Piątek,   24 Lutego 2017
MIDAS
Mamy połowę podpisów
25.02.2016.

Od miesiąca zbieramy podpisy mieszkańców gminy Pułtusk pod uchwalą zmieniającą radnym skandalicznie wysokie diety. W naszym imieniu zbierają je także mieszkańcy, którzy nie godzą się, aby radny za pracę w radzie średnio dwa dni w miesiącu pobierał od 1200 do prawie 2000 zł (w przypadku Przewodniczącego Rady). Dziękujemy! Obecnie mamy ponad 500 podpisów - to bardzo dużo, ale wciąż za mało – do przedstawienia uchwały potrzeba co najmniej 1000 podpisów. Sadząc jednak po zaangażowaniu mieszkańców jesteśmy przekonani, że niebawem osiągniemy wymaganą liczbę. 

 
Bezpieczna jazda motorowerzysty – warsztaty w Winnicy
25.02.2016.
 
We wtorek 23 lutego, młodzież gimnazjalna z Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy uczestniczyła w warsztatach z bezpiecznej jazdy motorowerem. Szkolenie przeprowadził ekspert z dziedziny bezpieczeństwa i analiz wypadków drogowych Krzysztof Gos z Akademii Bezpiecznej Jazdy. Więcej w kolejnym numerze PGP.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
 
 
TIR jabłek dla uczniów ZPO w Winnicy
25.02.2016.
 
We wtorek 23 lutego pod Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy zajechał TIR wypełniony jabłkami. Na każdego ucznia szkoły i przedszkola przeznaczono po dwie skrzynki tych owoców. Więcej w nadchodzącym numerze PGP.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
ZS nr 2 i PSP w Bobach wiarygodnymi szkołami
25.02.2016.
W styczniu 2016 r. Zespół Szkół nr 2 – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjr. Henryka Sucharskiego w Pułtusku oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobach, zostały wyróżnione w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła i tym samym dołączyła do Rankingu najlepszych szkół w całym powiecie.
Wyróżnienie to, szkoły otrzymała ze względu na osiągnięcie wysokich standardów edukacyjnych, ciekawą bazę oraz zapewnianie dzieciom bezpieczeństwa w szkole. Podstawowym kryterium było uzyskanie przez szkoły wysokiego miejsca wśród wszystkich Szkół Podstawowych w całym powiecie w oparciu o wyniki podsumowujące sprawdzian szóstoklasistów opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Program Wiarygodna Szkoła ma na celu wyróżnić najlepsze szkoły w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania, osiągają bardzo dobre wyniki w nauce . Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom.
Program Wiarygodna Szkoła już po raz kolejny ma być drogowskazem dla rodziców i uczniów podczas wyboru szkoły.
Uczestnictwo w Programie było jednoznaczne z nadaniem szkole Certyfikatów.
 
 
 
Portfolio wszystkich wyróżnionych szkół można zobaczyć na Stronie Internetowej Programu : www.wiarygodna – szkola.pl, w zakładce „Wiarygodne Szkoły”, a także na Facebooku wpisując hasło: „Wiarygodna Szkoła”.
 
Zbieramy podpisy za obniżeniem radnym diet!
25.02.2016.

Niestety, mimo zapowiedzi, radni nie wzięli sobie do serca propozycji obniżenia skandalicznie wysokich diet, podwyższonych w grudniu o 100%. Dlatego, w trosce o miejski budżet, przystąpiliśmy do realizacji zbierania podpisów pod uchwałą obniżającą radnym diety w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej. Być może dzięki temu władze nie będą chciały zamykać wiejskich szkół. Liczymy na zaangażowanie Mieszkańców. Potrzebujemy minimum 1000 Waszych podpisów! Podpisy można składać w siedzibie redakcji ul. Świętojańska 15, lub ściągając sobie formularz z naszej strony. Przychodźcie, ścigajcie, podpisujcie, zachęcajcie znajomych!

TU MOŻNA PRZECZYTAĆ PROJEKT UCHWAŁY, A TAKŻE ŚCIĄGNĄĆ FORMULARZ DO ZBIERANIA PODPISÓW. JEST ON RÓWNIEŻ DOSTĘPNY W FORMIE DO WYCIĘCIA W AKTUALNYM NUMERZE PUŁTUSKIEJ GAZETY POWIATOWEJ.

PROJEKT UCHWAŁY

FORMULARZ

 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1189 - 1197 z 8566

 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Ile zjadłeś/zjesz dziś pączków?
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka