Poniedziałek,   27 Marca 2017
MIDAS
Warsztaty wielkanocne w Przedszkolu Miejskim nr 5
22.03.2016.
 
16 marca młodzież Zespołu Szkół im. B. Prusa z klasy I kucharz: Julia Prusik, Patrycja Ninkiewicz, Anna Szczerba i Paulina Jędrzejewska wraz z wychowawczynią Elżbietą Błaszczyk, odwiedziła Przedszkole Miejskie nr 5 – grupę Pszczółek (3 – 4 latki)m prowadzoną przez panią Różę Makowską. 
Uczennice prowadziły warsztaty plastyczne, polegające na przygotowaniu ozdobnych palm, które dzieci później wzięły do domu. Na koniec zajęć Julia Prusik przekazała na ręce wychowawczyni Róży Makowskiej własnoręcznie wykonanego zająca wielkanocnego.
Dnia 21.03.2016r uczennice klasy I K: Magdalena Bartkiewicz, Paulina Jędrzejewska, Patrycja Ninkiewicz, Julia Prusik, Anna Szczerba oraz uczennica klasy I TŻ Klaudia Kopczyńska wraz z opiekunem Elżbietą Błaszczyk, przeprowadziły warsztaty w Przedszkolu Miejskim nr 5 w grupie Biedronek, prowadzonej przez Panią Dorotę Makowską i Katarzynę Gołębiowską. Młodzież wraz z przedszkolakami przygotowała pisanki wielkanocne, korzystając z ozdobnych cekinów, farb i papieru kolorowego. Na koniec zajęć praca przedszkolaków została nagrodzona słodką wielkanocną niespodzianką. 

Czytaj całość
 
Zabawy kulinarne przedszkolaków
22.03.2016.
 
21 marca w Zespole Szkół im. B. Prusa w Pułtusku odbyły się warsztaty „Zabawy kulinarne – zdobienie wielkanocnych babeczek”. Uczestniczyły w nich dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4: grupa III „Krasnoludki” (5 lat) z wychowawcą Grażyną Chorążewicz i grupa VII „Muchomorki” (4 – 5 lat) z Barbarą Koczarą.
Przedszkolaki własnoręcznie zdobiły dwa rodzaje babeczek: babeczki kokosowe zdobione cukrem pudrem z wykorzystaniem szablonów o tematyce świątecznej (kurczaczki, zające, kwiatki itp.), kruche babeczki dekorowane według własnych upodobań kolorowymi dodatkami: galaretką, kremem z serka waniliowego, owocami.
Zajęcia odbyły się pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów gastronomicznych Barbary Grąbczewskiej, przy pomocy uczennic z klasy II Tża: Izabeli Chodkowskiej, Kingi Sakowskiej, Izabeli Łach, Inez Smyk, Klaudii Kołakowskiej i Natalii Sieńkowskiej.
Mali goście Zespołu Szkół poza dobrą zabawą otrzymali od uczniów Prusa słodkie prezenty w postaci świątecznych ciasteczek. 
Czytaj całość
 
PFS ostro o spotkaniu podsumowującym pracę burmistrza
22.03.2016.

Pułtuskie Forum samorządowe ustosunkowało się do spotkania podsumowującego pierwszy rok pracy burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza, które odbyło się 8 marca w Akedemii Humenistycznej. 

 

 
Co słychać w gminie Zatory?
22.03.2016.
 
Remontuje drogi, budynki użyteczności publicznej i odzyskuje pieniądze. Nacisk kładzie na miejsca pracy w gminie, myśli o rozpromowaniu gminy jako miejsca z kurpiowską tradycją i walorami przyrodniczymi. Planuje budowę dodatkowej studni głębinowej, widzi potrzebę budowy hali sportowej i przedszkoli. Odnosi się również do wycinki drzew, rozpatrywanej obecnie przez policję. Wójtem gminy Zatory jest pierwszą kadencję.
Z Grzegorzem Falbą, w dzisiejszym wydaniu PGP, rozmawia Anna Morawska. 
 
Wspomnienia z hiszpańskiej przygody
22.03.2016.
 
31 stycznia wylecieliśmy do Hiszpanii pod opieką pani Cecylii Sokołowskiej. Pamiętam swoje podekscytowanie, gdy wsiadaliśmy do samolotu. Jednocześnie towarzyszył mi strach, ponieważ był to mój pierwszy raz. 3,5 godziny lotu spędziłam podziwiając piękne widoki zza okna. Nie mogłam zrozumieć, jak daleko znajduję się od domu. Wreszcie dolecieliśmy, cali i zdrowi do Madrytu. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1189 - 1197 z 8660

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 
 
 
   
 

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka