Poniedziałek,   1 Maja 2017
MIDAS
Poszukiwany właściciel
25.04.2016.
 
22 kwietnia późnym wieczorem, przy ul. Harcerskiej w Pułtusku, przygarnięto zabłąkanego pieska (rasa podobna do pieska na zdjęciu). Piesek jest zadbany i tęskni za właścicielem. Informacje pod nr tel. 505 359 946 lub 661 255 150.
 
Podsumowanie projektu „Jan Długosz – Polak i Europejczyk”
25.04.2016.
 
Dobiegł końca niezwykle ciekawy projekt edukacyjny „Jan Długosz – Polak i Europejczyk”, którego uroczyste podsumowanie, ubogacone interesującymi wykładami i sprawozdaniem z realizacji przedsięwzięcia, odbyło się dziś w murach Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora. Wręczono nagrody laureatom konkursów, które odbyły się w ramach projektu oraz podziękowano wszystkim zaangażowanym w jego realizację. 
Szczegółowa relacja oraz wyniki konkursów niebawem w papierowym wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej, a już dziś zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej Fotogalerii
 
Kanałek posprzątany!
25.04.2016.

Pułtuski Klub Wodniaków po raz kolejny zorganizował akcję sprzątania kanałków, akcję nieustająco aktualną i potrzebną, jak się okazało – ilość śmieci wyłowionych z wody imponuje w negatywnym tego słowa znaczeniu. Nic się nie zmieniło - śmiecimy tak jak śmieciliśmy... Akcję, która odbyła się w sobotę 23 kwietnia, wsparli członkowie pułtuskiego WOPR oraz wędkarze z Koła nr 1 PZW Pułtusk. Kanałki sprzątali również oczywiście wodniacy i sympatycy. Najwięcej śmieci tradycyjnie wyłowiono w okolicach ogródków działkowych. Więcej w jutrzejszym wydaniu PGP, dziś zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

 
Wypadek w Winnicy
25.04.2016.
 
W niedzielę 23 kwietnia, przed godziną 5 rano, w Winnicy doszło do groźnego wypadku. Kierujący Fiatem Seicento, jadący od strony Błędostowa z nieznanych przyczyn zjechał do rowu. Kierowca najprawdopodobniej nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i wypadł z samochodu wraz z przednią szybą. O potrzebie udzielenia pomocy powiadomił przejeżdżający podróżny. Poszkodowanego odwieziono do szpitala.
Wypadek zabezpieczały dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Winnicy oraz jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Pułtuska.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
 
 
„Napełnij dzban II” przed Światowymi Dniami Młodzieży
22.04.2016.
Akcja „Napełnij dzban II”, której celem jest pozyskanie środków na udział w Światowych Dniach Młodzieży młodych mieszkańców diecezji płockiej, odbędzie się 24 kwietnia w parafiach diecezji płockiej. Zbiórka połączona będzie z promocją ŚDM. 
Nazwa akcji „Napełnij dzban” nawiązuje do Ewangelii o Samarytance, a tym samym do nazwy diecezji płockiej na czas ŚDM – „Studnia Jakubowa”. 24 kwietnia  obejmie ona wszystkie parafie diecezji płockiej. 
Cele akcji to: zachęta do pełnienia uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała w kontekście Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży, zachęta parafian do udziału w Dniach w Diecezji w dniach 20-25 lipca,  zaproszenie młodzieży do wolontariatu i włączenie się w przygotowania i organizację Dni w Diecezji, promocja ŚDM wśród diecezjan oraz zbiórka pieniędzy na dofinansowanie wyjazdu ubogiej młodzieży z diecezji płockiej do Krakowa. 
Akcja zostanie przeprowadzona przez młodzież i dekanalnych duszpasterzy młodzieży, członków Parafialnych Centrów ŚDM, wolontariuszy „Studni Jakubowej”, ministrantów oraz  młodzież zaproszoną do akcji.
Poprowadzą oni prezentacje o Miłosierdziu Bożym w kontekście Światowych Dni Młodzieży w czasie każdej Mszy św. będą zbierać pieniądze do „dzbanków”, czyli puszek po zakończeniu Mszy św. oraz rozdawać obrazki z modlitwą w intencji ŚDM.
Na terenie diecezji płockiej akcja „Napełnij dzban” zostanie przeprowadzona po raz drugi. Pilotażowo odbyła się w Płocku w lipcu 2015 roku, następnie w całej diecezji w październiku. Łącznie udało się wówczas zebrać około 290 tys. zł. 
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1189 - 1197 z 8774

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 
 

 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka