Sobota,   3 Grudnia 2016
Policjanci uczą samoobrony
15.12.2015.

Pułtuscy policjanci wsparli instruktorów samoobrony z klubu Semiramida swoją wiedzą i umiejętnościami podczas zajęć z samoobrony. Kurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Pułtuska lecz szczególnie do kobiet, gdyż one najczęściej stają się potencjalnymi ofiarami.

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
 

Czytaj całość
 
W 50 numerze PGP
14.12.2015.
 
 
Zginął na miejscu
Tragiczny przypadek najprawdopodobniej zadecydował o gwałtownej śmierci 24 latka, remontującego wraz z ekipą drogę w Porzowie (gm. Gzy). 

Co nowego w szpitalu?
Po kilku miesiącach rządów Roberta Gajdy o pułtuskim szpitalu jest znacznie ciszej. Nie ma przede wszystkim skarg na nieterminowe wypłaty, albo pogłosek o groźbie zamknięcia placówki.

Michał Kisiel doradcą ministra

Agata Łojek zastępcą dyrektora PUP

Kuczyńscy zamieszkają na Popławach
Wracamy do tematu pomocy rodzinie Kuczyńskich z Płocochowa, a konkretnie tematu budowy obiecanego jeszcze przed wyborami przez Bartłomieja Bodio nowego domu, który pierwotnie stanąć miał na działce w Płocochowie. Dziś wiemy już, że dom jednak zostanie postawiony w Pułtusku na Popławach. Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz podczas sesji Rady Miejskiej 26 listopada zapewnił, że zarówno Bartłomiej Bodio, jak i inwestor nie wycofali się z obietnicy, a budowa domu ma potrwać około pół roku.

Zatrucia dopalaczami – Pułtusk na drugim miejscu w województwie

„Razem dla gimnazjów” - stanowisko Związki Nauczycielstwa Polskiego
- Tysiące nauczycieli pozbawionych pracy, niszczejące nowe budynki szkolne w małych miejscowościach, uderzenie w najsłabsze dzieci – tym, zdaniem związkowców zrzeszonych w ZNP, może zakończyć się pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej o likwidacji gimnazjów. Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczął akcję zbierania podpisów w obronie gimnazjów i obecnego ustroju szkolnego.

Nowe przejście dla pieszych
W ostatnich dniach duże kontrowersje wśród mieszkańców wzbudziło pojawienie się nowego przejścia dla pieszych na ul. Jana Pawła. 

Wiaty przystankowe już są

Festiwal wolności, czyli jak się zaczęła Solidarność w Pułtusku
4 grudnia w Pułtusku obchodzone były obchody 35 – lecia powstania Solidarności. Jednym z główniejszych działaczy był wówczas Tadeusz Ochtabiński, którego poprosiliśmy o kilka słów wspomnień z tamtego okresu. 

Czytelnicy PGP mają swoją Miss
Uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, lubi śpiewać, interesuje się historią Polski, szczególnie okresem II wojny światowej, aktywnie działa w historycznej grupie rekonstrukcyjnej „Zgrupowanie Radosław”, w przyszłości chce zostać prawnikiem – mowa oczywiście o Natalii Górskiej, która 27 listopada, decyzją naszych Czytelników dobyła koronę Miss Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Ale to nie wszystko! Powołane w dniu gali finałowej jury przyznało Natalii drugi tytuł – Wicemiss Pułtuska.
Z Natalią Górską rozmawiała Ewa Kowalczyk.

Od „Pruskiej kultury” do „Idy”
Projekcją naszego „oskarowego” filmu - „Ida” w reżyserii Pawła  Pawlikowskiego – zakończył się 10 grudnia w kinie „Narew” edukacyjny program pokazów filmowych pt. „Krótka historia kina polskiego”. 

„Młyn Gąsiorowo” i „Wielka Lipa” polecają na święta

Po prezent do Midasa
Trendy w biżuterii podobnie jak w modzie zmieniają się regularnie. Klienci śledzą je, a jubilerzy starają się nieustannie sprostać ich wymaganiom. 

Inauguracja Powiatowego Projektu Edukacyjnego „Jan Długosz – Polak i Europejczyk”

II Regionalny Konkurs Języka Angielskiego

Relacja z wigilii Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Pułtusk oraz Grupy GAJDA – MED
 
Wigilia Grupy Gajda-Med
14.12.2015.

Minęło wiele lat od czasu powstania Gajda-Med-u, jednej z pierwszych niepublicznych przychodni w Pułtusku. Od tego czasu Robert Gajda rozwinął swoją działalność do 15 filii, a od tego roku kieruje również pułtuskim szpitalem i ośrodkiem zdrowia, obecnie pod wspólnym szyldem Grupa Gajda Med. Za tą nazwą kryje się sztab ludzi – lekarzy, pielęgniarek, a także pracowników administracyjnych, którzy w niedzielę spotkali się na wigilii w restauracji Milord. Mimo wielu zawirowań, jakie w ostatnim czasie dotyczyły szpitala, spotkanie odbyło się w prawdziwie życzliwej atmosferze; Robert Gajda witając gości miał coś miłego do powiedzenia o niemal każdym z nich, również o tych nie związanych bezpośrednio z grupą. W spotkaniu uczestniczyli lokalni samorządowcy, a także minister Henryk Kowalczyk, który, podobnie jak burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz i starosta Jan Zalewski złożył grupie świąteczne życzenia. Więcej zdjęć w Fotogalerii. 

 
Finał Szlachetnej Paczki
14.12.2015.

61 rodzin z terenu powiatu pułtuskiego będzie miało radośniejsze święta, dzięki szlachetnej pomocy Szlachetnej Paczki. Wolontariusze, na czele z liderem Piotrem Skibą mają za sobą bardzo pracowity okres, którego finał nastąpił w sobotę i niedzielę. W tych dniach wszystkie zgromadzone przedmioty, a było ich niezwykle dużo, zostały rozwiezione do potrzebujących. Rodziny zostały obdarowane dokładnie tym, czego potrzebowały; wśród paczek były np. tapczany, lodówki, pralki czy kuchenki. 

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
10.jpg
8.
11.jpg
9.
12.jpg
10.
13.jpg
11.
14.jpg
 

 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1189 - 1197 z 8314

 
 
 
 
 
 
   
   
 
 
  
      
     

Prefabruk
KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka