Wtorek,   26 Lipca 2016
W 34 numerze PGP
24.08.2015.
 
Brutalna bójka w Sokołowie 
Uczestnicy zabawy odpustowej wdali się w bijatykę, podczas której brutalnie pobili interweniującego policjanta. Wśród uczestników bójki był umundurowany, pełniący wówczas służbę strażak.

Dobry pomysł czy szpetny skandal?
„Wóz Drzymały, barak, buda, skup buraków” – to tylko niektóre z określeń na powstający ob tuż obok pułtuskiej fontanny obiekt z przeznaczaniem na kawiarenkę. Jednak nawet jeśli, jak zapewnia wiceburmistrz Róża Krasucka, w efekcie końcowym będzie on estetyczny, ulokowanie kawiarenki w tej części rynku mieszkańcy uznają jako m.in. profanacja miejsca i bardzo szpetny skandal. 

Jak jest susza to musi być sucho! Czyżby? - Przy okazji awantury o budę przy fontannie

Jak pomóc rolnikom w suszy – poseł Henryk Kowalczyk o obecnej sytuacji w rolnictwie
W dniu 20 sierpnia na wniosek posłów PiS odbyło się nadzwyczajne posiedzenie komisji rolnictwa poświęcone informacji o skutkach suszy oraz planowanej pomocy finansowej dla rolników.

Paulina Piechna – Więckiewicz – jedynka lewicy
W zbliżających się wyborach parlamentarnych jedynką z listy Zjednoczonej Lewicy będzie wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej Paulina Piechna – Więckiewicz. W miniony piątek przyjechała do Pułtuska. 

G**** w spadku, czyli Błażej Makarewicz o referendum
Od lat wyznaję zasadę „nie ruszaj gówna, a nie będzie śmierdziało”. Dlatego, przy całej mojej sympatii dla niezłomnych woJOWników, nie wybieram się na referendum 6 września.

Upały nie przeszkodziły PPUK w pracy

Połączył ich język polski
III edycja Letniej Szkoły Kultury i Języka dla Cudzoziemców

Dożynki w Winnicy
W niedzielę, 23 sierpnia br., rolnicy z gminy Winnica obchodzili swoje święto. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele, po której przemaszerowano na plac przy dawnej szkole, na część oficjalną.

Walczyli o puchar wójta 
21 sierpnia odbyły się I Gminne Zawody Pływackie o puchar wójta Winnicy. Na winnickim basenie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Winnicy. 

Koronacja w Popowie
W minioną niedzielę w Popowie miała miejsce niezwykła uroczystość, papieską „Koroną wdzięczności” przyozdobiona została, słynąca cudami, kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 

Piłkarskie Przedszkola Legii w Pułtusku
Od 6 września w Pułtusku startują Piłkarskie Przedszkola Legii. Klub Piłkarski Legia Warszawa stale poszerza zakres swojego działania, a Pułtusk stał się kolejnym punktem na „legijnej” mapie. Nie będzie to pierwszy ośrodek otwarty poza Warszawą. Do tej pory zajęcia odbywają się także w Błoniach, Brwinowie, Nadarzynie oraz Ożarowie Mazowieckim.
 
Połączył ich język polski
24.08.2015.
 
W czwartek 20 sierpnia uroczyście zakończono Letnią Szkołę Kultury i Języka dla Cudzoziemców, organizowaną nieprzerwanie od 3 lat przez Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku oraz Fundację Nauki Języków Obcych „Linguae Mundi”.  Od 2 sierpnia, przez 3 tygodnie, grupa 40 studentów wyróżniających się w lektoratach języka polskiego zagranicznych ośrodków akademickich, stypendystów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej, uczyła się języka polskiego, poznawała współczesne oblicze oraz dziedzictwo kulturowe Mazowsza.
Relacja w jutrzejszym numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Zdjęcia do obejrzenia w naszej Fotogalerii.
 
Święto plonów w Winnicy
24.08.2015.
 
W niedzielę, 23 sierpnia br., rolnicy z gminy Winnica obchodzili swoje święto. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele, po której przemaszerowano na plac przy dawnej szkole, na część oficjalną. 
 
Dożynki gminne w Zatorach
24.08.2015.
 
W minioną niedzielę święto plonów obchodzili rolnicy z gminy Zatory. Podczas uroczystej Mszy św. w parafialnym kościele dziękowali za udane żniwa i zbiory, zaś drugą część uroczystości świętowali na przykościelnym placu wspólnie z władzami gminy, powiatu i zaproszonymi gośćmi.
 
Uroczystość w Popowie Kościelnym
24.08.2015.
 
 
W minioną niedzielę w Popowie miała miejsce niezwykła uroczystość, papieską „Koroną wdzięczności” przyozdobiona została, słynąca cudami, kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Wydarzenie to było kulminacą jubileuszu 350-lecia obecności częstochowskiego obrazu w popowskiej parafii. W uroczystości wziął udział metropolita częstochowski, biskup Wacław Depo, a także biskupi płoccy, Piotr Libera oraz Roman Marcinkowski. Nie zabrakło także, związanego przed laty z miejscową parafią, księdza kanonika Józefa Gawlika, który w latach 80. był w Popowie proboszczem. 
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1189 - 1197 z 7887

KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   
Nasze filmy 
Nasza Jedynka