskiego i Jacka Falęckiego. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w sześciu kategoriach. Do kategorii OPEN zgłosiło się aż 33 ligowych zawodników o bardzo wysokim poziomie gry z takich miast jak Lublin, Warszawa, Przasnysz, Ostrołęka, Rzekuń, Ciechanów, Maków Maz i wielu innych.

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
 

Czytaj całość
 
Nabór do akrobatyki sportowej chłopców
13.09.2017.
Klub Sportowy Semiramida poszukuje chłopców, w wieku od 6 lat do 13 lat, chętnych do trenowania akrobatyki sportowej. Gwarantujemy treningi pod okiem najlepszych trenerów i instruktorów z klubów warszawskich, utytułowanych zawodników i pasjonatów tej dyscypliny sportu. Więcej informacji pod nr telefonu: 509 790 607 lub 502 642 221. 
Poniżej link z Mistrzostw Świata, na których w układzie dwójkowym prezentuje się nasz trener.
 
 
Rusza przebudowa ulic
13.09.2017.
 
Mieszkańcy ulic: Jakuba Wujka, Andrzeja Noskowskiego, Józefa Ossolińskiego, Józefa Hornowskiego, Antoniego Madalińskiego, Piotra Koczary i Pawła Giżyckiego w Pułtusku doczekali się wreszcie remontu ulic. We wtorek 12 września odbyło się przekazanie wykonawcy, przedstawicielowi firmy ZARBUD, placu budowy. 
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
11.
11.jpg
12.
12.jpg
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 9206

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

Sonda
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w usługach 2017 cz. 2
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 1
 
Najlepszy podmiot działający w handlu 2017 cz. 2
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka