Czwartek,   27 Października 2016
„Bawię się z moim dzieckiem”
06.11.2015.
 
To tytuł konkursu plastyczno – technicznego, organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 4 w Pułtusku, w ramach dofinansowania z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zadaniem przedszkolaków i ich rodziców było wykonanie zabawki z odpadów segregowanych. Pomysłowość uczestników konkursu przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów i jury – Barbary Popielskiej i Barbary Karasiewicz. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w czwartek 5 listopada. 
Wyniki już we wtorek w PGP.
Czytaj całość
 
„Chcę kochać i być kochanym...”
06.11.2015.
 
Pod tym hasłem odbył się, 4 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku, Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Uczniowie szkół podstawowych gminy Pułtusk zaprezentowali swoje muzyczne talenty w ramach autorskiego projektu Aurelii Kaczmarczyk i Marii Zaremby, którego realizacja możliwa była dzięki środkom z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z pomocą członków, wolontariuszy i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Trójeczka”. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie – dyrektor MCKiS Izabela Sosnowicz – Ptak, dyrektor PSM I stopnia Andrzej Ambroziak oraz kierownik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu UM Piotr Karkowski.
Relacja i wyniki w nadchodzącym wydaniu gazety. Więcej zdjęć już niebawem na naszej stronie.
Czytaj całość
 
Otwarcie CH "Żuraw"
05.11.2015.
W dniu dzisiejszym odbyło się otwarcie nowego Centrum Handlowego "Żuraw". 
 
 
 
 
 
Wierzby płaczą
05.11.2015.

I płaczą tez pułtuszczanie nad losem tych pięknych drzew. Nie płaczą tylko bobry, które miały w ostatnich dniach używanie. Bezkarnie zniszczyły dwie wierzby płaczące nad pułtuskim kanałkiem, w okolicach Rybitwi. Przypominamy, że to nie pierwszy taki przypadek w naszym mieście. Zwierząt nie da się i nie należy karać, ale bez wątpienia powinno się zabezpieczyć inne drzewa przed ewentualnym, kolejnym atakiem bobrów. Dlatego apelujemy do odpowiednich służb o podjęcie jak najszybszej interwencji w celu ochrony pięknych, pułtuskich wierzb płaczących. Czekamy, co powie o dalszym losie drzew recznik spółek Zbigniew Tołłoczko, choć patrząc na skalę zniszczenia zdaje się on być przesądzony. Być może jednak, dzięki osłonięciu przed szkodnikami uda się uratować pozostałe.  

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1189 - 1197 z 8198
 
 
 
 
 
 
 

KABA-brukarstwo
 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka