Środa,   29 Marca 2017
MIDAS
Konferencja prasowa w sprawie obwodnicy
22.03.2017.
Jednym z tematów poruszanych podczas spotkania Premier Beaty Szydło z mieszkańcami Pułtuska, w środę 15 marca, była m.in. obwodnica Pułtuska. Prezes Rady Ministrów nie udzieliła jasnej odpowiedzi na pytanie, „czy jest szansa na to, aby wreszcie Pułtusk miał swoją obwodnicę?”. Głos w tej sprawie zabrał Minister Henryk Kowalczyk i zapewnił, że Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk przyjedzie do Pułtuska i to z dobrymi nowinami. Co prawda spotkanie z Ministrem Adamczykiem jeszcze nie zostało ustalone, ale w najbliższy poniedziałek 27 marca odbędzie się konferencja prasowa w sprawie budowy obwodnicy, zorganizowana przez Henryka Kowalczyka. Czy po tym spotkaniu będziemy mieli dla pułtuszczan dobre informacje? Odpowiedź już wkrótce na łamach Pultusk24 i Pułtuskiej Gazety Powiatowej. 
 
Tu, gdzie teraz jest klepisko, będzie piękne lądowisko
22.03.2017.
 
Na terenie Szpitala Powiatowego Gajda – Med w Pułtusku, przy budynku D, powstanie lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego. Informację potwierdza dyrektor generalny dr Robert Gajda i zapewnia, że chce obiekt oddać do użytku do końca 2017 roku. Obecnie helikoptery z pacjentami lądują na płycie pułtuskiego stadionu, a przecież w przypadku ciężkiego urazu czy powikłań liczy się każda minuta. 
Koncepcja zbudowania lądowiska, które funkcjonowałoby przy szpitalu i dawałoby szerszą możliwość ratowania życia osób wymagających nagłej potrzeby, jest obecnie na etapie pozyskiwania odpowiednich pozwoleń w Starostwie Powiatowym w Pułtusku.
Szczegóły w aktualnym, 12 numerze PGP.
 
Remont ul. Żabiej i Wąskiej
21.03.2017.
 
Na Popławach trwa remont ul. Żabiej i Wąskiej. Wykonawcą prac jest firma „Drogi i Mosty” Jana Kaczmarczyka. Jak zapowiada burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz, popławianie już przed świętami będą mogli korzystać z wyremontowanych ulic. 
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
PiS zdecydowało o wprowadzeniu dwukadencyjności
21.03.2017.
Zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w funkcjonowaniu samorządów będą obowiązywały już podczas najbliższych wyborów w 2018 r. Partia podjęła decyzję, by wdrożyć zasadę dwukadencyjności w samorządach, a reguła wejdzie w życie od razu. W połowie roku przygotowane zostaną projekty dotyczące zmian w ordynacji wyborczej. Informację w ostatnich dniach potwierdził wiceprzewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej Grzegorz Adam Woźniak. 
Biorąc pod uwagę gminy powiatu pułtuskiego, gdyby dwukadencyjność zadziałała wstecz, to w
najbliższych wyborach samorządowych w 2018 roku nie wystartują niemalże wszyscy wójtowie, gdyż na swoim koncie mają co najmniej dwie kadencje sprawowania władzy – wójtowie PSL – Barbara Polańska, Adam Rachuba oraz wójtowie PiS – Adam Misiewicz i Jan Mroczkowski. Nie wiadomo co będzie się z wójtem Winnicy Mariuszem Kowalewskim. Jego pierwsza kadencja była bowiem niepełna i nie wiemy, jak zostanie policzona. Spokojną głowę może mieć natomiast wójt gminy Zatory Grzegorz Falba oraz burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz, którzy rządzą dopiero połowę swojej pierwszej kadencji. PiS zapowiada, że zmiany w ordynacji wyborczej wejdą w życie już przed wyborami samorządowymi, które odbędą się na jesieni 2018 roku. 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 8670

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 
 
 
   
 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka