Środa,   4 Marca 2015
Uwaga: silny wiatr!
05.12.2013.
Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie przewiduje wystąpienie silnego wiatru, południowo – zachodniego i zachodniego, o średniej prędkości od 35 km/h do 55 km/h, w porywach do 95 km/h. Maksymalne porywy wiatru spodziewane są w nocy z czwartku na piątek i w piątek, kiedy to wiatr w porywach może osiągać prędkość do 110 km/h. Od rana dnia 07.12.2013 wiatr stopniowo będzie słabł do średniej prędkości do 35 km/h, a w porywach do 80 km/h. Od nocy z czwartku na piątek występować będą przelotne opady śniegu, a silny i porywisty wiatr powodował będzie zawieje śnieżne.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.
 
ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH:
Czytaj całość
 
Świąteczne gotowanie z PGP
04.12.2013.
Święta Bożego Narodzenia, to przede wszystkim spotkania z bliskimi przy wigilijnym stole, piękna choinka, wspólne śpiewanie kolęd, pasterka, ale także dom, w którym unosi się zapach ciasta i pysznych dań świątecznych. A jakie są ulubione dania pułtuszczan? 
 
Czekamy na Wasze świąteczne przepisy kulinarne, wraz ze zdjęciem dania, zdjęciem jego autorki bądź autora, imieniem i nazwiskiem oraz miejscowością.
Wszystkie przepisy nadesłane na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć z dopiskiem „Świąteczne gotowanie z PGP”, opublikujemy we wtorek 17 grudnia, w ostatnim, świąteczno – noworocznym wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej.
Na Wasze pomysły czekamy do poniedziałku 16 grudnia. 
 
Kulinarna reprezentacja z Prusa
04.12.2013.
 
Uzdolniona młodzież Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku, ucząca się w zawodach: technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz, w ramach projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Nowy wymiar edukacji zawodowej” ma możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności z zakresu praktycznej nauki zawodu. Uczniowie biorą udział w konkursach pozaszkolnych, spotkaniach ze znanymi kucharzami oraz uczestniczą w Warsztatach Sztuki Kulinarnej.
29 listopada uczniowie, którzy zakwalifikowali się do reprezentowania szkoły w konkursach pozaszkolnych, zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Spożywczo – Gastronomicznych przy ulicy Komorskiej w Warszawie na Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska na Mazowszu 2013”. 
Więcej w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej.
Czytaj całość
 
Zapowiedź IX kolejki PALK
04.12.2013.
Już tylko dwie kolejki pozostały do zakończenia pierwszej fazy rozgrywek i podziału drużyn na pierwszą i drugą Ligę. Sytuacja w grupie B jest w miarę klarowna: praktycznie pewne awansu są ekipy MOSiR – u Ciechanów i Kontry Przasnysz, walka o trzecią pozycję rozstrzygnie się w bezpośrednim starciu Agromex – u z Popławami. W grupie A sytuacja jest bardziej skomplikowana, oprócz Ballersów, którzy są praktycznie pewni awansu, do ostatniej kolejki pięć drużyn będzie walczyć o awans lub udział w meczu barażowym. To zapowiada jeszcze większe emocje w spotkaniach rozgrywanych 7 i 14 grudnia. Tym razem hit kolejki z grupy A – bardzo ważne starcie Lotosu Jabłonna z Mławą.
Czytaj całość
 
konkurs plastyczny w Lelewelu
04.12.2013.
 
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Jak pisała Helena Bechlerowa: „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”, a moda na misie nie przemija. Do obchodów święta Światowego Dnia Pluszowego Misia przyłączyła się Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela, organizując konkurs plastyczny pt. „Miś i ja – wspólnie odkrywamy świat”.
Wyniki w kolejnym, 49 wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1189 - 1197 z 6275
facebook.jpg
Sonda
Czy Waszym zdaniem Robertowi Gajdzie uda się poprawić sytuację pułtuskiego szpitala?
 
pultusk.jpg starostwo.jpg

jedynka
4x4
PALK
reklama
Nieruchomości