Poniedziałek,   20 Lutego 2017
MIDAS
75 lat temu powstała Armia Krajowa
14.02.2017.
 
Po wybuchu II wojny światowej w poczuciu zagrożenia powstało wiele organizacji konspiracyjnych. Dopiero Armia Krajowa połączyła wszystkie siły w jeden organizm. 14 lutego 1942 roku, Naczelny Wódz Narodowych Sił Zbrojnych gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Armia Krajowa była najsilniejszą i najsprawniej zorganizowaną armią podziemną w Europie podczas II wojny światowej. Działania sabotażowe, dywersyjne, wywiadowcze i propagandowe miały tylko przygotować grunt pod powstanie. Żołnierze Armii Krajowej swoją walką zasłynęli właśnie podczas Powstania Warszawskiego.
Dla upamiętnienia powstania Armii Krajowej, dziś przy pomniku żołnierzy poległych w walce z niemieckim okupantem, kwiaty złożyli kombatanci, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, kierownicy jednostek samorządowych, pułtuskich szkół oraz Mieszkańcy miasta.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
11.
11.jpg
12.
12.jpg
13.
13.jpg
14.
14.jpg
15.
15.jpg
16.
16.jpg
 
 
W 7 numerze PGP
14.02.2017.
 
W jutrzejszym, najnowszym wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej
13.02.2017.

Kinga Kozłowska Panią Walewską 2017!

Tylko w PGP – sesja zdjęciowa kandydatek w Domu Polonii, a ponadto relacja z finału.

 

 MATKA ZABIERA DZIECI, SZPITAL ZAWIADAMIA PROKURATURĘ 

Mróz, środek nocy 18 stycznia. Matka zabiera trójkę chorych dzieci, w tym siedmiomiesięczne bliźniaczki, ze szpitala. Szpital zawiadamia prokuraturę, zgłaszając fakt narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

 

Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego PGP

Sprawdź, kto wygrał romantyczną kolację w Domu Polonii, Wielkiej Lipie i Magdalence, przeczytaj wszystkie nadesłane prace. 

 

Studniówki: Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie.


 

 
Pokaż, jak kochasz! – rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego
13.02.2017.
 
Nasz walentynkowy konkurs dobiegł końca. Zgłoszenia można było nadsyłać do piątku 10 lutego. Od naszych zakochanych Czytelników otrzymaliśmy 8 walentynek. Zgodnie z regulaminem konkursu wylosowaliśmy trzech laureatów, których nagrodzimy kolacjami walentynkowymi – w Domu Polonii, w Restauracji „Wielka Lipa” oraz w Pubie Restauracji „Magdalenka”. 
Nazwiska zwycięzców podamy w jutrzejszym, 7 numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej.
 
PTS – K podsumowało miniony rok
13.02.2017.
10 lutego członkowie Pułtuskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego spotkali się w siedzibie Archiwum na zwyczajnym walnym zgromadzeniu sprawozdawczo-wyborczym. Było to pierwsze zebranie od czasu rezygnacji dr Radosława Lolo z funkcji prezesa 1 marca 2016 roku.
Zgromadzenie rozpoczęto od uczczenia pamięci zmarłych członków Towarzystwa, w tym śp. Edwarda Malinowskiego, który opuścił szeregi członkowskie kilkanaście dni temu. 
Sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności PTS-K przedstawił zastępca prezesa dr Krzysztof Wiśniewski. Członkowie przegłosowali zmiany w statucie Towarzystwa; najważniejszą z nich w punkcie 33 rozdziału IV, który obecnie brzmi: Zarząd składa się z 7 osób, w tym prezesa, wiceprezesa, sekretarza i skarbnika. Prezesa, wiceprezesa, sekretarza i skarbnika wybiera Zarząd spośród swoich członków. Zmiany w statucie zebrani przyjęli jednogłośnie.
Przyjęto bez uwag sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawione przez Zofię Wróbel i udzielono Zarządowi absolutorium.
Na kolejną kadencję wybrano zarząd w dotychczasowym składzie i dokooptowano do niego Monikę Żebrowską, pracownika Muzeum Regionalnego w Pułtusku.
Gościem zebrania był burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz, który bardzo wysoko ocenił dotychczasowe działania Towarzystwa, szczególnie te służące ochronie pułtuskich zabytków.
Szerszą relację z zebrania zamieścimy 28 lutego w kolejnym numerze Pułtuskiego Notatnika Kulturalnego. 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 8558

Prefabruk
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka