Niedziela,   26 Października 2014
LUK-BUD
CBA zaleca odwołać wicestarostę
27.08.2013.
 
Jednym z punktów porządku obrad na najbliższej sesji Rady Powiatu będzie wniosek Starosty Edwarda Marka Wroniewskiego o odwołanie wicestarosty Andrzeja Doleckiego, w związku z zaleceniem pokontrolnym mazowieckiej jednostki Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
O szczegółach sprawy piszemy w 34 numerze PGP.
 
Starostwo Powiatowe wyjaśnia sprawę
27.08.2013.
W związku z artykułem „Przychodzi petent do starostwa, a tam … - czyli o niekomunikatywnym wydziale komunikacji”, opublikowanym w „Pułtuskiej Gazecie Powiatowej” nr 33 (732) z 20 sierpnia 2013r., przekazuję wyjaśnienia dotyczące sytuacji lokalowej Starostwa, która w znacznym stopniu przyczyniła się do opisywanych wydarzeń. 
Poważnym problemem funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Pułtusku jest siedziba naszego urzędu. Starostwo przejęło z dniem 1 stycznia 1999r. budynek po Urzędzie Rejonowym. Rzetelne wyjaśnienie wymaga podania informacji, iż Urząd Rejonowy funkcjonował w budynkach, które były budowane dla potrzeb Zakładu Weterynarii czyli zupełnie nieprzystosowanych na potrzeby administracji publicznej. Fakt, iż w chwili powstania Starostwa potrzeby lokalowe były w skromnym zakresie zabezpieczone, nie świadczy, iż były to warunki właściwe i zadowalające. 
 
Pełna treść wyjaśnienia w dzisiejszym, 34 numerze gazety. 

 
Niebezpieczne miejsce
27.08.2013.
 
Okolice ulicy Wojska Polskiego są niewątpliwie najbardziej zaniedbaną częścią miasta. Królują oczywiście koszary ciągnące się wzdłuż ulic Tysiąclecia i WP przy wylotówce na Ciechanów. Pokrzywione chodniki, śmieci i ciągły problem z chaszczami rosnącymi bujnie wzdłuż ogrodzenia kompleksu wspomnianych carskich budowli. Widzą to na co dzień mieszkańcy, widzą przejezdni podróżujący w stronę Ciechanowa lub znający objazd drogi nr 61 ulicą Tysiąclecia. Jednak całkowity brak dbałości o estetykę to nie jedyny problem tego miejsca. 
Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej.
 
Jutro w 34 numerze PGP
26.08.2013.
Czy odwołają wicestarostę?

Leśnicy złapali złodzieja 

Niebezpieczne miejsce na Wojska Polskiego

System i harmonogram zbiórki śmieci na terenie Gminy Pułtusk

Wyjaśnienie Starostwa Powiatowego w Pułtusku w związku z artykułem „Przychodzi petent do starostwa, a tam … - czyli o niekomunikatywnym wydziale komunikacji”

Rolnicy dziękowali w Zambskach – święto plonów w gminie Obryte

Koniec wakacji – koniec termomodernizacji

Pytanie do dyrekcji szkoły i samorządu gminnego Pokrzywnicy

Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej wójta gminy Winnica

Wójt zareagował szybko

„Pułtusk nieznany” - o Archiwum słów kilka

Rowerem przez Europę – odcinek polski

Gminne zawody strażackie w Zatorach

a także kolejne wydanie Pułtuskiego Notatnika Kulturalnego

Sport:

Nadnarwianka - Beniaminek z Ojrzenia znokautowany!

Pułtusk Basket Cup po raz drugi

Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego

Rocznica na sportowo
 
Internetowe znalezisko
26.08.2013.

 
Oto, co jeden z naszych Czytelników znalazł i umieścił na facebooku. Jest to ni mniej, ni więcej bilet na mecz rozegrany w 1922 między WKS 13 p.p. Pułtusk a WKS 72 p.p. Radom, rozegrany u rywali pułtuszczan. Dziękujemy serdecznie za znalezisko!
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1189 - 1197 z 5917
MIDAS
Prefabruk
KABA-brukarstwo
PSB Mrówka
facebook.jpg