Galeria

Środa,   30 Lipca 2014
Raport NIK, kładka i Dni Patrona
11.06.2013.
 
O zarzutach stawianych przez  inicjatorów przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Burmistrza, z Burmistrzem Miasta Pułtusk Wojciechem Dębskim rozmawiała Anna Morawska.

W ubiegłym  tygodniu rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Burmistrza. W uzasadnieniu wniosku mowa jest m.in. o raporcie Najwyższej Izby Kontroli, ujawniającym rekordowe zadłużenie budżetu Pułtuska…

Zacznę od tego, że, aby mówić o rekordach warto jest porównać naszą sytuację z innymi samorządami. Oczywiście są takie, które mają mniejsze zadłużenie. Jest także całe mnóstwo takich, których zadłużenie nie tylko zbliża się (jak w naszym przypadku), ale przekroczyło już jakiś czas temu poziom 60%...
 
Cały wywiad drukujemy w aktualnym numerze PGP. 
 
Dzień otwarty w Mardomie
11.06.2013.
 
W miniony weekend firma Mardom we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku zaprosiła absolwentów gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych na dzień otwarty, podczas którego odwiedzającym przedstawiono tajniki zawodu stolarza. W programie znalazło się m.in. zwiedzanie zakładu oraz pokaz maszyn i stanowisk produkcyjnych.
Czytaj całość
 
"Biega po rynku i kłamliwe hasła głosi"
11.06.2013.
 
Z prof. Bronisławem Nowakiem – Prezesem Akademickiego Towarzystwa Edukacyjno – Naukowego Atena, Dziekanem Wydziału Historii Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, a także z dr. Radosławem Lolo – Prodziekanem Wydziału Historycznego na tejże Uczelni, rozmawiała Anna Morawska.

Panie Profesorze, jak zareagował Pan usłyszawszy osobiście, że upada Uczelnia, którą 20 lat temu założył Pan wspólnie z szacownym gronem Towarzystwa Akademickiego Atena, przy współpracy lokalnych władz samorządowych i Kościoła?

Prof. Bronisław Nowak: Zabolały mnie te, rozpuszczane przez początkujących działaczy politycznych, pogłoski o tym, jakoby władze miasta jak i sam Burmistrz w szczególności, miał złe relacje z Akademią. A nawet więcej, że jest winien upadku Akademii z powodu braku stosownej ilości imprez. Powiem więcej – jest dla mnie niedopuszczalne, że wciąga się nas – pracowników akademii w walkę polityczną....

Pełna treść wywiadu w dzisiejszym, 23 numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej.
 
Turniej tenisa stołowego w SOSW
11.06.2013.
 
Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i Ich Rodzin „Skarb Nadziei” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku zorganizowało 28 maja Turniej Tenisa Stołowego.
Turniej był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w 2013 roku z zakresu kultury fizycznej i ratownictwa wodnego w ramach zadania publicznego "Upowszechnianie sportu osób niepełnosprawnych, w tym organizacja zawodów i rywalizacji sportowej na Mazowszu o zasięgu ponadpowiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym"; pod tytułem. Turniej tenisa stołowego był okazją dla osób niepełnosprawnych do sprawdzenia swoich możliwości w zawodach sportowych, których celem było upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych i rywalizacji sportowej w tenisie stołowym na Mazowszu o zasięgu ponadpowiatowym. Więcej za tydzień w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej. 
Czytaj całość
 
Filmowa relacja z Marszu Życia
11.06.2013.
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1189 - 1197 z 5683
MIDAS
facebook.jpg